Ekosystem BIM | Digitalizacja projektów w branży architektoniczno-budowlanej
Warsztaty, 7 listopada | Kraków
Dlaczego warto wprowadzać transformację cyfrową? Sprawdź możliwości kreowane przez dane
Współcześni właściciele obiektów codziennie stają przed nowymi wyzwaniami związanymi z ilością generowanych danych i sprawną komunikacją pomiędzy wszystkimi uczestnikami procesu. Silosowy przepływ informacji powoduje kosztowne nieporozumienia i opóźnienia w cyklu życia projektu, a rozproszone zespoły i niekompatybilne systemy mnożą wydatki ponoszone przez inwestorów.
Szansę na usprawnienie współpracy i lepszą komunikację wszystkich zaangażowanych stron daje cyfryzacja. Umożliwia wyjście z silosów informacyjnych i pozwala lepiej skoordynować pracę zespołów, co przekłada się na obniżenie kosztów całego procesu. Ten zaś staje się bardziej elastyczny, łatwiej uwzględniać w nim nieprzewidziane zmiany i kontrolować budżet i harmonogram.
Zapraszamy na spotkanie biznesowe, podczas którego wspólnie zastanowimy się jaką wartość ma BIM, a także jakie są potrzeby inwestorów, architektów, projektantów i wykonawców w zakresie BIM. Dołącz do dyskusji branżowej, opowiedz o Twoich oczekiwaniach względem digitalizacji procesu inwestycyjnego.
Czekamy na Ciebie we wtorek, 7 listopada, w hotelu Kossak, plac Kossaka 1, 31-106 Kraków.
Agenda
Godziny
Plan wydarzenia
8:45 – 9:00
Rejestracja
9:00 – 9:30
Powitanie
9:30 – 10:30
WARSZTAT 1: „Prowadzenie projektu oraz zarządzanie zmianą”. Wspólnie zastanowimy się jakie zastosować usprawnienia w pracy architekta i które rozwiązania rekomendują nasi klienci.
10:30 – 11:30
WARSZTAT 2: „Koordynacje międzybranżowa z wykorzystaniem BIM”. Porozmawiamy m.in. o tym, w jaki sposób ustandaryzować w organizacji koordynację międzybranżową z wykorzystaniem metodyki BIM.
11:30 – 11:45
Przerwa kawowa i spotkanie w strefie wiedzy z ekspertami w zakresie cyfryzacji
11:45 – 12:45
WARSZTAT 3: „Automatyzacja zadań dnia codziennego – od praktyków dla praktyków” Zastanowimy się jak usprawnić rutynowe zadania z wykorzystaniem odpowiednich rozwiązań i rozszerzeń kompatybilnych z Autodesk.
12:45 – 13:15
Wystąpienie klienta: “Koordynacja w pracy projektanta – usprawnienia procesów z narzędziami Autodesk”, Michał Bieliński, GERPLAN, zagadnienia:
cyfrowa transformacja z wykorzystaniem platformy Autodesk Construction Cloud;
współpraca na linii ACC-REVIT;
wykorzystanie potencjału i możliwości modułów ACC, ułatwiających proces projektowania, planowania i monitorowania postępów prac;
dodatkowe narzędzia wspomagające projektowanie oraz zarządzanie zmianą i informacją
13:15 – 13:45
Wystąpienie klienta: „Elementy BIM w małym biurze projektowym – czyli jak radzimy sobie z otaczającą nas rzeczywistością”, Łukasz Wójcik, Marcin Pala, MULTIPROJEKT STUDIO
13:45 – 14:00
Wnioski i zakończenie spotkania
14:00
Lunch
Prelegenci
Michał Bieliński
BIM Manager, GERPLAN
Jest absolwentem budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz dwóch kierunków podyplomowych BIM. Obecnie pracuje jako BIM Manager w firmie GerPlan. Pasjonat cyfryzacji procesów wymiany informacji i komunikacji w budownictwie oraz komputerowego wspomagania projektowania. Odpowiedzialny min. za tworzenie zespołów BIM, przygotowywanie dokumentów dla projektów wykorzystujących rozwiązania BIM oraz tworzenie wewnętrznych standardów produkcji i wymiany informacji.
Arkadiusz Leśko
Dyrektor Rynku – Budownictwo i Infrastruktura, Arkance Systems Poland
Doktor inżynier budownictwa z wszechstronnym doświadczeniem jako BIM Manager, po stronie biur projektowych oraz wykonawców. Przez ostatnie lata wspierał inicjatywę i rozwój BIM u jednego z dominujących Generalnych Wykonawców. Skoncentrowany na interdyscyplinarnych rozwiązaniach wspierających złożone procesy inwestycyjne. Obecnie zaangażowany w rozwój i usprawnienie komunikacji w środowiskach CDE, pomiędzy systemami IT a urządzeniami oraz maszynami budowlanymi.
Paweł Lesiak
Specjalista ds. BIM, Arkance Systems Poland
Absolwent Budownictwa na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako inżynier budowy. W Arkance Systems Poland odpowiedzialny za realizację usług dla branży budowlanej i infrastrukturalnej. Specjalizuje się w systemach CAD / BIM. Trener z wieloletnim doświadczeniem komputerowego wspomagania projektowania AutoCAD, Revit, CGS na wszystkich poziomach zaawansowania.
Radosław Mazgaj
Inżynier ds. BIM, Arkance Systems Poland
Inżynier ds. BIM w specjalności architektonicznej. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, laureat wielu konkursów architektonicznych i branżowych m.in. medalista mistrzostw świata Wordskills w konkurencji Cyfrowe Budownictwo. Swoje doświadczenie zdobywał w biurach projektowych w kraju i zagranicą, realizując głównie projekty obiektów użyteczności publicznej w technologii BIM.
Obecnie specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych i cyfryzacji procesu budowlanego. Prywatnie wokalista, pasjonat podróży i sportu.
Łukasz Wójcik
Projekct Manager, wspólnik, MULTIPROJEKT STUDIO
Na co dzień prowadzi pracownię Multiprojekt Studio zajmującą się głównie odpowiadaniem na potrzeby biznesu pracując w modelu B2B z klientami z sektora przemysłowego. W swoich projektach od początku istnienia firmy wdraża technologię BIM adaptując ją do potrzeb mniejszej wielkości biura projektowego. Tworzy procesy mające na celu wypracowywanie standaryzacji i poprawy komunikacji pomiędzy członkami zespołu oraz na linii Architekt - Inwestor - Wykonawca - Urzędnik.
Marcin Pala
Project Manager, wspólnik, MULTIPROJEKT STUDIO
Na co dzień prowadzi pracownię Multiprojekt Studio zajmującą się głównie odpowiadaniem na potrzeby biznesu pracując w modelu B2B z klientami z sektora przemysłowego. W swoich projektach od początku istnienia firmy wdrażają technologię BIM adaptując ją do potrzeb mniejszej wielkości biura projektowego. Tworzą procesy mające na celu wypracowywanie standaryzacji i poprawy komunikacji pomiędzy członkami zespołu oraz na linii Architekt - Inwestor - Wykonawca - Urzędnik.
Zapisz się bezpłatnie
Zapisz się już dziś, aby zagwarantować swój udział w wydarzeniu. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na duże zainteresowanie.