Menu

Autodesk i Gehry Technologies podejmują współpracę mającą na celu usprawnienie procesu projektowego i budowlanego

Autodesk, jeden z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D, konstrukcji oraz rozrywki oraz Gehry Technologies, dostawca technologii i usług dla właścicieli budynków, deweloperów, architektów, inżynierów, generalnych wykonawców, producentów i innych profesjonalistów branży architektoniczno-budowlanej na całym świecie, podpisali  umowę. Celem porozumienia jest wsparcie  specjalistów z branży AEC w szerszym wykorzystaniu możliwości płynących z Modelowania Informacji o Budynku (BIM). Tym samym będzie ono odpowiedzią na wymagania stawiane przez dzisiejszą konkurencyjną branżę  architektoniczno- budowlaną.

Umowa umożliwia Gehry Technologies zapewnienie lepszych usług swoim klientom, poprzez rozszerzenie oferty konsultingowej dla firm zmieniających swoje podejście do biznesu i sposób projektowania w oparciu o rozwiązania BIM Autodesk.

„Gehry Technologies powstała  jako reakcja na wyzwania obecne w branży od lat, a także by promować najlepsze praktyki w ramach każdego nowego projektu budowlanego”, powiedział Frank Gehry, współzałożyciel Gehry Technologies. „W rezultacie, technologie i procesy, które Gehry Technologies opracowała na przestrzeni lat przyczyniły się do realizacji tej wizji, jednocześnie dając wysoką wartość naszym klientom. Rozwiązania  Autodesk stanowią narzędzia naszej pracy już od wielu lat. Umowa z Autodesk pomoże w realizacji naszego wspólnego celu przekształcenia branży architektoniczno-budowlanej, poprzez pomoc architektom, inżynierom, wykonawcom i właścicielom w wykorzystaniu potencjału jaki niesie technologia.”

„Porozumienie z Autodesk jest kluczowym elementem naszej strategii rozwoju”, dodał Dayne Myers, dyrektor generalny Gehry Technologies. „Pozwoli to nam rozszerzyć ofertę usług doradczych. Tym sposobem będziemy mogli lepiej pomagać firmom na całym świecie w ich dopasowywaniu się do wymogów pracy w ramach koncepcji BIM i uzyskaniu oszczędności czasu i kosztów. Nasze sprawdzone metody planowania procesów, szkolenia i doradztwa w ramach projektów, pomogły klientom zaoszczędzić 5-10% kosztów projektu i skrócić  czas projektowania i budowy niektórych z najbardziej wymagających przedsięwzięć w branży. Te innowacyjne projekty obejmują: Beijing National Stadium, Lou Ruvo Brain Institute w Las Vegas, Lincoln Center Alice Tully Hall w Nowym Jorku, Burj Dubai Tower w Dubaju. ”

„Dla Autodesk, współpraca z Gehry Technologies jest ważnym elementem wspierającym przejście do procesów zgodnych z BIM, powiedział Jay Bhatt, wiceprezes ds. rozwiązań dla architektury i budownictwa , Autodesk. „Umowa bazuje na silnej pozycji Autodesk, daje dodatkowy bodziec do adopcji BIM jako procesu w całej branży, w oparciu o kompleksowe portfolio rozwiązań Autodesk dla BIM.”

Umowa obejmuje wsparcie i szkolenia z zakresu rozwiązań Autodesk dla BIM, w tym Autodesk Building Design Suite, rodziny produktów Revit, Autodesk Navisworks, AutoCAD Civil 3D i Autodesk Vault Collaboration AEC. Autodesk dokonał również inwestycji kapitałowej w Gehry Technologies, której warunki nie zostały ujawnione.

„Z zainteresowaniem przyjęliśmy informację, że Autodesk i Gehry Technologies nawiązały współpracę by dostarczyć rozwiązania BIM i usługi dla klientów takich jak my”, powiedział Yoshihiro Ichioka, zastępca dyrektora generalnego, Dywizja Overseas Business, Obayashi Corporation. „Myślę, że branża z pewnością odniesie korzyści z ich zdolności do dostarczania światowej klasy oprogramowania i usług do promowania i wdrażania BIM.”

Informacje o rozwiązaniach Autodesk BIM
Modelowanie informacji o budynkach (Building Information Modeling – BIM) to proces wykorzystujący inteligentny model danych zapewniający wgląd w informacje umożliwiające opracowywanie i prowadzenie projektów budowlanych i infrastrukturalnych szybciej, ekonomiczniej i z mniejszym wpływem na środowisko naturalne. Rozwiązania Autodesk BIM do obsługi budynków – poczynając od ich projektowania, przez budowę, do eksploatacji i utrzymania – oparte są na inteligentnych modelach tworzonych z użyciem programu Autodesk Revit i i AutoCAD Civil 3D. Zalety BIM zwiększa dodatkowo bogaty zestaw rozwiązań, w tym do wizualizacji i wirtualnej symulacji projektów, do tworzenia dokumentacji, profesjonalnego kreślenia rysunków, zarządzania danymi i współpracy. Autodesk Building Design i Autodesk Infrastructure Design Suites również zwiększają zalety BIM, oferując zestaw narzędzi w jednym, atrakcyjnym cenowo pakiecie.