Menu

Milion użytkowników Autodesk 3D

Autodesk ogłosił, że liczba użytkowników oprogramowania do projektowania trójwymiarowego – Autodesk Inventor, Autodesk Revit oraz AutoCAD Civil 3D – przekroczyła milion. W sumie z systemów CAD firmy Autodesk korzysta już ponad 8 millionów użytkowników.
To osiągnięcie podkreśla szerokie zapotrzebowanie na rozwiązania Autodesk do projektowania trójwymiarowego, które dają możliwość prototypowania cyfrowego poprzez wizualizację oraz symulację funkcjonowania projektów w świecie rzeczywistym, bez konieczności tworzenia kosztownych prototypów fizycznych.”Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia tak znaczącego wyniku”, powiedział Carl Bass, prezes i dyrektor generalny Autodesk. „Milion użytkowników oprogramowania Autodesk do projektowania 3D stanowią reprezentanci szerokiego zakresu firm z branży przemysłowej, architektonicznej i budowlanej. Różnorodność branż wykorzystujących rozwiązania Autodesk uświadamia wartość cyfrowego prototypowania, jako przewagi konkurencyjnej, pozwalającej zwiększać jakość i efektywność działań oraz pobudzać innowacyjność”.

Dzięki prototypowaniu cyfrowemu klienci mogą nie tylko zobaczyć, ale także sprawdzić swoją koncepcję zanim stanie się ona rzeczywistością. Prototypy cyfrowe, tworzone za pomocą rozwiązań Autodesk do projektowania 3D, umożliwiają bowiem szczegółową wizualizację, precyzyjną analizę oraz symulację zachowania w świecie rzeczywistym. Wszystko to pozwala klientom tworzyć precyzyjne modele – ulepszać i zmieniać pomysły na wczesnych etapach projektowania.

Milionową licencję zakupiła firma Gulf Stream Coach, która jest producentem światowej klasy pojazdów rekreacyjnych i kempingowych, oferującym 26 marek oraz ponad 100 modeli. Firma ta, będąca długoletnim klientem Autodesk, korzystała z oprogramowania AutoCAD jako głównego narzędzia do projektowania od ponad dziesięciu lat. Zakupiona licencja była jednym z 12 stanowisk programu Autodesk Inventor. Systemy te będą wykorzystywane przy projektowaniu nowego produktu, który zostanie wprowadzony na rynek jeszcze w tym roku.

Autodesk poinformował ponadto, że liczba licencji na oferowane przez firmę oprogramowanie przekroczyła 8 milionów. Wynik ten osiągnięto dzięki stałemu wzrostowi w zakresie oprogramowania do projektowania dwuwymiarowego, nowym licencjom w gospodarkach rozwijających się, jak również przez znaczący wzrost w obszarze rozwiązań do modelowania trójwymiarowego.

„8 milionów użytkowników na całym świecie korzysta z wiodących rozwiązań oferowanych przez Autodesk. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że ten wzrost jest stymulowany przez klientów, którzy osiągają korzyści z rozwiązań do projektowania trójwymiarowego” – powiedział Carl Bass, Prezes i Dyrektor Generalny Autodesk. „Rozwiązania do projektowania 3D oferowane przez Autodesk dla sektorów: przemysłu, architektury i budownictwa, inżynierii lądowej oraz mediów i rozrywki pozwalają na wizualizację, symulację i analizę koncepcji zanim stanie się ona rzeczywistością. Umożliwiają skrócenie czasu realizacji projektu, redukcję kosztów produkcji oraz zwiększenie jego jakości.”