Akwizycja POINTSCENE


Informacja prasowa, 3 lipca 2023 r.

03.07.2023

Monitorowanie postępów w celu dostarczenia zrównoważonego budownictwa

3 lipca 2023 roku firma Pointscene z Helsinek została przejęta przez ARKANCE, spółkę zależną MONNOYEUR. Pointscene jest renomowanym dostawcą oprogramowania specjalizującym się w rozwiązywaniu kluczowych problemów związanych z dynamicznymi zmianami w projektach budowlanych. Dzięki zaawansowanej technologii Pointscene ARKANCE poszerza swoje portfolio rozwiązań, umożliwiając specjalistom z branży budowlanej korzystanie z narzędzi, które sprawnie dostosowują się do zmian w projekcie oraz pewnie reagują na różne sytuacje.

Współpraca w inteligentnym budownictwie

To przejęcie jest zgodne ze strategią ARKANCE, polegającą na dostarczaniu najlepiej dopasowanych rozwiązań, aby wesprzeć swoich klientów w ich procesie cyfryzacji. ARKANCE oferuje innowacyjne, oparte na danych rozwiązania (produkty i usługi), które wspierają rentowne, zrównoważone i wysokiej jakości wyniki projektowe dla swoich klientów, w tym dla przedsiębiorców budowlanych i prac ziemnych, biur projektowych, właścicieli infrastruktury oraz operatorów kopalń i kamieniołomów.

Rozwinięcie naszej działalności w obszarze produkcji oprogramowania

Grégoire Arranz, dyrektor generalny ARKANCE, mówi: “Z niezwykłą radością witam zespół Pointscene w naszej grupie ARKANCE, dołączając do naszego zespołu programistycznego. Poprzez przejęcie Pointscene, rozszerzamy nasze możliwości zarządzania danymi o rozwiązania, dodając funkcje obliczeń i analizy chmur punktowych do naszych narzędzi do publikacji i przeglądania. Dzięki tym nowym możliwościom umożliwimy naszym klientom prowadzenie projektów infrastrukturalnych w sposób uproszczony, usprawniając wymianę danych między inżynierami a operatorami terenowymi, ułatwiając pewną interpretację, komunikację i podejmowanie decyzji opartych na danych”.

Akwizycja POINTSCENE