Menu

Autodesk 3ds Max

Oprogramowanie Autodesk 3ds Max prezentuje wszechstronną technologię symulacji i analizy oświetlenia, możliwości renderingu oraz bardzo dobra współpraca z oprogramowaniem Revit i nie tylko.

Od wersji 2016 program zawiera funkcjonalności zarorówno 3ds Max oraz 3ds Max Design. Dzięki temu może go wykorzystywać zarówno branża rozrywkowa (twórcy gier, animacji, efektów specjalnych w produkcji filmowej i telewizyjnej), jak i architekci, inżynierowie projektanci przemysłowi i specjaliści wizualizacji.

Najważniejsze technologie Autodesk 3ds Max to:

  • Exposure – zestaw narzędzi do symulacji i analizy słońca, nieba i sztucznego oświetlenia;
  • Recognize – technologia wyświetlania scen, która znacząco poprawia przepływ danych między 3ds Max Design i Revit;
  • Reveal – iteracyjna technologia renderingu umożliwiająca szybką analizę i wykończenie renderingów
  • ProMaterials – biblioteka dokładnych materiałów związanych z producentem.

Wsparcie dla projektów architektury zrównoważonej

Exposure to jedna z kluczowych technologii oprogramowania 3ds Max. Jest to zestaw narzędzi – dostępny wyłącznie z tą wersją produktu – do symulacji i analizy słońca, nieba oraz sztucznego oświetlenia. Exposure pomaga architektom ocenić intensywność światła, co stanowi część procesu analizy jakości środowiskowej wnętrz, wymaganej do uzyskania certyfikatów takich jak LEED 8.1.

Precyzyjna analiza wizualna i profesjonalne rendery końcowe

Technologia renderingu Reveal to system, który upraszcza iteracyjny przepływ danych, umożliwiając precyzyjną kontrolę bez względu na to, czy renderowana jest cała scena bez wybranego obiektu, jeden obiekt czy wybrana część buforu ramki. Bufor ramki renderowanego obrazu zawiera uproszczony zestaw narzędzi, pozwalający szybko zatwierdzić zmiany w renderze poprzez opcjonalne filtrowanie obiektów, miejsc i/lub procesów, aby zharmonizować jakość, szybkość i kompletność. Ta wersja programu obejmuje również nową bibliotekę ProMaterials dla mental ray, umożliwiającą dostęp do materiałów związanych z producentem w celu tworzenia projektu i budowania powierzchni.

Współpraca z programem Revit… i nie tylko

Oprogramowanie 3ds Max Design to dla firmy Autodesk duży krok naprzód w dziedzinie współpracy między oprogramowaniem 3ds Max Design i Revit. Oparta na formacie FBX technologia wyświetlania scen Recognize pozwala szybko i dokładnie importować geometrię, oświetlenie, materiały i kamery ze scen w programie Revit do 3ds Max. Udoskonalono również współpracę między linią produktów 3D firmy Autodesk poprzez dwa nowe interfejsy użytkownika i zestawy narzędzi nawigacyjnych – technologie ViewCube i SteeringWheels.

Uproszczony przepływ danych w procesach mapowania i animacji

Szybszy i wydajniejszy przepływ danych dzięki narzędziom do mapowania spline UV oraz udoskonalonej funkcjonalności narzędzi Pelt i Relax. Ponadto, udoskonalono również przepływ danych w funkcji Biped do tworzenia szkieletów czworonogów.

3ds Max 2015 – nowości

 

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Wystarczy wypełnić formularz:

Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Firma
W celu realizacji zgłoszenia prosimy o zaznaczenie poniższych zgód dotyczących działalności marketingowo/handlowej Arkance Systems Poland Sp z o.o. Jednocześnie informujemy o możliwości ich późniejszego wycofania


Administratorem Twoich danych jest firma Arkance Systems Poland Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: RODO