ESG: Droga do zrównoważonej przyszłości budownictwa


Bezpłatna konferencja, 23 kwietnia 2024

Dołącz do międzynarodowej platformy wymiany wiedzy z ekspertami i przedstawicielami biznesu w zakresie zrównoważonego budownictwa

Czy wiesz, że w Polsce środowisko zabudowane odpowiada za blisko 38% emisji dwutlenku węgla? Cele klimatyczne na kilkanaście najbliższych lat, jakie stawia przed sobą Unia Europejska są niezwykle ambitne, a istotną rolę w ich realizacji odgrywa budownictwo.

Zgodnie ze strategią unijną Net Zero do 2050 roku powinniśmy osiągnąć zerową emisję gazów cieplarnianych, a zaledwie za sześć lat zredukować emisję o co najmniej 55%! Pierwszym krokiem do realizacji tego celu jest obowiązek przygotowania raportów w zakresie zrównoważonego rozwoju – do 2029 r. ten obowiązek będzie dotyczyć wszystkich spółek rynku regulowanego UE. Pytanie brzmi: jak zrealizować te ambitne cele?

Już 23 kwietnia 2024 r. zapraszamy Cię na bezpłatną, międzynarodową konferencję “ESG: Droga do zrównoważonej przyszłości budownictwa”, która odbędzie się na szczycie ikonicznego budynku Skylinera, z widokiem na panoramę Warszawy przy ul. Prostej 67. Wspólnie zastanowimy się nad zastosowaniem realnych rozwiązań. Porozmawiamy m.in. o stosowaniu materiałów o niskim zużyciu energii w procesie wytwarzania, wykorzystywaniu odpowiednich technologii budowlanych, a także o optymalizacji procesów budowlanych.

Do udziału w dyskusji zapraszamy: architektów, inżynierów, przedstawicieli firm budowlanych, deweloperów, naukowców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką zrównoważonego rozwoju budownictwa.

Skyliner, Prosta 67, Warszawa

Podczas wydarzenia poznasz:

  • Najnowsze technologie i innowacje w dziedzinie zrównoważonego budownictwa
  • Wpływ ESG (Environmental, Social, Governance) na proces budowlany i eksploatację budynków
  • Rolę prefabrykacji w zrównoważonym budownictwie i przyspieszaniu procesu budowy
  • Nowoczesne podejście do projektowania i planowania zrównoważonych budynków 
  • Strategię osiągania celów net zero w sektorze budowlanym

Wspierają nas:

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Posłuchasz case studies – na przykładzie polskich i zagranicznych firm poznasz najlepsze praktyki z zakresu zrównoważonego budownictwa
  • Omówimy BREEAM i LEED – dwa najpopularniejsze systemy certyfikacji ekologicznej. Dowiesz się jak wygląda proces certyfikacji i korzyści związane z posiadaniem certyfikatu ekologicznego
  • Poznasz nowe narzędzia i strategie wspierające zrównoważone budownictwo, aby zredukować koszty utrzymania budynków i zmniejszyć zużycie energii
  • Nawiążesz nowe kontakty biznesowe – poznasz ekspertów, praktyków i przedstawicieli branży budowlanej, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zrównoważonego budownictwa oraz ESG

Zarezerwuj swój udział już dziś i dołącz do naszego międzynarodowego forum zrównoważonego budownictwa! UWAGA! Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne dla osób, które do dnia 16 kwietnia 2024 r. zapiszą się korzystając z formularza dostępnego na tej na stronie.

Czekamy na Ciebie 23 kwietnia o godz. 9:00 w budynku Skylinera, Warszawa ul. Prosta 67.

Warunkiem wzięcia udziału w konferencji jest otrzymanie potwierdzenia od organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia (np. z braku miejsc, przyczyn formalnych lub regulaminowych).

Agenda

GodzinyPlan wydarzenia
09:00–09:30Rejestracja i przerwa kawowa
09:30–10:00Wstęp, dr inż. Arkadiusz Leśko, Arkance Systems Poland
BLOK IGłówne założenia zrównoważonego budownictwa
10:00–10:30The results / discussions from the Buildings & Climate Global Forum (BCGF)
10:30–11:00Założenia LCA oraz ESG
11:00–11:20Wymagania nie takie straszne – case study
11:20–11:40Panel dyskusyjny
11:40–12:00Przerwa kawowa
BLOK IIPlanowanie i projektowanie
12:00–12:20Analizy koncepcji a ESG
12:20–12:40Narzędzia a koncepcja
12:40–13:00Prefabrykacja: Case study
13:00–13:15Panel dyskusyjny
13:15–14:00Networking i lunch
BLOK IIIMateriały budowlane
14:00–14:20Paszportyzacja materiałów
14:20–14:40Beton
14:40–15:00Stal
15:00–15:20Drewno
14:50–15:00Panel dyskusyjny/przerwa kawowa
BLOK IVWykonawstwo
15:00–15:20BREEAM i LEED a ESG
15:20–15:40BIM a lean management (BX)
15:40–16:00Case study
16:00–16:20Panel dyskusyjny
16:20–16:30Podsumowanie i zakończenie konferencji

Prelegenci

Dr inż. Arkadiusz Leśko

Dyrektor Rynku – Budownictwo i Infrastruktura, Arkance Systems Poland

Doktor inżynier budownictwa z wszechstronnym doświadczeniem jako BIM Manager, po stronie biur projektowych oraz wykonawców. Przez ostatnie lata wspierał inicjatywę i rozwój BIM u jednego z dominujących Generalnych Wykonawców. Skoncentrowany na interdyscyplinarnych rozwiązaniach wspierających złożone procesy inwestycyjne. Obecnie zaangażowany w rozwój i usprawnienie komunikacji w środowiskach CDE, pomiędzy systemami IT a urządzeniami oraz maszynami budowlanymi.

Radosław Mazgaj

Specjalista ds. BIM, Arkance Systems Poland

Inżynier ds. BIM w specjalności architektonicznej. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, laureat wielu konkursów architektonicznych i branżowych m.in. medalista mistrzostw świata Wordskills w konkurencji Cyfrowe Budownictwo. Swoje doświadczenie zdobywał w biurach projektowych w kraju i zagranicą, realizując głównie projekty obiektów użyteczności publicznej w technologii BIM.
Obecnie specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych i cyfryzacji procesu budowlanego. Prywatnie wokalista, pasjonat podróży i sportu.

Zapisz się bezpłatnie

Zapisz się już dziś, aby zagwarantować swój udział w wydarzeniu. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na duże zainteresowanie.