Menu

Miło nam poinformować, że na corocznym spotkaniu partnerów Autodesk, nasza firma została wyróżniona ZA AKTYWNE PROMOWANIE BIM W OBSZARZE INFRASTRUKTURY LINIOWEJ W POLSCE.

Czytaj dalej

Aktualnie trwa faza projektowania 8,4 km obwodnicy Miechowa w ciągu DW 783. Północne obejście miasta ma być pierwszą tak dużą inwestycją w Małopolsce, która zostanie zaprojektowana i wykonana z wykorzystaniem technologii BIM.

Czytaj dalej

Autodesk ogłosił raport „BIM – polska perspektywa”. Celem badania było określenie poziomu znajomości i wykorzystania BIM w Polsce, efektów dla branży architektonicznej i budowlanej, a także szans, barier i perspektyw dalszego rozwoju.

Czytaj dalej

Przyszedł czas, aby Twoja firma zaczęła korzystać z BIM. Niniejszy artykuł pomoże Ci w rozpoczęciu odpowiednich działań. Chociaż wdrożenie BIM w całej firmie z dnia na dzień jest niemożliwe, to zajmie mniej czasu, niż Ci się wydaje. Krok ten wykonało już tysiące podobnych do Twojej organizacji.

Czytaj dalej

O BIMie mówią projektanci, firmy realizujące inwestycje infrastrukturalne, zarządcy obiektów, producenci oprogramowania. Natomiast my staramy się, aby było to bardziej zrozumiałe. Stąd temat konferencji: jak zrobić ten pierwszy krok. Zobacz jak było. Obejrzyj nagrania z konferencji.

Czytaj dalej

W miarę jak władze publiczne w Wielkiej Brytanii i na całym świecie zaczynają wymagać BIM, staje się jasne, że inżynieria lądowa i wodna oparta na modelach przyjęła się na dobre. Sektor ten musi w końcu uświadomić sobie, że jeśli ma się rozwijać, to musi postawić na BIM w projektach infrastrukturalnych.

Czytaj dalej

BIM to możliwość uzyskania działek, istniejącego uzbrojenia bezpośrednio z systemu GIS w postaci obiektów przestrzennych z dołączonymi atrybutami opisowymi. BIM to projektowanie za pomocą inteligentnych obiektów z dołączonymi właściwościami fizycznymi. BIM to automatyczny dobór elementów, obliczenia spadków napięć, raporty i zestawienia i kosztorys wykonawczy. Wreszcie BIM to łatwe zasilenie systemu ewidencji sieci kompletnymi informacjami o elementach nowej inwestycji i lepsza jakość zarządzania.

Czytaj dalej

Wraz z coraz większą liczbą projektów infrastrukturalnych wykorzystujących modelowanie informacji o budowli (Building Information Modeling, BIM), wiele osób z branży uświadamia sobie, że konkurowanie na rynku i zdobywanie nowych zamówień wymaga stosowania BIM. Projektom wykorzystującym BIM towarzyszy szereg interesujących korzyści – mniej zmian, mniej błędów, sprawniejsza współpraca oraz dane projektowe, które można ostatecznie wykorzystać do obsługi, konserwacji i zarządzania aktywami. Nie chcąc tracić tych korzyści, właściciele obiektów infrastruktury lądowej, w tym agencje rządowe, coraz częściej wymagają stosowania BIM w swoich projektach.

Czytaj dalej

Niewiele jest tak dobrych testów dla kierownictwa jak wdrożenie radykalnych zmian w dużej firmie. Chociaż transformacje to nic nowego, przemiana, której jesteśmy dziś świadkami dzięki technologii BIM, stawia przed branżą szereg nowych i wyjątkowych wyzwań, które wynikają ze złożoności technicznej, harmonogramów i finansowania projektów infrastrukturalnych. Aby wdrożenie BIM było udane, musi ono objąć całą firmę.

Czytaj dalej

17 czerwca 2015 r. odbyła się ogólnopolska konferencja „BIM dla infrastruktury – Autodesk Day 2015”, w której wzięło udział ponad 100 uczestników. Na naszym stoisku, wszyscy zainteresowani mogli porozmawiać z nami na temat technologii BIM, a także przenieść się do wirtualnego modelu miasta za sprawą gogli 3D i programu Infraworks.

Czytaj dalej