Nowości wersji 2022

Stany modelu

Przedstawienie modelu pojedynczej części lub złożenia komponentów na kolejnych etapach procesu produkcyjnego, z uwzględnieniem operacji technologicznych lub montażu, w różnych poziomach uproszczenia i stopniu odkształcenia dla części elastycznych.

Stany modelu dla części

Stany modelu dla złożeń

Zwiększona produktywność

Dodatkowe opcje przyspieszające proces projektowania. Szybsza edycja części w kontekście złożenia, dostęp do właściwości iProperties każdego komponentu. Przejrzyste oznaczenia w drzewie modelu dla części związanych i tych posiadających jeszcze nieodebrane możliwości przesunięcia czy obrotu. Usprawnienia operacji zaokrąglenia, wprowadzenie paneli dla kolejnych funkcji, z wygodną obsługą skrótów klawiszowych i ustawień wstępnych. Możliwość szybkiego resetu interfejsu użytkownika.

Unikalne właściwości wystąpień

Możliwość nadania różnych wartości iProperties dla kolejnych wystąpień tego samego komponentu. Przedstawienie unikalnych wartości w drzewie projektu, zestawieniu komponentów BOM, znacznikach w rysunku 2D lub opisach 3D.

Udoskonalenia w rysunkach 2D

Lepsze wykorzystanie reprezentacji widoku, możliwość automatycznego przeniesienia opisów 3D i widoku kamery, zapisanie ustawień do szablonów formatów rysunkowych. Szybkie kopiowanie arkuszy w jednym pliku. Przechwytywanie stylu oświetlenia z modelu 3D do rzutów 2D.

Eksport projektu do Revit

Kolejne możliwości w zakresie wymiany danych z branżą architektoniczno – budowlaną. Zapisywanie natywnego formatu projektu Revit z poziomu Inventor. Zapis bezpośrednio do platformy BIM360 usprawnia przepływ plików w projektach wielobranżowych.

Nowy interfejs uproszczenia

Przyjazny interfejs przygotowania uproszczonych reprezentacji komponentów w postaci wygodnego panelu, do wykorzystania w dużych złożeniach, symulacjach czy współpracy i udostępnianiu plików.

Stany modelu i uproszczenia

Współpraca z Fusion Team

Zapis do platformy chmurowej Fusion Team za pomocą jednego przycisku w Inventor. Szybki wybór miejsca zapisu z możliwością natychmiastowego przejścia do Fusion360.

Wydajność

Poprawa wydajności, szczególnie w zakresie edycji części w kontekście złożenia. Wykorzystanie większej mocy procesorów graficznych w stylach wizualnych, nawigacji w modelu 3D i animacji zależności. Znacznie szybsze otwieranie i zamykanie dokumentów.

Usprawnienia instalacji oprogramowania

Przygotowanie pakietu wielu aplikacji z niestandardowymi opcjami do szybkiej instalacji na stacjach roboczych w całej firmie. Możliwość korzystania z aplikacji już na etapie instalacji.

Inne pozycje, które mogą być dla Państwa interesujące

Infra Challenge 2021

CGS Labs, producent specjalistycznego oprogramowania do projektowania inżynieryjnego, ma zaszczyt ogłosić międzynarodowy konkurs dla studentów inżynierii lądowej i...