Cyfryzacja procesu inwestycyjnego

Opis

 • 9 marca, g. 10:00 – 12:15
 • Bezpłatne e-wydarzenie 

Czy wiesz, że Polska znajduje się wśród 20 najbardziej atrakcyjnych państw, jeśli chodzi o inwestowanie w odnawialne źródła energii? Inwestowanie w OZE to już nie tylko element wizerunkowy, ale obecnie główny sposób balansowania budżetów przedsiębiorstw. Niestabilny rynek gazu, ograniczenie podaży energii i rosnące ceny powodują, że bezpieczeństwo energetyczne staje się priorytetem.

W kontekście bezpieczeństwa energetycznego kluczowe znaczenie ma energetyka jądrowa. Ten duet: energetyka jądrowa i OZE mogą stanowić gwarancję skutecznej transformacji energetycznej. Polska ma tego świadomość i szeroko zakrojone plany inwestycyjne, co stanowi istotne wyzwanie nie tylko dla sektora energetycznego, ale również budowlanego.

Jeśli jesteś inwestorem, generalnym wykonawcą lub projektantem i chcesz zagłębić ten temat, to już 9 marca (w czwartek) zapraszamy Cię na wirtualne spotkanie. Nasi eksperci podpowiedzą, jak planować i realizować inwestycje w zakresie odnawialnych źródeł energii. Omówimy narzędzia, z których warto skorzystać w procesie cyfryzacji dla OZE. Podzielimy się wiedzą i doświadczeniem zdobytymi podczas współpracy z EDF – jedną z największych na świecie firm elektroenergetycznych, która obsługuje 38 milionów klientów na całym świecie.

Dlaczego warto wziąć udział?

1. Zobaczysz jak efektywnie planować oraz realizować inwestycje z pomocą konkretnych narzędzi. Porozmawiamy m.in. o analizie przejezdności ładunków wielkogabarytowych i optymalizacji ukształtowania działki pod kątem inwestycji.

2. Posłuchasz case study francuskiego giganta energetycznego – firmy EDF, która wdrożyła narzędzia Arkance i dzięki temu zoptymalizowała procesy oraz uniezależniła się od zmian na rynku narzędzi cyfrowych.

3. Dowiesz się jak sprawnie zarządzać procesem w jednym środowisku danych – m.in. skrócić czas realizacji inwestycji, efektywnie komunikować się w zespole, mieć szybki dostęp do aktualnych i rzetelnych informacji o inwestycji oraz zminimalizować liczbę błędów przy pomocy odpowiednich narzędzi.

Agenda

10:00 - 10:10

Wstęp

Arkadiusz Leśko – Dyrektor Rynku – Budownictwo i Infrastruktura, Arkance Systems Poland

10:10 - 10:30

Wykorzystanie platformy do koordynacji 3D w gigaprojektach

Mateusz Kruk – Specjalista ds. BIM, Arkance Systems Poland
Dowiesz się jak:

 • Koordynować modele różnych formatów
 • Zarządzać dużą ilością informacji
 • Tworzyć rozwiązania koncepcyjne

10:30 - 10:50

Narzędzia do optymalizacji ukształtowania terenu pod inwestycję

Michał Nowak – Specjalista ds. BIM, Arkance Systems Poland
Dowiesz się jak:

 • Korzystać z narzędzia do optymalizacji robót ziemnych – wykonamy analizę wariantową opartą o zadane przez użytkownika kryteria
 • Ograniczyć czas związany z planowaniem robót ziemnych na działce
 • W sposób optymalny przygotować ukształtowanie działki odpowiadające Twoim oczekiwaniom

10:50 - 11:10

Vehicle Tracking – wykorzystanie narzędzia do analizy przejezdności/ dostępności wybranych lokalizacji

Michał Nowak – Specjalista ds. BIM, Arkance Systems Poland
Dowiesz się jak:

 • Korzystać z narzędzia do sprawdzania przejezdności pojazdów standardowych oraz nienormatywnych
 • Zdefiniować własny, niestandardowy pojazd (np. wykorzystywany do transportów wielkogabarytowych) na potrzeby analizy
 • Tworzyć alternatywne modele przejazdu do celów analizy

11:10 - 11:30

Zarządzanie inwestycją za pomocą narzędzi chmurowych

Radosław Mazgaj – Inżynier ds. BIM, Arkance Systems Poland
Dowiesz się jak:

 • Administrować projektem z wykorzystaniem narzędzi chmurowych
 • Łączyć pracę wszystkich uczestników procesu na jednej platformie
 • Zarządzać zmianami, budową i budżetem inwestycji

11:30 - 12:00

Rozwiązania dedykowane dla elektrowni atomowych - case study EDF

Abdalla Gulam – Development Manager; Emmanuel Frenot – Project Development Manager; Christophe Lelay – Project Development Manager, Arkance Systems France

 • Współpraca z EDF
 • Dedykowane rozwiązania
 • Przykłady zrealizowanych projektów

12:00 - 12:15

Zakończenie

Do kogo kierujemy nasze wydarzenie?

 • Biur projektowych
 • Generalnych wykonawców
 • Inwestorów
 • Osób zainteresowanych tematyką OZE

Prelegenci

Arkadiusz Leśko
Arkadiusz Leśko
Dyrektor Rynku – Budownictwo i Infrastruktura, Arkance Systems Poland

Doktor inżynier budownictwa z wszechstronnym doświadczeniem jako BIM Manager, po stronie biur projektowych oraz wykonawców. Przez ostatnie lata wspierał inicjatywę i rozwój BIM u jednego z dominujących Generalnych Wykonawców. Skoncentrowany na interdyscyplinarnych rozwiązaniach wspierających złożone procesy inwestycyjne. Obecnie zaangażowany w rozwój i usprawnienie komunikacji w środowiskach CDE, pomiędzy systemami IT a urządzeniami oraz maszynami budowlanymi.

Mateusz Kruk
Mateusz Kruk
Specjalista ds. BIM, Arkance Systems Poland

Ukończył budownictwo ze specjalnością BIM na Politechnice Krakowskiej i Uniwersytecie Algarve w Portugalii. Zdobywca 1 miejsca podczas konkursu "Builder For The Future" i międzynarodowej konferencji IHEEP19 dla inżynierów drogownictwa w Asheville/USA. Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych biurach projektowych o profilu drogowym. Prywatnie interesuje się nowymi technologiami w infrastrukturze, modelowaniem 3D i podróżami. Trener z 4-letnim doświadczeniem w zakresie nauki programowania.

Radosław-Mazgaj
Radosław Mazgaj
Inżynier ds. BIM, Arkance Systems Poland

Inżynier ds. BIM w specjalności architektonicznej. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, laureat wielu konkursów architektonicznych i branżowych m.in. medalista mistrzostw świata Wordskills w konkurencji Cyfrowe Budownictwo.
Swoje doświadczenie zdobywał w biurach projektowych w kraju i zagranicą, realizując głównie projekty obiektów użyteczności publicznej w technologii BIM.
Obecnie specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych i cyfryzacji procesu budowlanego. Prywatnie wokalista, pasjonat podróży i sportu.

Nowak-Michał
Michał Nowak
Specjalista ds. BIM, Arkance Systems Poland

Inżynier specjalizujący się w infrastrukturze, ukierunkowany na cyfryzację i automatyzację procesu budowlanego. Doświadczenie w dziedzinie projektowania zdobywał pracując przy opracowaniu i realizacji projektów infrastrukturalnych w Wielkiej Brytanii, na Bliskim Wschodzie, Australii oraz w Polsce. Od początku swojej kariery dzielił się wiedzą ze współpracownikami podczas wielu seminariów i szkoleń. Prywatnie miłośnik podróży, literatury kryminalnej oraz szeroko pojętej fantastyki.

Może zainteresują Cię nasze szkolenia:

  Dodatkowe informacje

  Wymiary 553865563 cm
  Filtrowanie według lokalizacji

  Webinar na życzenie

  Filtrowanie według obszaru

  Infrastruktura

  Filtrowanie według produktów

  AEC Collection, Civil 3D, Plateia