Menu

Autodesk ożywia Brickleya – smoka LEGO

Autodesk podczas imprezy LEGO World 2012 w Kopenhadze przedstawił nowe, innowacyjne podejście do interaktywnych, trójwymiarowych instrukcji montażu. Instrukcje zostały przygotowane specjalnie na tę okazję i można je odczytywać za pomocą specjalnie stworzonej aplikacji na iPada, wspieranej przez Autodesk Inventor Publisher Mobile Viewer.

Oprogramowanie Autodesk Inventor Publisher pomaga producentom stworzyć prostą, dokładną i przyciągającą uwagę dokumentację 2D i 3D produktu. Oferując alternatywę dla tradycyjnych instrukcji, Autodesk Inventor Publisher generuje interaktywne instrukcje 3D, z których można korzystać za pomocą takich urządzeń jak iPad, iPhone, iPod touch oraz urządzeń z systemem Android. Autodesk we współpracy z LEGO Group opracował aplikację pod marką LEGO, która wykorzystuje technologię oprogramowania  Inventor Publisher, aby fanom LEGO, uczestniczącym w LEGO World 2012 zapewnić zupełnie nowe doznania.

W LEGO World dzieci w każdym wieku mogą skorzystać z aplikacji, aby zapoznać się z trójwymiarowymi, interaktywnymi i animowanymi instrukcjami służącymi do zbudowania Brickleya, smoka LEGO. W dowolnym momencie można przerwać animację,  zrobić zbliżenie wybranego elementu lub obrócić model i zobaczyć, jak należy złożyć poszczególne klocki. Gwarantuje to zupełnie nowe doświadczenia, które łączą w ekscytujący sposób świat rzeczywisty i cyfrowy.

Celem LEGO Group jest umożliwienie dzieciom czerpania w nieprzerwany sposób radości z  budowania ,dzięki cyfrowym instrukcjom w 3D, które mogą oglądać na ekranach urządzeń przenośnych. Dzięki współpracy z Autodesk, LEGO Group jest w stanie sprawdzić, w jaki sposób interaktywna technologia 3D wpływa na poprawę  wrażeń klientów.

„W związku z rosnącym zainteresowaniem wizualizacjami 3D oraz rozpowszechnieniem urządzeń przenośnych, współpracujemy z liderami w dziedzinie technologii i innowatorami, takimi jak Autodesk, w celu wykorzystania potężnych cyfrowych danych projektowych, aby pokazać naszym klientom istniejące możliwości” – powiedział Olav Gjerlufsen, Dyrektor LEGO Group. „Cieszymy się, że podczas LEGO World w Kopenhadze mogliśmy przedstawić fanom klocków LEGO interaktywne instrukcje aby zwiększyć ich doznania”.