Menu

Autodesk zakończył proces zakupu firmy ALGOR

Autodesk poinformował o zakończeniu procesu przejęcia firmy ALGOR, czołowego dostawcy oprogramowania do analizy i symulacji.

 

Autodesk zakończył proces zakupu firmy ALGOR Technologie symulacji firmy ALGOR rozszerzą ofertę narzędzi Autodesk do cyfrowego prototypowania o nowe zaawansowane opcje symulacji, takie jak analiza termalna i przepływu płynów, dające klientom możliwość optymalizacji i udoskonalenia projektów przed produkcją.
 

Rozwiązania ALGOR są wykorzystywane do projektowania i rozwoju produktów w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, medycznym, konsumenckim, a także w przemyśle obronnym czy energetycznym. Oprogramowanie i usługi tej firmy umożliwiają złożone symulacje produktów począwszy od telefonów komórkowych czy kartridży do drukarek, skończywszy na rurociągach naftowych.

 

Autodesk zakończył proces zakupu firmy ALGOR „Dołączenie linii produktów ALGOR do obecnej oferty rozwiązań Autodesk uzupełni nasze możliwości symulacji. Dzięki temu będziemy mogli dostarczyć naszym klientom bardziej wszechstronne narzędzie do Cyfrowego Prototypowania” – powiedział Robert „Buzz” Kross, wiceprezes Działu Rozwiązań Przemysłowych w firmie Autodesk. „Uważamy, że nowa, atrakcyjna oferta pomoże naszym klientom w podejmowaniu lepiej uzasadnionych decyzji rozwojowych”.”Od 1976 r. ALGOR dostarcza niezwykle dokładne, łatwe w użyciu narzędzia do analizy i symulacji, które pomagają inżynierom mechanicznym projektować lepsze i bezpieczniejsze produkty po niższych kosztach”, powiedział Michael Bussler, prezes i założyciel ALGOR. „Od wielu już lat czerpiemy satysfakcję z bycia partnerem firmy Autodesk. Dlatego też połączenie naszych, sprawdzonych technologii stanowi nowy rozdział dla klientów na całym świecie.”