Menu

Aktualizacja 2021.1 produktów Autodesk – architektura

autodesk-logo-1

W ostatnim czasie pojawiła się aktualizacja produktów Autodesk. Service Pack, aktualizujący program do wersji 2021.1 zawiera dużo nowych funkcji jak i poprawia działania już istniejących.

Producent duży nacisk położył na interoperacyjność z programami takimi jak Autodesk® Infraworks® i Autodesk FormIt Pro®. Z nowych funkcji skorzystają także zespoły projektowe jak i osoby dążące do automatyzacji swojej pracy. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zmiany pogrupowane w cztery kategorie:

Automatyzacja i Analiza.

Teraz Dynamo 2.6 jest domyślnie zainstalowane w Revicie! Nowa wersja tego środowiska do programowania wizualnego oddaje nam do użytku nowe węzły związane z projektowaniem generatywnym oraz szukaniem optymalnych ścieżek, jak również usprawnia działanie samego programu – przez szybsze działanie, inteligentne podpowiedzi oraz kilka pomniejszych zmian.

Interoperacyjność i Wymiana Danych

Wymiana danych z programem FormIt – szczególnie użyteczne na wczesnych etapach projektu, nowa funkcjonalność w postaci importowania skomplikowanej, zakrzywionej geometrii jak i poprawne dopasowywanie materiałów.

Ulepszenie w imporcie i eksporcie – Już dziś można importować pliki SAT, Rhino i Sketchup 2020 ze znacznie większą dokładnością i zachowaniem szczegółów w odniesieniu do pliku natywnego. Co więcej, Revit będzie mógł eksportować pliki STL.

Dopasowanie elementów infrastrukturalnych w celu lepszego projektowania mostów w Revicie – ulepszony został import elementów z Infraworks for Revita. Możemy teraz stworzyć szablon mapowania kategorii, dzięki czemu kolejne importy będą odbywały się znacznie płynniej.

Produktywność i łatwość użytkowania

Łatwiejsze przemieszczanie się między widokami w kartach

Ułatwienia w nawigowaniu po zestawieniach elementów MEP (np. elektrycznych)

Usprawnienia w konfiguracji interfejsu użytkownika

Możliwość szybkiej identyfikacji obiektu nadrzędnego dla wybranego zbrojenia

Dodatkowo łatwiejsza instalacja i uruchomienie, nowe jednostki projektowe oraz wiele innych, pomniejszych zmian.

Koordynacja i współpraca

Dodano możliwość tworzenia „współdzielonych” widoków 3D. Widok taki może być wysłany w postaci linka i otwarty przez przeglądarkę internetową. Osoby zaangażowane w projekt mogą dokonywać na tym widoku pomiarów i załączać uwagi – a te będą widoczne w Revicie osoby wysyłającej.

Ulepszono działanie modeli w chmurze – nawet do 30% szybsze otwieranie i synchronizowanie!

Usprawnienia w dziedzinie współrzędnych współdzielonych – od teraz można już resetować współrzędne współdzielone ze wszystkich dołączonych plików. Co więcej, w przypadku pobierania współrzędnych współdzielonych Revit poinformuje nas o sukcesie (lub jego braku) operacji.

 

Anetta Małkowska

Dyrektor ds. Klientów Kluczowych
Telefon: 601 079 394
E-mail: anetta.malkowska@arkance-systems.com

 

Centrala

Telefon: 42 288 16 00
E-mail: info.pl@arkance-systems.com

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Telefon
Adres e-mail
Wiadomość
W celu realizacji zgłoszenia prosimy o zaznaczenie poniższych zgód dotyczących działalności marketingowo/handlowej Arkance Systems Poland Sp z o.o. Jednocześnie informujemy o możliwości ich późniejszego wycofania


Administratorem Twoich danych jest firma Arkance Systems Poland Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: RODO