INFRAmost: infrastruktura drogowa, mostowa, kolejowa

InfraMOST to pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej targi i multi-konferencja poświęcona inżynierii mostowej oraz infrastrukturze transportowej.

W tegorocznej konferencji wzięło 600 uczestników z 27 krajów. Jednym z gości konferencji InfraMOST 2021 byli również prelegenci Arkance Systems Poland. Podczas konferencji nasi przedstawiciele zaprezentowali rozwiązania z zakresu infrastruktury drogowej, mostowej, kolejowej.

Zapraszamy do obejrzenia 3 prelekcji tematycznych w nagraniach umieszczonych poniżej.

Prelekcja: Optymalny przepływ danych w projektach drogowych

W sesji omówimy temat optymalnego przepływu danych przy projektowaniu dróg. Dowiesz się jak przy pomocy dostępnych na rynku narzędzi usprawnić uszczegółowianie modelu – czyli od etapu koncepcji, aż po rysunki wykonawcze, z minimalną ilością odtwórczej pracy i w zgodzie z ideą BIM-u.
Warsztat zrealizujemy w oparciu o rozwiązania takie jak Autodesk Civil 3D, Autodesk InfraWorks oraz Autodesk Construction Cloud.

 

Prelegent

Marek Majewski – Dyrektor Techniczny Arkance Systems Poland oraz członek Stowarzyszenia BIM. Specjalizuje się w zarządzaniu multidyscyplinarnymi projektami wdrażania nowych technologii informatycznych w oparciu o BIM, w tym m.in. BIM połączony z GIS czy PLM.

Od 1995 r. pracuje z oprogramowaniem #Autodesk. Współpracuje bezpośrednio z firmą Autodesk jako Subject Matter Expert, tworząc biblioteki polskich standardów dla Autodesk Civil 3D.

Prelekcja: Optymalny przepływ danych na przykładzie obiektów mostowych

W warsztacie podejmiemy temat optymalnego przepływu danych przy projektowaniu i modelowaniu obiektów mostowych. Pokażemy jak przy pomocy dostępnych na rynku narzędzi usprawnić uszczegółowianie modelu – czyli od etapu koncepcji, aż po rysunki warsztatowe, z minimalną ilością odtwórczej pracy i w zgodzie z ideą BIM-u.
Warsztat zrealizujemy w oparciu o rozwiązania takie jak Civil 3D, Infraworks, Revit oraz Dynamo, Autodesk Construction Cloud.

 

Prelegent

Michał Doboszyński – Inżynier budownictwa z praktycznym doświadczeniem w obszarze BIM zdobytym w Wielkiej Brytanii oraz na wielu zagranicznych projektach. Pracował w Londynie jako BIM Manager dla biura projektowego oraz w dziale rozwoju dla jednego z wiodących generalnych wykonawców. Zainteresowany wprowadzaniem rozwiązań ze świata IT do branży budowlanej. Obecnie zaangażowany w projekty związane z automatyzacją w pracy projektowej.

Prelekcja: Nowe narzędzia dla kolei w Autodesk

Podczas spotkania zaprezentujemy najnowsze narzędzia dla projektantów kolejowych oraz koordynatorów projektów. Na podstawie fragmentu projektu infrastruktury przedstawimy ścieżkę oraz zastosowanie Autodesk InfraWorks i Civil3D do wykonania dokumentacji i zarządzania wielobranżowym projektem. Poruszymy również tematy związane między innymi z importem danych numerycznych, koordynacją projektów w różnym oprogramowaniu i zaawansowanym modelowaniem w infrastrukturze.

 

Prelegent

Mateusz Kruk – inżynier ds. BIM w Arkance Systems Poland. Zdobywca 1 miejsca w konkursie „Builder For The Future” i międzynarodowej konferencji IHEEP19 dla inżynierów drogownictwa w USA. Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych biurach projektowych o profilu drogowym. Zainteresowany nowymi technologiami w infrastrukturze i modelowaniem 3D.

Inne pozycje, które mogą być dla Państwa interesujące

Infra Challenge 2021

CGS Labs, producent specjalistycznego oprogramowania do projektowania inżynieryjnego, ma zaszczyt ogłosić międzynarodowy konkurs dla studentów inżynierii lądowej i...