Ekosystem BIM | Digitalizacja projektów w branży architektoniczno-budowlanej


Warsztaty, 7 listopada | Kraków

Dlaczego warto wprowadzać transformację cyfrową? Sprawdź możliwości kreowane przez dane

Współcześni właściciele obiektów codziennie stają przed nowymi wyzwaniami związanymi z ilością generowanych danych i sprawną komunikacją pomiędzy wszystkimi uczestnikami procesu. Silosowy przepływ informacji powoduje kosztowne nieporozumienia i opóźnienia w cyklu życia projektu, a rozproszone zespoły i niekompatybilne systemy mnożą wydatki ponoszone przez inwestorów.

Szansę na usprawnienie współpracy i lepszą komunikację wszystkich zaangażowanych stron daje cyfryzacja. Umożliwia wyjście z silosów informacyjnych i pozwala lepiej skoordynować pracę zespołów, co przekłada się na obniżenie kosztów całego procesu. Ten zaś staje się bardziej elastyczny, łatwiej uwzględniać w nim nieprzewidziane zmiany i kontrolować budżet i harmonogram.

Zapraszamy na spotkanie biznesowe, podczas którego wspólnie zastanowimy się jaką wartość ma BIM, a także jakie są potrzeby inwestorów, architektów, projektantów i wykonawców w zakresie BIM. Dołącz do dyskusji branżowej, opowiedz o Twoich oczekiwaniach względem digitalizacji procesu inwestycyjnego.

Czekamy na Ciebie we wtorek, 7 listopada, w hotelu Kossak, plac Kossaka 1, 31-106 Kraków.

Agenda

GodzinyPlan wydarzenia
8:45 – 9:00 Rejestracja
9:00 – 9:30 Powitanie
9:30 – 10:30 WARSZTAT 1: „Prowadzenie projektu oraz zarządzanie zmianą”. Wspólnie zastanowimy się jakie zastosować usprawnienia w pracy architekta i które rozwiązania rekomendują nasi klienci.
10:30 – 11:30 WARSZTAT 2: „Koordynacje międzybranżowa z wykorzystaniem BIM”. Porozmawiamy m.in. o tym, w jaki sposób ustandaryzować w organizacji koordynację międzybranżową z wykorzystaniem metodyki BIM.
11:30 – 11:45 Przerwa kawowa i spotkanie w strefie wiedzy z ekspertami w zakresie cyfryzacji
11:45 – 12:45 WARSZTAT 3: „Automatyzacja zadań dnia codziennego – od praktyków dla praktyków” Zastanowimy się jak usprawnić rutynowe zadania z wykorzystaniem odpowiednich rozwiązań i rozszerzeń kompatybilnych z Autodesk.
12:45 – 13:15  Wystąpienie klienta: “Koordynacja w pracy projektanta – usprawnienia procesów z narzędziami Autodesk”, Michał Bieliński, GERPLAN, zagadnienia:
 • cyfrowa transformacja z wykorzystaniem platformy Autodesk Construction Cloud;
 • współpraca na linii ACC-REVIT;
 • wykorzystanie potencjału i możliwości modułów ACC, ułatwiających proces projektowania, planowania i monitorowania postępów prac;
 • dodatkowe narzędzia wspomagające projektowanie oraz zarządzanie zmianą i informacją
 • 13:15 – 13:45 Wystąpienie klienta: „Elementy BIM w małym biurze projektowym – czyli jak radzimy sobie z otaczającą nas rzeczywistością”, Łukasz Wójcik, Marcin Pala, MULTIPROJEKT STUDIO
  13:45 – 14:00 Wnioski i zakończenie spotkania
  14:00 Lunch

  Prelegenci

  Michał Bieliński

  BIM Manager, GERPLAN

  Jest absolwentem budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz dwóch kierunków podyplomowych BIM. Obecnie pracuje jako BIM Manager w firmie GerPlan. Pasjonat cyfryzacji procesów wymiany informacji i komunikacji w budownictwie oraz komputerowego wspomagania projektowania. Odpowiedzialny min. za tworzenie zespołów BIM, przygotowywanie dokumentów dla projektów wykorzystujących rozwiązania BIM oraz tworzenie wewnętrznych standardów produkcji i wymiany informacji.

  Arkadiusz Leśko

  Dyrektor Rynku – Budownictwo i Infrastruktura, Arkance Systems Poland

  Doktor inżynier budownictwa z wszechstronnym doświadczeniem jako BIM Manager, po stronie biur projektowych oraz wykonawców. Przez ostatnie lata wspierał inicjatywę i rozwój BIM u jednego z dominujących Generalnych Wykonawców. Skoncentrowany na interdyscyplinarnych rozwiązaniach wspierających złożone procesy inwestycyjne. Obecnie zaangażowany w rozwój i usprawnienie komunikacji w środowiskach CDE, pomiędzy systemami IT a urządzeniami oraz maszynami budowlanymi.

  Paweł Lesiak

  Specjalista ds. BIM, Arkance Systems Poland

  Absolwent Budownictwa na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako inżynier budowy. W Arkance Systems Poland odpowiedzialny za realizację usług dla branży budowlanej i infrastrukturalnej. Specjalizuje się w systemach CAD / BIM. Trener z wieloletnim doświadczeniem komputerowego wspomagania projektowania AutoCAD, Revit, CGS na wszystkich poziomach zaawansowania.
  Radosław Mazgaj, Specjalista ds BIM

  Radosław Mazgaj

  Specjalista ds. BIM, Arkance Systems Poland

  Inżynier ds. BIM w specjalności architektonicznej. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, laureat wielu konkursów architektonicznych i branżowych m.in. medalista mistrzostw świata Wordskills w konkurencji Cyfrowe Budownictwo. Swoje doświadczenie zdobywał w biurach projektowych w kraju i zagranicą, realizując głównie projekty obiektów użyteczności publicznej w technologii BIM. Obecnie specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych i cyfryzacji procesu budowlanego. Prywatnie wokalista, pasjonat podróży i sportu.

  Łukasz Wójcik

  Projekct Manager, wspólnik, MULTIPROJEKT STUDIO

  Na co dzień prowadzi pracownię Multiprojekt Studio zajmującą się głównie odpowiadaniem na potrzeby biznesu pracując w modelu B2B z klientami z sektora przemysłowego. W swoich projektach od początku istnienia firmy wdraża technologię BIM adaptując ją do potrzeb mniejszej wielkości biura projektowego. Tworzy procesy mające na celu wypracowywanie standaryzacji i poprawy komunikacji pomiędzy członkami zespołu oraz na linii Architekt - Inwestor - Wykonawca - Urzędnik.

  Marcin Pala

  Project Manager, wspólnik, MULTIPROJEKT STUDIO

  Na co dzień prowadzi pracownię Multiprojekt Studio zajmującą się głównie odpowiadaniem na potrzeby biznesu pracując w modelu B2B z klientami z sektora przemysłowego. W swoich projektach od początku istnienia firmy wdrażają technologię BIM adaptując ją do potrzeb mniejszej wielkości biura projektowego. Tworzą procesy mające na celu wypracowywanie standaryzacji i poprawy komunikacji pomiędzy członkami zespołu oraz na linii Architekt - Inwestor - Wykonawca - Urzędnik.

  Zapisz się bezpłatnie

  Zapisz się już dziś, aby zagwarantować swój udział w wydarzeniu. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na duże zainteresowanie.