Gdzie nas spotkasz w najbliższych miesiącach?

Zapoznaj się z naszym szczegółowym planem wydarzeń online i stacjonarnych na najbliższe miesiące i zaplanuj spotkanie z nami!

 

Arkance Systems Poland bierze udział w wielu branżowych wydarzeniach, które dają nam niepowtarzalną okazję do spotkania z klientami i ekspertami w branży przemysłowej, budowlanej, architektonicznej i infrastrukturalnej. Pozwala nam to również być na bieżąco z trendami na rynku, a więc coraz lepiej dopasowywać naszą ofertę, zarówno pod kątem systemów, jak i konsultacji, szkoleń i organizowanych webinarów.

Wydarzenia Arkance Systems

Nadchodzące wydarzenia

Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL

28 – 31 marca 2023, Kielce

Kolejna edycja targów STOM już pod koniec marca. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli niemal każdej branży, w której pojawiają się maszyny, narzędzia, pomiary, lasery, prototypowanie i wiele więcej. Oczywiście po raz kolejny nie mogło zabraknąć tam również przedstawicieli Arkance Systems Poland.

Jest to doskonała okazja do biznesowych rozmów, ale nie tylko. Przed uczestnikami dużo atrakcji – prezentacje nowoczesnych maszyn CNC, obrabiarek i frezarek, prezentacje urządzeń do formowania i obróbki blach, pokazy cięcia metali, laserów i technologii laserowych, pokazy spawalnicze robotów przemysłowych, pokazy drukarek 3D. Na naszym stoisku również nie będziecie się nudzić – zapraszamy!

Forum Holzbau

25 – 26 kwietnia 2023, Warszawa

7. edycja Forum Holzbau Polska, czyli kongresu dla profesjonalistów budownictwa drewnianego w Polsce już niedługo. Wydarzenie koncentruje się na promowaniu polskiej myśli w dziedzinie budownictwa drewnianego, pokazaniu aktywności naukowców oraz pomysłach polskich architektów i odwagi polskich inwestorów budowlanych, którzy sięgają po drewno. Drewno, które mocno zyskuje na znaczeniu w naszym kraju. Od praktycznie nieobecnej technologii przechodzimy do jednego z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków budownictwa drewnianego w Polsce.

Zaplanuj swój udział w tej konferencji już dzisiaj.

F1 in Schools Poland

14 maja 2023, Łódź

14 maja odbędzie się wielki finał pierwszej polskiej edycji projektu F1 in Schools.

Głównym celem F1 in Schools jest zaszczepienie w młodych osobach nowego postrzegania przedmiotów ścisłych (takich jak technologia, inżynieria, matematyka) poprzez tworzenie zabawnego i ekscytującego środowiska edukacyjnego. Organizacja wykorzystuje magnetyczny urok Formuły 1 i proponuje udział w jedynym prawdziwie globalnym programie edukacyjnym, który podnosi świadomość STEM (Science, Technology, Engineering and Maths) wśród studentów i uczniów na całym świecie. Wydarzenie organizowane jest w 54 krajach, a w tym roku po raz pierwszy również w Polsce.

Poprzednie wydarzenia

Production 4.0 | 28 marca 2023, Poznań

Kolejna edycja konferencji dla sektora produkcji i przemysłu. Od branży produkcyjnej oczekuje się niespotykanej dotychczas elastyczności, nowych technologii 4.0, metodologii zarządczych, zarządzania czasem, zmianą i ograniczonymi zasobami w nieograniczonym oceanie danych. Wszystko po to, by tworzyć produkty, które przyciągną uwagę klienta. Production 4.0. jest wyzwaniem rzuconym produkcyjnej entropii oraz niskiej efektywności pracy w porównaniu do rozwiniętych produkcji świata, działających w duchu czwartej rewolucji przemysłowej.

Cyfrowa transformacja, zbiory danych big data, sztuczna inteligencja i systemy do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa oraz cyfrowe bliźniaki wspierają integrację całego łańcucha wartości – od działu badań i analiz, przez projektowanie, zakupy, środowisko produkcyjne po łańcuchy dostaw i historię posprzedażową. Bez wspomnianej integracji produkcja staje się archaicznym ogniwem biznesu, pełniąc rolę podwykonawcy skazuje się na wieczny balans miedzy niskimi kosztami a wysoką wydajnością.

Dzień Młodego Inżyniera | 15 marca 2023, Gdańsk

“Dzień Młodego Inżyniera” to wydarzenie organizowane przez miesięcznik “Builder” w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Builder for the Young Engineers 2022-2023”, którego jesteśmy partnerem.

Podczas wydarzenia odbyły są wykłady dotyczące rozwiązań i technologii stosowanych w nowoczesnym budownictwie, które przedstawili doświadczeni inżynierowie i architekci z wiodących firm z branży budowlanej. Oczywiście była to również doskonała okazja do zadania pytań i aktywny udział w wydarzeniu, a także bezpośrednie konsultacje branżowe z ekspertami miesięcznika Builder. Warto zaznaczyć, że każdy uczestnik wydarzenia otrzymał imienny certyfikat potwierdzający udział w imprezie.

XIV Seminarium SITK | 15-17 marca 2023, Augustów

Za nami kolejna edycja Seminarium Technicznego pt: “Aktualne zagadnienia budownictwa komunikacyjnego”, które tym razem odbędzie się w Hotelu Warszawa SPA & Resort w Augustowie.

To już 14-ta edycja seminarium organizowanego przez białostocki oddział SITK RP, a także pracowników Politechniki Białostockiej. Wydarzenie adresowane jest głownie do sektora budownictwa komunikacyjnego i przyciąga naukowców, projektantów, wykonawców, firmy branżowe, ale również zarządców dróg i kolei. Wydarzenie trwało 3 dni, w trakcie których poruszone zostały m.in. takie tematy jak:

 • planowany rozwój sieci dróg samochodowych i kolejowych w województwie podlaskim;
 • projektowanie dróg i ulic, inżynieria ruchu drogowego oraz ochrony środowiska w budownictwie drogowym i kolejowym a także bezpieczeństwa ruchu drogowego;
 • materiałów i technologii drogowych nawierzchni asfaltowych i betonowych;
 • geotechniki oraz projektowania obiektów mostowych;
 • utrzymania i remontów dróg i kolei oraz aspektów prawnych i ekonomicznych.

LXIII Techniczne Dni Drogowe | 21 – 23 listopada 2022, Łódź

W roku 2022 Konferencja „ LXIII Techniczne Dni Drogowe”, odbyła się na terenie Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

Techniczne Dni Drogowe to doskonała platforma wymiany doświadczeń i myśli technicznej. Konferencja cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku drogowców, biorą w nich udział przedstawiciele administracji rządowej i pozarządowej związani z drogownictwem, producenci materiałów i maszyn, wykonawcy robót i projektanci, przedstawiciele świata nauki.

Forum Wytycznych i Standardów | 17 – 18 listopada 2022, Kraków

Forum Wzorców i Standardów to spotkanie dla branży drogowej i mostowej, które poświęcone jest w całości wytycznym w nowym systemie prawnym, które obowiązuje od 21 września 2022 roku. Podczas wydarzenia omówione zostały rekomendowane Wytyczne przez Ministra Infrastruktury i Wytyczne, które były w trakcie przygotowywania. Event ten to również doskonała okazja na wymianę poglądów w temacie nowego systemu przepisów i zaleceń dla projektantów, wykonawców i zarządców dróg. Konferencja skierowana do zarządców dróg na każdym poziomie, przedstawicieli firm oraz świata nauki.

Arkance Systems Poland jako partner wydarzenia miał również swoją prelekcję, podczas której mgr inż. Mateusz Kruk opowiedział o cyfryzacji procesu inwestycyjnego, która jest nie tylko modelem 3D – czyli automatyzacja wybranych zagadnień analizy wielokryterialnej na przykładzie polskich realizacji.

Warsaw Industry Week | 7 – 9 listopada 2022, Warszawa

Warsaw Industry Week to Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych organizowane od 2016 roku w Ptak Warsaw Expo. Ogromna przestrzeń i szerokie spektrum salonów tematycznych pozwala poznać nowości i rozwiązania z wszystkich kluczowych sektorów przemysłu, rozwijających się w Polsce. Zapraszamy na największe targi przemysłowe w Polsce!

Podczas tegorocznej edycji odwiedzający mieli okazję spotkać Agnieszkę Świętochowską i Michała Borowskiego.
Na naszym stoisku, uczestnicy mieli okazję poszerzyć wiedzę z zakresu projektowania, wytwarzania, skaningu laserowego, druku 3D, cyfryzacji przemysłu i systemów zarządzania dokumentacją. Poza rozwiązaniami CAD, CAM, PDM, PLM była również możliwość przeniesienia się w głąb cyfrowej wersji fabryki – DigitalTwin za pomocą wirtualnej rzeczywistości VR 🥽.

Warsaw Industry Week Warsaw Industry Week

BIM Days 2022 | 25 – 27 października 2022, hybrydowo

 • Konferencja hybrydowa dla branży architektonicznej i budowlanej
 • Około 30 sesji z ekspertami i praktykami BIM

Tematy konferencji:

 • Innowacje i trendy rynku architektoniczno-budowlanego
 • Cyfryzacja budownictwa dla kadry zarządzającej
 • Cyfrowy ekosystem – nowe metody współpracy
 • Zrównoważone projektowanie, zrównoważone budownictwo
 • Najlepsze praktyki z polskiego rynku

Arkance Systems Poland było partnerem wydarzenia!

Jako partner poprowadziliśmy aż 3 prelekcje, do których zaprosiliśmy naszych klientów.

 1. Budownictwo modułowe z wykorzystaniem BIM w oparciu o ACC oraz nakładki na Revit | prelegenci: Tomasz Perkowski i Marcin Talipski z Unihouse oraz Paweł Lesiak | 26 października, 12:30 – 13:00
 2. Współpraca oraz koordynacja w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem BIM na przykładzie projektu tunelu kolei dużych prędkości linii 85 w ramach CPK – Centralnego Portu Komunikacyjnego. | prelegenci: Jakub Psarski i Karol Borucki z Metroprojekt oraz Michał Doboszyński | 27 października, 14:30 – 15:00
 3. Modelowanie i zarządzanie naturalnymi zasobami wodnymi (InfoWorks ICM) | Renata Szafran i Aleksandra Ochojska | 27 października, 16:15 – 16:45

Jak skutecznie analizować i optymalizować procesy produkcyjne oraz okołoprodukcyjne? | 19 października 2022 | konferencja online

Chcesz wiedzieć jak zwiększyć jakość produktów i obniżyć koszty produkcji? Zapraszamy do obejrzenia prelekcji dla managerów i specjalistów.

 • Jak obniżyć koszty i poprawić jakość dostarczanych produktów?
 • Jak zmaksymalizować wydajność przestrzeni i przepływy pracy w firmie?
 • Jak skrócić cykl rozwoju produktów i czas realizacji zleceń?

19 października odbyła się konferencja, podczas której poprowadziliśmy prelekcje dotyczące analizy i optymalizacji procesów produkcji przy pomocy rozwiązań Autodesk. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak skutecznie analizować, tworzyć i wizualizować layouty. I w efekcie wyeliminować najczęstsze problemy zakładów produkcyjnych jakim są wydłużające się terminy realizacji zleceń czy brak miejsca na hali produkcyjnej.

Opowiedzieliśmy również jak skutecznie zarządzać cyklem życia produktu i śledzić cały przepływ produkcji omawiając zagadnienia m.in.:

 • Optymalizacji procesów zarządzania danymi inżynierskimi
 • Wprowadzenia produktu na rynek
 • Zarządzania zmianą i jakością
 • Współpracy z poddostawcami
 • Zarządzania zespołami, maszynami i materiałami etc.

Przegapiłeś to wydarzenie? Nic straconego! Wciąż możesz się zapisać i uzyskać bezpłatny dostęp do nagrania z konferencji na stronie eventu – Jak skutecznie analizować i optymalizować procesy produkcyjne oraz okołoprodukcyjne? (arkance-systems.pl)

Poznaj Smart Documentation | 12 października 2022, online

Revit: Szybkie generowanie i kontrola dokumentacji projektowej – poznaj Smart Documentation | webinar

12 października 2022, online

Pracujesz w programie Autodesk Revit i poświęcasz bardzo dużo czasu na umieszczanie wymiarów i łańcuchów wymiarowych na widokach 2D, a ponadto obawiasz się, że coś przeoczysz? Sortowanie, numerowanie i zmiana numeracji elementów wymaga wiele ręcznej pracy i precyzji (zwłaszcza gdy numer lub pozycja pewnych elementów się zmienia i musisz powtórzyć proces numeracji od początku)? Pojawiają się błędy ze względu na brak możliwości zsynchronizowania danych z arkuszy kalkulacyjnych z projektami Revit?

Poznaj nowy produkt AGACAD – Smart Documentation, czyli zestaw narzędzi dla użytkowników programu Revit, którzy chcą szybko, dokładnie i konsekwentnie tworzyć dokumentację. Smart Documentation automatyzuje, upraszcza i zapewnia spójność w przygotowywaniu rysunków i dokumentów z odpowiednimi widokami i wymiarami z modeli Autodesk Revit.

Ten nowy dodatek przenosi prace projektowe na wyższy poziom i może on bardzo uprościć Twoją pracę.

Chociaż to wydarzenie już za nami to wciąż możesz się zapisać na obejrzenie powtórki na stronie wydarzenia: Poznaj Smart Documentation

IT & OT w transporcie szynowym | 10 - 12 października 2022, Warszawa

Dziękujemy za udział w 3-dniowej konferencji IT & OT w transporcie szynowym, która odbyła się w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej. Dodatkowo, jest nam miło poinformować, że 11 października Arkadiusz Leśko gościł na konferencji i poprowadził prelekcje: „BIM w projektach infrastruktury kolejowej”. Na wydarzeniu obecny był również m.in. Rafał Zgorzelski Członek Zarządu PKP S.A., Krzysztof Mamiński Prezes Zarządu PKP S.A. oraz Tadeusz Turzyński Prezes PKP Informatyka.

Podstawowymi celami wydarzenia było:

 • Zbudowanie wiedzy o relacji między systemami IT oraz systemami OT
 • Omówienie ryzyka dla systemów cyfrowych płynących z cyberprzestrzeni
 • Omówienie podejmowanych i wskazanie możliwych działań w zakresie cyberbezpieczeństwa kolei
 • Omówienie kierunków rozwoju systemów IT oraz systemów OT w transporcie szynowym

Arkance Systems Poland jest jednym ze srebrnych partnerów wydarzenia.

Infrastruktura 2022 | 5 – 7 października 2022, Zakopane

W dniach 5 – 7 października mieliśmy przyjemność wziąć udział w konferencji INFRASTRUKTURA 2022, podczas której eksperci Esri Polska oraz specjaliści z branży poruszyli tematy związane m.in. z efektywnym zarządzaniem majątkiem sieciowym, usprawnieniem procesu tworzenia zoptymalizowanego planu inwestycyjnego oraz minimalizacją liczby awarii, czasu ich trwania i szybszego usuwania.

Nasz przedstawieciel, Mateusz Kruk zaprezentował integrację narzędzi Autodesk oraz Esri w kontekście projektów realizowanych w Polsce. Bardzo cieszymy się z tak pozytywnego odbioru naszego przedstawiciela!

Targi TOOLEX | 4 – 6 października 2022, Katowice

W dniach 4 – 6 października gościliśmy na targach Toolex w Katowicach.

Targi TOOLEX to zawsze idealna okazja do poznania nowości rynkowych od liderów produkcji maszyn i narzędzi, a także do spotkania i rozmowy z naszymi przedstawicielami. W tym roku nie było inaczej! Na naszym stoisku, poza rozwiązaniami CAD i CAM, klienci mogli się przenieść do wirtualnej rzeczywistości i obejrzeć maszynę Future Cut w innym wydaniu. Kto z był z nami?

Toolex i Arkance Systems Poland

Prefabrykacja w Unihouse | 29 września 2022, online

Wykorzystanie technologii, która zmienia rynek.

29 września 2022 mieliśmy okazję zaprosić Was na naszą konferencję online, podczas której była okazja:

 • poznać dedykowane nakładki do programu Revit dla ram stalowych i drewnianych, które znacząco usprawnią prace projektowe i umożliwiają pracę w jednej platformie
 • usłyszeć co można osiągnąć dzięki wdrożeniu dedykowanych narzędzi, o których opowiadali przedstawiciele firmy Unihouse
 • poznać nowy produkt AGACAD – Panel Packer i korzyści płynące z jego wykorzystania
 • dowiedzieć się, jak mieć pełną kontrolę nad procesem projektowania
 • poznać sposób na zminimalizowanie błędów w procesie projektowania oraz unifikację wymiany informacji pomiędzy działami i etapami procesu

Jeśli nie udało się dołączyć a:

 • chcesz przyspieszyć proces projektowania w swojej firmie,
 • zależy Ci na przeprowadzeniu wszystkich etapów projektowania w jednej platformie,
 • zajmujesz się prefabrykacją lub ten temat jest dla Ciebie interesujący

to wciąż masz okazję obejrzeć nagranie z tej konferencji! Wystarczy wypełnić formularz na stronie Prefabrykacja w Unihouse – a na podany adres mailowy przyjdzie link, który umożliwia obejrzenie powtórki!

Stormwater Poland | 27 - 29 września 2022, Katowice

Pierwsze w Polsce wydarzenie dedykowane projektantom, zarówno tym zrzeszonym na platformie WaterFolder jak również wszystkich, którzy chcą zgłębić wiedzę z zakresu profesjonalnych narzędzi doboru w projektowaniu inwestycji.

W przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego spotkali się eksperci, projektanci i producenci, aby porozmawiać o istotnych dla branży kwestiach, jak dobór narzędzi do efektywnego projektowania, zaprezentować rozwiązania z ciekawymi case study oraz przedstawić skatalogowane oferty najlepszych producentów z kraju i ze świata.

Podczas wydarzenia, Paul Campbell wraz z Aleksandrą Ochojską poprowadzili warsztat „Zintegrowane modelowanie zlewni z InfoWorks ICM: studium przypadku Greenville”.

🔵 Paul oraz Ola prezentowali model hydrauliczny Greenville jako przykład wszechstronnie zintegrowanego modelowania zlewni za pomocą InfoWorks ICM. To studium przypadku pokazuje, jak złożone elementy hydrauliczne i hydrologiczne mogą być reprezentowane w tym samym modelu 💧.

W imieniu naszych reprezentantów: Aleksandry Ochojskiej oraz Tomasza Kozy dziękujemy za możliwość pojawienia się na tak ważnym wydarzeniu! 👌

Targi DREMA | 13 - 16 września 2022, Poznań

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, należą do ścisłej czołówki największych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki drewna i jako jedyne wydarzenie w Polsce zyskały rekomendację federacji EUMABOIS!

Razem z firmami partnerskimi zaprezentowaliśmy rozwiązania dla projektantów konstrukcji drewnianych i projektantów mebli – dedykowane oprogramowanie Autodesk oraz nakładki na specjalistyczne rozwiązania od AGACAD (Woodframing i Woodwork).

Odwiedzający mogli również przenieść się z nami do wirtualnej rzeczywistości i zobaczyć projekt mebli w innym wydaniu.

Dziękujemy wszystkim za inspirujące rozmowy i wspólny czas. Do zobaczenia za rok!

 

targi DREMA 2022

Smart Factory World | 6 – 7 września 2022, Katowice

Smart Factory World – konferencja organizowana przez magazyn Production Manager

Dziękujemy za uczestnictwo w elitarnej konferencji Smart Factory World 2022, która była dedykowana dyrektorom i menedżerom sektora produkcji i przemysłu.

Podczas wydarzenia nasz przedstawiciel – Marek Majewski poprowadził prelekcję: „Sprawne zarządzanie procesami w nowoczesnej produkcji”. Marek opowiedział o symulacji i optymalizacji:

➡️ produkcji i utylizacji zasobów
➡️ wprowadzania nowych produktów na rynek
➡️ zarządzania jakością, zmianą czy współpracą z poddostawcami.

Dziękujemy za obecność i wiele inspirujących rozmów! Mamy nadzieje, że zobaczymy się również podczas kolejnej edycji.

Builder for the Future | 7 czerwca 2022

Builder for the Future – rozstrzygnięcie konkursu

Wspieranie młodych talentów jest dla Arkance Systems niezwykle ważne. W związku z tym bardzo chętnie angażujemy się w projekty, które skierowane są do początkujących inżynierów czy architektów. W tym roku wzięliśmy udział już w V edycji konkursu organizowanego przez magazyn Builder Polska – Builder for the Future. Zostaliśmy partnerem strategicznym wydarzenia, a dodatkowo zasiedliśmy w jury.

Uczestnicy z roku na rok przechodzą samych siebie. Dla nas jest to wspaniałe doświadczenie widzieć, jak ambitne, kreatywne i zdolne są osoby, które zgłaszają się do udziału w konkursie. Program Builder for the Future ma dodatkowo ułatwiać rozpoczęcie kariery zawodowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy wspaniałych projektów. Co ważne, nasza współpraca z uczestnikami nie kończy się wcale na gali finałowej. Pozostajemy w kontakcie z laureatami i planujemy wspólne działania, o których więcej już wkrótce. Jeśli jesteście ciekawi co szykujemy – śledźcie nasze profile firmowe.

 

Builder for the future

Konferencja kolejowa: INFRASZYN 2022 | 27 - 29 kwietnia 2022

Arkance Systems prelegentem konferencji kolejowej INFRASZYN 2022

Jest nam miło poinformować, że jesteśmy prelegentem konferencji kolejowej „Projektowanie, budowa i utrzymanie infrastruktury w transporcie szynowym – INFRASZYN 2022”, która odbędzie się w dniach 27-29 kwietnia br. w Zakopanem. Na konferencji poruszone zostaną aspekty prawne, organizacyjne, ekonomiczne oraz techniczne realizacji inwestycji infrastrukturalnych w transporcie szynowym z wykorzystaniem procedur unijnych.

 

Drugiego dnia konferencji, 28 kwietnia o godz. 13:10 zapraszamy na nasze wystąpienie „BIM-TEAM, praca w chmurze, innowacyjne Team Work, BEP, EDMS, w ramach realizacji projektu”. Wykład poprowadzą: Arkadiusz Leśko – Dyrektor Rynku – Budownictwo i Infrastruktura (Arkance Systems Polska) oraz Mateusz Kruk – Inżynier ds. BIM (Arkance Systems Polska).

Spotkanie jest okazją do zapoznania się najnowszą technologią kolejową – wydajną, komfortową, ekologiczną. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii transport kolejowy może się rozwijać. Najlepszym miejscem, żeby się o tym przekonać jest właśnie zakopiańskie spotkanie liderów branży, które stwarza idealną okazję do dyskusji ekspertów i specjalistów. Zapraszamy do udziału w spotkaniu i zapoznania się ze szczegółową agendą.

 

Patroni wydarzenia:

Pan Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury
Pan dr inż. Ignacy Góra – Prezes Urzędu Transportu Kolejowego
Polskie Koleje Państwowe S.A
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Instytut Kolejnictwa
Organizacja Współpracy Kolei
Krajowa Sekcja Kolejowa SITK RP

Konferencja kolejowa: INFRASZYN 2022

Wieczór Architektoniczny w Łodzi | 27 kwietnia 2022

Arkance Systems partnerem strategicznym Wieczoru Architektonicznego w Łodzi

Jesteś architektem lub projektantem wnętrz i mieszkasz w Łodzi? Zapraszamy Cię na Wieczór Architektoniczny z firmą Grupa 5 Architekci w dniu 27 kwietnia.

Jako partner strategiczny wydarzenia zapraszamy również do odwiedzenia naszego firmowego stoiska i spotkania z naszymi przedstawicielami: Pawłem Lesiakiem oraz Anettą Małkowską.

 

Spotkanie odbędzie się w Hotel Ambasador Premium, przy ul. Kilińskiego 145 w Łodzi, w godzinach 17:00 – 19:30.

 

Udział jest bezpłatny dla osób, które zapiszą się na wydarzenie na stronie organizatora:

Wieczór Architektoniczny | Łódź, 27/KWI 2022 – ARCH_event (archevent.pl)

 

Wieczór Architektoniczny w Poznaniu | 26 kwietnia 2022

Arkance Systems partnerem strategicznym Wieczoru Architektonicznego w Poznaniu

Jesteś architektem lub projektantem wnętrz i mieszkasz w Poznaniu? Zapraszamy Cię na Wieczór Architektoniczny z Mirosławem Nizio z firmy Nizio Design International w dniu 26 kwietnia.

Jako partner strategiczny wydarzenia zapraszamy również do odwiedzenia naszego firmowego stoiska i spotkania z naszymi przedstawicielami: Tomaszem Kozą oraz Michałem Doboszyńskim.

 

Spotkanie odbędzie się w Novotel Poznań Centrum, na placu Andersa 1 w Poznaniu, w godzinach 17:00 – 19:30.

 

Udział jest bezpłatny dla osób, które zapiszą się na wydarzenie na stronie organizatora:

Filmowy Wieczór | Kraków 12/KWI 2022 – ARCH_event (archevent.pl)

 

Forum Holzbau | 25 - 26 kwietnia 2022

Forum Holzbau – kongres profesjonalistów budownictwa drewnianego

FORUM HOLZBAU powstało 25 lat temu jako platforma wiodących uniwersytetów, które przekazują wiedzę i technologię w zakresie budownictwa drewnianego. To największe wydarzenie dla branży konstrukcji drewnianych, w którym co roku bierze udział ponad 7000 uczestników z całego świata!

Celem tegorocznego kongresu jest promocja polskiej myśl w dziedzinie budownictwa drewnianego, pokazanie aktywności naszych naukowców, pomysłów architektów i odwagi inwestorów budowlanych, którzy sięgają po drewno. Jako uczestnik wydarzenia zapraszamy do udziału, a także spotkania z nami na stoisku firmowym pod numerem 1c.

 

Program:

25 kwietnia

15.15 – 16.00 Powitalna kawa, możliwość spotkania z nami na stoisku

16.00 – 17.30 Sesja otwierająca A “Budynki drewniane – wymagania przyszłości”

17.30 – 18.00 Przerwa kawowa, możliwość spotkania z nami na stoisku

18.00 – 19.00 Sesja B “Budynki modułowe”

19.30 – 23.00 Uroczysta kolacja

 

26 kwietnia

8.30 – 9.30 Poranna kawa, możliwość spotkania z nami na stoisku

9.30 – 11.00 Sesja C “Lekkie konstrukcje drewniane”

11.00 – 11.30 Przerwa kawowa, możliwość spotkania z nami na stoisku

11.30 -13.00 Sesja D “Drewno CLT w przestrzeni publicznej”

13.00 -13.30 Przerwa kawowa, możliwość spotkania z nami na stoisku

13.30 -14.30 Sesja końcowa “Budownictwo drewniane w Polsce – dobre wzorce”

Od 14.30 Lunch

 

Pełna agenda i rejestracja na stronie organizatora:

Program konferencji i sesji studenckiej (forum-holzbau.pl)

Wieczór Architektoniczny | 12 kwietnia 2022

Arkance Systems partnerem strategicznym Wieczoru Architektonicznego w Krakowie

Już w najbliższy wtorek, 12 kwietnia o godz. 17:00 zapraszamy na Filmowy Wieczór Architektoniczny – spotkanie dla architektów i projektantów wnętrz. Podczas tegorocznego festiwalu zostanie zaprezentowany film “Bauhaus Spirit”.

 

Jako partner strategiczny zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu, udziału w bankiecie, a także spotkania z nami na stoisku firmowym.

Spotkanie odbędzie się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, przy ul. Marii Konopnickiej 26 w Krakowie. Udział jest bezpłatny dla osób, które zapiszą się na wydarzenie na stronie organizatora:

Filmowy Wieczór | Kraków 12/KWI 2022 – ARCH_event (archevent.pl)

 

Targi "Przemysłowa Wiosna" | 5 - 7 kwietnia 2022

Targi Przemysłowa Wiosna 5 – 7 kwietnia 2022

W dniach 5-7 kwietnia będziemy obecni na targach “Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce”. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska: HALA E, nr E01.

 

W ramach targów:

 • Codziennie w godz. 12:00 i 14:00 występujemy na stoisku z prezentacją: „Od modelu 3D do detalu wypalonego na laserze (wyciętego laserem) NC”. Pokażemy kompletny workflow: od zamodelowania wyrobu w Inventor, przez rozwinięcie, Nesting i przygotowanie kodów NC, aż po wycięcie na urządzeniu Future Cut.
 • Na naszym stoisku udostępnimy również okulary VR (Virtual Reality), które umożliwiają obejrzenie maszyny Future Cut w wirtualnym środowisku.
 • Poprowadzimy bezpłatne warsztaty 5 i 6 kwietnia:

 

O godz. 10:00

Warsztat Fusion 360 – Modelowanie

Podczas warsztatu przedstawimy proces modelowania elementów mechanicznych wytwarzanych obróbką skrawaniem oraz wykrawanych laserowo wraz z przygotowaniem dokumentacji 2D, modelu 3D pod przyszłe procesy CAM. Przedstawimy także inne wybrane moduły z pakietu tj. analizy MES oraz inne rozszerzenia programu.

 

O godz. 13:00

Warsztat Fusion 360 CAM

Przedstawimy narzędzia pozwalające opracować model pod obrabiarki CNC. Pokażemy dobór strategii obróbki, narzędzi roboczych, analizy procesu i wygenerowanie G-Code zgodnych z ISO, a także wirtualną symulację procesu, określenie czasów obróbki, przewodnika narzędzi.

 

Targi składają się z 12 wystaw, wśród których warto wymienić:

 • STOM-TOOL – obróbka metali, maszyny do obróbki i narzędzia
 • STOM-BLECH&CUTTING – obróbka blach i cięcia
 • STOM-LASER – technologia laserowa
 • STOM-ROBOTICS – robotyzacja i roboty przemysłowe
 • SPAWALNICTWO – technologia i urządzenia dla spawalnictwa

 

Udział w targach jest bezpłatny, jeśli zapiszesz się wcześniej na stronie wydarzenia:

https://www.targikielce.pl/przemyslowa-wiosna/dla-zwiedzajacych

Konferencja: Telekomunikacja i informatyka na kolei | 16 - 18 marca 2022

Konferencja: Telekomunikacja i informatyka na kolei

W dniach 16-18 marca, wraz z firmą Autodesk, występowaliśmy na konferencji “TELEKOMUNIKACJA I INFORMATYKA NA KOLEI” w Wiśle.

Konferencja w Wiśle to największe w Polsce, spotkanie dostawców i wykonawców z branży IT i TELE. Podczas trzech dni rozmawialiśmy nt. obecnych rozwiązań, systemów oraz zaprezentowaliśmy nowe, rozwijające kolej, technologiczne możliwości.

Na konferencji występowaliśmy razem ze Srebrnym Partnerem konferencji – firmą Autodesk. 16 marca, godz. 17:15-18:30 wspólnie poprowadziliśmy wstąpienie:

„Digitalizacja procesów inwestycyjnych i zarządzania majątkiem”, prelegenci:

 • Andrzej Samsonowicz – Technical Sales AEC w Autodesk
 • Arkadiusz Leśko – Dyrektor techniczny AEC w Arkance Systems Poland.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z naszego wystąpienia:

Digitalizacja procesów inwestycyjnych i zarządzania majątkiem (autodesk.com)

ITM Industry Europe | 31 sierpnia - 3 września 2021

Arkance Systems na targach ITM Industry Europe

ITM INDUSTRY EUROPE to wiodące w tej części Europy i największe w Polsce targi kompleksowo prezentujące międzynarodową ofertę zgodną z ideą przemysłu 4.0. Wydarzenie to umożliwia wymianę technologicznych doświadczeń liderów branży. W tym roku firma Arkance Systems Poland również zaprezentuje swoje rozwiązania w obszarze cyfryzacji produkcji i nie tylko. Poznaj światowe trendy w przemyśle, zobacz pracujące maszyny, weź udział w bogatym programie wydarzeń towarzyszących!

 

Zapraszamy na stoisko Arkance Systems Poland

 • Pawilon 6
 • Stoisko 61

 

Odwiedź nas koniecznie i porozmawiaj z naszymi ekspertami m. in. o:

 • Cyfryzacji produkcji
 • Projektowaniu generatywnym
 • Przemyśle 4.0
 • Cyfrowym bliźniaku
 • BIM 4 MFG
 • Analizach MES i CFD
 • Rozwiązaniach PDM/PLM wraz z integracją ERP.
 • Rozwiązaniach CAM

Autodesk DAY 2021 | 22 czerwca 2021

Jak digitalizacja procesów może pomóc producentom mebli w osiągnięciu celów biznesowych

Zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej przez firmę Autodesk, dedykowanej firmom branży meblarskiej. Proces tworzenia mebli to coś więcej niż tylko projekt i produkcja. Liderzy tej branży wiedzą, jak bardzo ważna jest digitalizacja firmy i wprowadzenie jej elementów do wszystkich etapów cyklu tworzenia – od projektu przez produkcję, wymianę danych aż po sprzedaż i marketing.

Szczególnie zachęcamy do wysłuchania prelekcji naszego eksperta. Maciej Stawowski opowie o automatyzacji przygotowania modelu CAD i szybkim uruchomieniu produkcji dla mebli wykonanych z konstrukcji blachowej.

 

Dla kogo konferencja i tematy

Konferencja kierowana jest do osób działających na rynku meblarskim, zajmujących się projektowaniem i produkcją oraz firm związanych z tą branżą – dostawców materiałów, maszyn i urządzeń.
Podczas konferencji uczestnicy będą mogli zapoznać się najlepszymi praktykami oraz doświadczeniami dotyczącymi digitalizacji, rozwoju produktów dopasowanych do oczekiwań klientów oraz inteligentnych fabryk. Optymalizacja tych elementów może obniżyć koszty oraz zapewnić oszczędność materiałów, natomiast wyższa wydajność pozwala szybciej wprowadzać produkty na rynek.

 

Tematy konferencji:

 • Projektowaniu mebli przyszłości ze sztuczną inteligencją
 • Generative Design
 • Automatyzacji projektowania
 • Wykorzystaniu platformy Forge do tworzenia interaktywnych prezentacji montażowych
 • Wizualizacji projektów
 • Komunikacji przy projekcie i z klientami końcowymi
 • Optymalizacja produkcji mebli z Factory Design Utilities
 • Fusion, 360, Inventor, PLM, PDM

 

Podczas konferencji jedną z prelekcji poprowadzi nasz ekspert

14:15 – 14:45 – Automatyzacja przygotowania modelu CAD i szybkie uruchomienie produkcji dla mebli wykonanych z konstrukcji blachowej.

 

Maciej Stawowski – ‎Lider zespołu MFG | ‎Arkance Systems Poland

W Arkance Systems odpowiedzialny za realizację usług dla branży mechanicznej. Specjalizuje się w systemach CAD / CAM / CAE oraz PDM. Tytuł inżyniera mechatroniki, a także mgr inż. automatyki i robotyki uzyskał na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej. Posiada doświadczenie w zakresie: projektowania maszyn i urządzeń w różnorodnych środowiskach CAD, automatyki i sterowania, wytwarzania z użyciem specjalistycznych maszyn, takich jak obrabiarki, prasy krawędziowe, wycinarki plazmowe oraz wdrażania nowych technologii, m.in. drukowania 3D. Z powodzeniem zrealizował wiele projektów dla działów konstrukcyjnych, badań i rozwoju, produkcyjnych czy utrzymania ruchu.