Synergia kluczem do sukcesu w procesie digitalizacji


Wywiad z Wojciechem Żarnowskim w magazynie "Builder"

04.05.2022

Synergia kluczem do sukcesu w procesie digitalizacji – wywiad z Wojciechem Żarnowskim

Zapraszamy do przeczytania wywiadu w magazynie „Builder” z Dyrektorem Generalnym – Wojciechem Żarnowskim, który podsumowuje ubiegłoroczny rok. Przypominamy, że kapituła miesięcznika doceniła nasze osiągnięcia i pozycję firmy w 2021 r., upowszechnienie technologii BIM, edukację młodych architektów i inżynierów budownictwa przyznając nam dwie nagrody: „Laury Buildera” oraz „Osobowość branży”.

Wyróżnienia magazynu „Builder” to nie jedyne nagrody zdobyte przez Arkance Systems Poland. W tym roku otrzymaliśmy również specjalne wyróżnienia od Autodesk w kategoriach „Total Growth” oraz “Sales Hero in AEC” za dynamiczny rozwój firmy i wzorcowe wyniki sprzedaży w obszarze projektów budowlanych i infrastrukturalnych.

Poniżej wywiad dla czasopisma „Builder”:

Arkance Systems Poland od 35 lat dostarcza rozwiązania IT, przeprowadzając polskie firmy przez cyfrową transformację. Spółka jest częścią Grupy Monnoyeur, która zatrudnia ponad 370 certyfikowanych inżynierów w 13 krajach na świecie. Dzięki wymianie doświadczeń i współpracy wysoko wykwalifikowanych inżynierów kluczową wartością grupy jest kompleksowa obsługa klientów.

Obecnie firma jest drugim co do wielkości partnerem Autodesk w Polsce. Za to cała grupa Arkance Systems zajmuje drugie miejsce w regionie EMEA. Eksperci zrzeszeni przez tę markę należą do czołowych profesjonalistów w zakresie podnoszenia wartości biznesu w budownictwie i przemyśle.

Arkance wyróżnia się tym, że wspiera klientów na każdym etapie inwestycji — zaczynając od analizy potrzeb klienta, poprzez dobór odpowiednich narzędzi, a kończąc na wdrożeniach kompleksowych rozwiązań złożonych z oprogramowania i indywidualnie dobranych usług. Firma specjalizuje się we wdrożeniach systemów: Autodesk, Trimble, CGS, StudioARS. Ale także własnych rozwiązań tworzonych na potrzeby klientów takich jak: AGACAD, czy Holixa. Dzięki przynależności do Grupy Monnoyeur, jako jedyni na rynku, zapewniają klientom usprawnianie biznesu poprzez wsparcie kluczowych obszarów: zarówno specjalistyczne oprogramowanie do projektowania, ciężki sprzęt budowlany, jak i narzędzia do zarządzania placem budowy.

Spółka posiada najwyższy poziom partnerstwa z Autodesk i Trimble oraz status autoryzowanego centrum szkoleniowego Autodesk. Szkolenia w Akademii Arkance prowadzą certyfikowani inżynierowie z wieloletnim, praktycznym doświadczeniem. Oferta szkoleń jest każdorazowo dostosowywana do oczekiwań klientów poprzez analizę ich potrzeb. W portfolio Akademii znajduje się ponad 60 szkoleń na każdym etapie zaawansowania – są to szkolenia indywidualne oraz otwarte, realizowane zdalnie lub stacjonarnie w pięciu największych miastach w Polsce.

“Ubiegły rok był bardzo udany dla Arkance Systems Poland. Firma rozwija się bardzo dynamicznie i – pomimo pandemii – w 2021 r. podwoiła swoje obroty w porównaniu do roku poprzedzającego. Błyskawiczny rozwój przedsiębiorstwa związany jest również z szybkim przyrostem liczby pracowników – tylko sam zespół sprzedażowy wzrósł aż 3-krotnie!

Wojciech Żarnowski – Dyrektor Generalny

Rok 2021 był dla nas bardzo ważny w kontekście rozwoju firmy.

Tworzymy silną organizację, opartą o zespół wysoko wykwalifikowanych i certyfikowanych fachowców. Udaje nam się to m.in. poprzez rozwój organiczny, ale również akwizycje, które są szybszym sposobem na podnoszenie wartości dodanej dla naszych klientów. W ciągu ostatnich lat Arkance przejęło ponad 10 firm z obszaru CAD oraz BIM w Europie. Wiele z pozyskanych przez nas przedsiębiorstw ma własne działy deweloperskie i oferuje narzędzia indywidualnie dostosowane do potrzeb klientów.

Korzystając z okazji, chciałbym serdecznie podziękować wszystkim naszym klientom za zaufanie, jakim nas obdarzyli. W 2022 roku dla naszych klientów architektonicznych planujemy dodatkowe podziękowanie w postaci bezpłatnego zestawu narzędzi do rozwiązania Revit (Tools4Revit). Zdecydowanie należy się to naszym klientom za bardzo udany 2021 rok. Dziękuję również kapitule miesięcznika „Builder” za przyznanie nagrody Osobowość Branży” – mówi Wojciech Żarnowski, Dyrektor Generalny w Arkance Systems Poland.

WOJCIECH ŻARNOWSKI, Dyrektor Generalny Arkance Systems Poland, firmy należącej do Grupy Monnoyeur. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Z branżą IT związany od 1991 r. Od ponad 20 lat piastuje stanowiska kierownicze w Grupie Monnoyeur, a od blisko 10 lat zaangażowany w cyfryzację budownictwa oraz przemysłu – ostatnie 8 lat jako Dyrektor Generalny Sitech Poland, lidera rozwiązań automatyzacji maszyn budowlanych. Promuje ideę BIM i Przemysł 4.0 nie tylko wśród polskich przedsiębiorców, ale również wspierając programy edukacyjne polskich uczelni. Obecnie zaangażowany w tworzenie i rozwój największego w Polsce dostawcy rozwiązań podnoszących wartość biznesu architektoniczno-infrastrukturalnego i przemysłu. Cechuje go podejmowanie wyzwań z pełnym zaangażowaniem oraz pasją. Prywatnie miłośnik turystyki motocyklowej i żeglarstwa.