Urbano

Za darmo!

URBANO: rozszerza funkcjonalności programów z rodziny AutoCAD o narzędzia automatyzujące projektowanie sieci wod-kan

Product price
Additional options total:
Order total:

  Szkolenie

  Arkance Systems - autoryzowane centrum szkoleniowe - oferuje szereg szkoleń mających na celu optymalizację wykorzystania naszych rozwiązań programowych. Dowiedz się więcej

  Usługi dodatkowe

  Wsparcie zarządzania zmianą, szkolenia, delegowanie ekspertów technicznych: szereg usług, które pomogą Ci w łatwym przyjęciu BIM. Usługi

Opis

Urbano

Promocja: – 25% na licencje Urbano w ramach Cyber Monday. Tylko do 2 grudnia 2022 r. Jesteś zainteresowany szczegółami? Wypełnij formularz na stronie!

 

Projektantom zewnętrznych sieci wod-kan proponujemy nowoczesne, elastyczne i dedykowane rozwiązanie do tworzenia projektów, jakim jest Urbano. Aplikacja zawiera dwa dedykowane moduły:

 • Canalis – do projektowania sieci kanalizacji sanitarnej i burzowej,
 • Hydra – do projektowania sieci wodociągowej.

Aplikacja Urbano:

 • Rozszerza funkcjonalności programów z rodziny AutoCAD o narzędzia automatyzujące projektowanie sieci wod-kan.
 • Łączy w sobie wydajne projektowanie geometrii sieci, obliczenia hydrauliczne oraz integrację ze środowiskami CAD i GIS.
 • Zawiera model sieci, który w sposób dynamiczny śledzi wszelkie zmiany i automatycznie aktualizuje wszystkie części rysunku.
 • Potrafi przetworzyć setki kilometrów sieci w bardzo krótkim czasie.
 • Wspiera polskie standardy projektowe.
 • Jest rozwijana od ponad 20 lat i używana przez setki inżynierów w całej Europie, również w Polsce.

Urbano pracuje w środowisku AutoCAD Civil 3D, AutoCAD Map 3D oraz AutoCAD.

Istnieje również wersja współpracująca z programem BricsCAD – Planeo.

Seria warsztatów:

Jak usprawnić proces inwestycyjny w budownictwie kubaturowym?

Seria warsztatów:

Jak usprawnić proces inwestycyjny w budownictwie kubaturowym?

Cyfrowy Model Terenu

Na filmie pokazano jak szybko na podstawie rastra można opracować dane wysokościowe. Przy pomocy modelera terenu Terraform, dostępnego z każdym modułem Urbano można intuicyjnie utworzyć powierzchnię, która stanowi źródło informacji o rzędnych terenu w węzłach sieci. Wartości te pojawiają się, automatycznie nawet jeżeli, któryś z węzłów zostanie w przyszłości przesunięty.

Tworzenie Cyfrowego Modelu Terenu DTM z bloków AutoCAD
Na poniższym filmie prezentujemy Państwu, jak przy pomocy Terraform – modelera terenu Urbano łatwo można utworzyć powierzchnię dysponując blokami AutoCAD zawierającymi odpowiednie atrybuty.

Automatyczne obliczanie rzędnej dna rury
Jak wiadomo określanie rzędnych zagłębienie to często żmudne i czasochłonna część projektu, szczególnie w przypadku większych systemów. Dzięki Urbano i narzędziu do automatycznego obliczania rzędnej dna rury, proces ten można znacznie przyspieszyć i zautomatyzować. Nadal pozostaje jednak możliwość ręcznej edycji przebiegu zagłębienia w według potrzeb projektanta.

Definiowanie rzędnych bez użycia Cyfrowego Modelu Terenu DTM
Użycie Cyfrowego Modelu Terenu nie jest obligatoryjne w przypadku definiowania rzędnych terenu w węzłach. Urbano posiada szereg funkcji, które ułatwiają tą czynność w przypadku korzystania z pojedynczych punkty wzdłuż przebiegu projektowanej sieci.

Automatyczne przesuwanie etykiet
Rozmieszczenie etykiet w projektach z gęsto rozmieszczonymi węzłami sieci często przysparzają trudności z czytelnością. Narzędzie do automatycznego przesuwania etykiet w szybki sposób pomaga taki problem rozwiązać.

Konwersja elementów AutoCADowych do Urbano 

Przecięcia z istniejącym uzbrojeniem terenu

Schematy zespołów, czyli detalowanie uzbrojenia węzła. 

Bezprecedensowa wydajność w projektowaniu

 • Wyjątkowa szybkość

Rysowanie i edycja elementów sieci na planach sytuacyjnych przebiega bardzo sprawnie, a dzięki zautomatyzowaniu niektórych procesów, tworzenie grupy profili o dowolnej długości trwa zaledwie kilka sekund.

 • Duża wydajność systemu

W Urbano można bez problemu prowadzić projekty sieci w skali całego miasta, o długości kilkuset kilometrów i zawierających kilka tysięcy profili.

Gwarancja spójności dokumentacji technicznej

 • Wbudowana inteligencja obiektów

Podczas tworzenia sieci przez użytkownika, program w tle tworzy model topologiczny połączeń poszczególnych elementów; dzięki temu wszelkie zmiany na planie są odzwierciedlane w profilach i na odwrót.

 • Automatyczne etykiety

Urbano umożliwia automatyczne etykietowanie dowolnych części sieci; etykiety te mogą być dowolnie definiowane przez użytkownika. Inteligentne narzędzia pozwalają na automatyczne uporządkowanie dużej ilości nachodzących na siebie etykiet.

 • Repozytorium sieciowe

Grupa projektantów może wymieniać się danymi niezbędnymi do wykonania projektu szybko i bez potrzeby używania zewnętrznych nośników. W repozytorium sieciowym, znajdującym się na serwerze, przechowywać można konfiguracje, katalogi z obiektami, szablony systemów, ustawienia programu.

Gwarancja zgodności projektu

 • Wbudowane obliczenia hydrauliczne

Urbano Canalis zawiera obliczenia sieci sanitarnych (na podstawie założonego zużycia wody lub obszaru udziału) oraz sieci burzowych (metodą racjonalną, krzywych IDF lub stałej intensywności opadów).
Urbano Hydra natomiast zawiera obliczenia sieci wodociągowych zgodne ze standardem Epanet; liczy ciśnienia, przepływy, prędkości, straty, linie piezometryczne; umożliwia również eksport danych do Epanet.

 • Automatyczne obliczanie dna rury

Dzięki tej funkcjonalności projektant nie musi rozpatrywać spadków we wszystkich odcinkach kanalizacji oddzielnie. Może użyć zdefiniowanych przez siebie kryteriów i zastosować do poszczególnych profili lub nawet całego systemu, potraktować jako propozycję i w razie potrzeb edytować.

 • Automatyczne wymiarowanie sieci

Urbano Canalis dobiera spadki oraz średnice rur na podstawie wyników obliczeń hydraulicznych.

 • Analiza przecięć

Narzędzie pozwalające zlokalizować w projekcie i uniknąć wzajemnego przecinania się projektowanych rur w Urbano 8 zostało usprawnione. Wszystkie kolizje i zbliżenia można teraz przedstawić w interaktywnej tabeli jak również na profilu. Przecięcia można też analizować względem działek i innych danych geograficznych.

 • Automatyczne generowanie przekrojów wykopów

Urbano automatycznie generuje przekroje wykopów w wybranych przez użytkownika punktach sieci.

 • Obliczenia robót

Na podstawie zdefiniowanych kształtów wykopów Urbano generuje raporty objętości poszczególnych warstw podłoża, wypełnień, powierzchni skarp oraz powierzchni i objętości szalunków.

 • Sprawdzanie i analizowanie systemu

Narzędzie ulepszone od wersji 7 pozwala na skontrolowanie takich zdarzeń jak: powtórzenia węzłów, złe kierunki przepływu, za mała odległość między węzłami itp. Teraz narzędzie może uwzględniać jeszcze więcej parametrów.

Unikalna swoboda projektowania

 • Topologia

Topologia sieci tworzona przez Urbano pozwala na zestawianie danych opisowych, tworzenie map tematycznych oraz kontrolę kierunku przepływu. Wychodząc naprzeciw problemów z cofaniem omyłkowo wprowadzonych elementów, w Urbano 8 stworzono szereg narzędzi służących do:

– przesuwania, kopiowania oraz obracania topologii sieci,

– wyszukiwania węzłów i odcinków,

– szybkiego zamieniania systemów,

– cofania ostatnio wykonanej operacji (w wersji 8.1),

– wstawiania węzłów lub odcinków do istniejących sieci,

– wyznaczania brzegów wykopu.

 • Style obiektów i opisów

Wszystkie obiekty i opisy Urbano oparte są na stylach; raz zdefiniowane mogą być dowolnie używane w kolejnych projektach i pozwalają na szybką zmianę wyglądu obiektu lub jego opisu na planie i profilu.

Integracja ze środowiskami rastrowymi, CAD i GIS

 • Praca w środowisku AutoCAD

Obiekty sieci Urbano to linie (rury) i bloki (Canalis: studnie; Hydra: pompy, zbiorniki, zawory itp.); w związku z tym projekt Urbano może być odczytany w zwykłym AutoCAD.

 • Wspieranie standardów GIS

Obiekty sieci Urbano mogą być łatwo przekonwertowane do systemów GIS; systemy GIS mogą stanowić również źródło danych do projektowania w Urbano.

 • Trójwymiarowy model terenu – DTM

Dla użytkowników nie korzystających z możliwości AutoCAD Civil 3D, Urbano oferuje efektywny i wygodny moduł do modelowania powierzchni. Prosty, ale skuteczny algorytm znacznie przyspiesza prace geodezyjne.

 • Menedżer rysunków

Moduł pozwala na zarządzanie dużą ilością danych, które projektant może podczytać, zlokalizować w projekcie i na nich pracować. Moduł obsługuje takie formaty jak: DWG, DGN, PDF, DWF, TIF, JPG, GIF, JIF, BMP, PNG, SID itp.

 • Dane wirtualne

Dzięki tej funkcjonalności użytkownik może uwzględniać dane nieprzewidziane w aplikacji (na przykład koszty) oraz tworzyć zależności matematyczne między nimi.

Webinaria na życzenie

Urbano - Nowości w wersji 10

Zintegrowany Cykl Życia Projektu Infrastrukturalnego - Urbano Projektowanie Sieci

Proces tworzenia skomplikowanych projektów BIM w URBANO

  Szkolenie

  Arkance Systems - autoryzowane centrum szkoleniowe - oferuje szereg szkoleń mających na celu optymalizację wykorzystania naszych rozwiązań programowych. Dowiedz się więcej

  Usługi dodatkowe

  Wsparcie zarządzania zmianą, szkolenia, delegowanie ekspertów technicznych: szereg usług, które pomogą Ci w łatwym przyjęciu BIM. Usługi

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji prowadzonej przez Joannę Karczewską, projektanta infrastruktury BIM w firmie SOMEX, Polska: “Modelowanie sieci: Przypadek czy świadoma decyzja?”.

Joanna, z ponad 20-letnim doświadczeniem, ma na swoim koncie wiele wdrożeń, rozwoju, koordynacji i szkoleń z zakresu BIM. Prowadzi również zajęcia z Urbano na Politechnice Warszawskiej.

Wypełnij poniższy formularz i otrzymaj bezpłatny dostęp do wersji DEMO oprogramowania Urbano

Te rozwiązania mogą Cię również zainteresować:

  Odkryj szkolenia Arkance Systems

   

  Dodatkowe informacje

  Filtrowanie według zawodu

  Architekci, Inżynierowie, Kierownicy robót, Menadżer, Osoby decyzyjne

  Filtrowanie według rozwiązania

  Architektura, Bilans i synteza, BIM dla budynków i architektury, BIM dla infrastruktury, Bliźniaki cyfrowe / IoT, Koleje, Routes, Rozwiązania wspomagające współpracę, Sieć, Warsztaty połączone

  Opinie

  Na razie nie ma opinii o produkcie.

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Opublikuj komentarz