Menu

Autodesk przejął firmę PlassoTech

Autodesk poinformował dzisiaj o nabyciu kalifornijskiej firmy PlassoTech, dostawcy oprogramowania do przeprowadzania analiz i symulacji konstrukcji mechanicznych.

Nabycie PlassoTech umożliwi Autodesk zwiększenie możliwości symulacyjnych i optymalizacyjnych oprogramowania Autodesk Inventor, dzięki czemu klienci jeszcze łatwiej będą mogli analizować, optymalizować i weryfikować kompletne prototypy cyfrowe.”Naszym celem jest dostarczenie na rynek najbardziej kompleksowego, a zarazem najprostszego w użyciu rozwiązania do prototypowania cyfrowego” – stwierdził Robert „Buzz” Kross, wiceprezes działu rozwiązań dla produkcji w Autodesk. „Nabycie PlassoTech pozwoli naszym klientom korzystać ze zintegrowanych narzędzi symulacyjnych i zaawansowanych analiz uzupełniających proces prototypowania cyfrowego.”Aktualnie Autodesk planuje wbudowanie rozwiązań PlassoTech w produkty z rodziny Inventor, rozszerzając możliwości obecnych narzędzi do analizy wytrzymałościowej i symulacji. Rozwiązania te wprowadzają do rodziny produktów Inventor wiele zalet, w tym:

  • możliwość poddawania analizom zarówno kompletnych zespołów, jak i ich poszczególnych części;
  • możliwość przeprowadzania analiz w oparciu o warunki mechaniczne i termiczne występujące w świecie rzeczywistym;
  • znacznie większą prostotę obsługi przy zdecydowanie lepszych parametrach i całkowitej integracji możliwości symulacyjnych.

Rozwiązania PlassoTech umożliwiają dokonywanie obliczeń MES w odniesieniu do statycznych naprężeń linowych, ustalonych stanów termicznych, naprężeń cieplnych, analiz modalnych, częstotliwościowych własnych, optymalizacji i wyboczeń. Zawiera też rozbudowane funkcje do badania naprężeń dynamicznych, przejściowych stanów termicznych i analiz znacznych odkształceń modeli bryłowych i powierzchniowych w różnych warunkach kontaktu.