Menu

Relacja z Konferencji CGS 2016 – BIM w infrastrukturze

22 listopada 2016 roku na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi odbyła się pierwsza polska Konferencja CGS 2016 – BIM w infrastrukturze.

Organizatorami konferencji były firma CGS plus ze Słowenii – producent oprogramowania CAD do projektowania infrastruktury drogowej, kolejowej, rzecznej i energetycznej oraz firma Aplikom – dostawca softwarowych rozwiązań między innymi dla branży infrastrukturalnej, specjalizująca się we wdrażaniu i integracji BIM.

Celem konferencji było przedstawienie nowych i innowacyjnych rozwiązań technologii BIM dla inżynierii lądowej przeznaczonej dla profesjonalnych odbiorców.
Główny nacisk położony został na profesjonalne rozwiązania w zakresie programów do projektowania infrastruktury drogowej i kolejowej specjalnie przystosowanych do wymogów polskiego rynku. Są to programy w języku polskim, wspierające polskie standardy projektowania oraz zintegrowane w procesie projektowania wykorzystującego technologię BIM.

Goście specjalni oraz specjaliści inżynierii lądowej zaprezentowali wiele ciekawych międzynarodowych projektów infrastrukturalnych, w których zastosowano przedstawione na konferencji rozwiązania.

Uczestnicy konferencji mieli także możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w technice skanowania i wydruku wielkoformatowego oraz dokonać digitalizacji dokumentacji technicznej lub map na najnowszych urządzeniach wielkoformatowych Canon i Colortrac.

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni zaprezentowane zostały nowoczesne stacje robocze firmy Lenovo, które łączą w sobie szybkość pracy, niezawodność i awangardowy design. Uczestnicy konferencji mogli przetestować rozwiązania sprzętowe Lenovo w różnych konfiguracjach pracując na najnowszych wersjach oprogramowania CGS plus.