Menu

Najwięksi na V Międzynarodowych Targach Zastosowań Informatyki w Przemyśle i CAD/CAM – 97

Zapytaliśmy Autodesk i Aplikom 2001, które w tym roku wykupiły powierzchnię wystawienniczą na targach, o ich historię na CAD/CAM-ie, nadzieje, jakie wiążą z targami (czy potrafią ocenić zysk, jaki targi im przyniosą), co chcą pokazać, a raczej pod jakim hasłem będą się w tym roku wystawiać, oraz czy wezmą udział w imprezach towarzyszących. Poniżej odpowiedzi, jakie uzyskaliśmy (w nawiasach powierzchnia stoiska wg informacji Biura Reklamy SA)

Autodesk (280 m kw.)

Autodesk bierze udział w targach drugi raz. Chcemy wzmocnić wizerunek firmy jako lidera na rynku oprogramowania CAD (największe stoisko – 500 m kw., 20 partnerów na stoisku) oraz pokazać po raz pierwszy szerokiej publiczności AutoCAD w wersji 14 (być może gotowa już będzie wersja alfa AutoCAD R14 po polsku). Trudno ocenić, jak udział w targach wpłynie na sprzedaż firmy. Hasło
targowe Autodesk – „Virtual corporation”: partnerzy podstawa, sukcesu firmy na polskim rynku. Poprzez partnerów bierzemy udział w seminariach organizowanych przez SUSI; organizujemy własne seminarium towarzyszące targom – prezentację AutoCAD R14 z udziałem Prezydentowej Autodesk pani Carol Bartz.

Aplikom 2001 (80 m kw.)

Od początku istnienia targów wierzyliśmy w ich przyszłość i sens ich organizowania i brania w nich udziału. Stąd piąta edycja targów CAD/CAM to również nasze piąte targi. Naszym zdaniem widoczne jest istotne ożywienie w branży. Jednocześnie premiera nowej wersji AutoCADa „podgrzeje atmosferę”. Traktujemy targi jako bardzo ważny, ale nie jedyny element promocji firmy, stąd trudno jest zdefiniować konkretne nadzieje. Jedno jest pewne: mamy nadzieję, że tegoroczne targi będą co najmniej równie udane co poprzednie. W naszej branży cykl decyzyjny wynosi od 3 do 9 miesięcy (w skrajnych przypadkach sięga 2 – 3 lat), więc trudno mówić o bezpośrednim wpływie targów na wyniki sprzedaży. Aplikom 2001 obchodzi 10-lecie działania na rynku systemów CAD/CAM. Będziemy starali się ukazywać naszym klientom, aktualnym i przyszłym, jakie korzyści płyną dla nich ze związania się z partnerem o takiej tradycji i doświadczeniu. Bierzemy udział w seminariach organizowanych przez SUSI, jednak główne prezentacje będą się odbywały na naszym stoisku. Od pierwszych chwil istnienia Aplikom oferował systemy CAD pod klucz, bazujące na produktach Autodesku oraz innych renomowanych firm. Dziś, działając jako integrator systemów komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania, Aplikom 2001 jest autoryzowanym partnerem firm: HP, Compaq, Philips, Novell i Microsoft.