Menu

Cykl webinariów - Z życia firmy produkcyjnej

Zapraszamy na cykl webinariów poświęconych usprawnianiu funkcjonowania firmy produkcyjnej z perspektywy pracy działu projektowego i jego współpracy z działem produkcyjnym.

Podczas webinariów dowiesz się jak poszczególne ogniwa procesu projektowego i produkcyjnego, tj. osoby zarządzające konstruktorami, szefowie produkcji, projektów oraz sami konstruktorzy mogą usprawnić swoją działalność, a przez to pracować wydajniej przy mniejszym nakładzie pracy.

Czas trwania: 30 minut | Zapraszamy na drugi odcinek cyklu webinariów: 31 stycznia 2019, godz. 14.00

 


Zobacz pełne nagranie z drugiego odcinka:

Obejrzyj nagranie

Zarejestruj się na cykl webinariów

(Wystarczy jedna rejestracja na wszystkie trzy części)

Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Telefon
Adres e-mail
W celu realizacji zgłoszenia prosimy o zaznaczenie poniższych zgód dotyczących działalności marketingowo/handlowej Arkance Systems Poland Sp z o.o. Jednocześnie informujemy o możliwości ich późniejszego wycofania


Administratorem Twoich danych jest firma Arkance Systems Poland Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: RODO

Rozwiń poniższe zakładki i sprawdź, z którym z naszych bohaterów się identyfikujesz.

Osoby zarządzające zespołami konstruktorów

Z życia firmy produkcyjnej - Odcinek 1

Zobacz pełne nagranie z pierwszego webinarium:
Obejrzyj nagranie

Tomek jest szefem zespołu konstruktorów, dzisiaj po raz kolejny wraca do domu z pracy późnym wieczorem. Firma w której pracuje złapała wiatr w żagle. Prężny zespół handlowy w połączeniu z wysoką jakością ich wyrobów, to strzał w dziesiątkę na zagranicznych rynkach.

Niestety sukces ten ma drugą stronę, zespół Tomka coraz częściej nie jest w stanie realizować na czas założonych planów wypuszczania dokumentacji. Zespół pracuje po godzinach, ale ludzie są zmęczeni, a koszty nadgodzin zaczynają zjadać marżę firmy.

Tomek już nie pamięta kiedy w tygodniu mógł spędzić czas z rodziną. W ostatni weekend obiecał sobie, że w tym tygodniu wyskoczą razem do kina, zarezerwował nawet bilety.

Ale znowu musiał zostać w pracy ze względu na rosnącą ilość zamówień zlecił HRom rekrutację nowych pracowników. Dzisiaj spłynęło do niego 30 CV do przejrzenia – niestety nikogo kto spełniałby jego oczekiwania tam nie znalazł, a seans właśnie się zaczął…

Stojąc na światłach pomyślał, „MOTYLA NOGA, co ja mogę zrobić żeby moi ludzie nie musieli zostawać po godzinach… może gdyby nikt nie odrywał ich od pracy prosząc o wydruki to byśmy coś urwali, ale to mało… może powinniśmy poszukać sposobu, żeby pewne rzeczy robiły się za nas – przecież mamy tak zaawansowane narzędzia, a może powinienem poszukać zupełnie gdzie indziej?”

Coś Ci to przypomina? Też jesteś jak Tomek?

Aby dowiedzieć się jak Tomkowi udało się zacząć wracać o normalnej porze z pracy i wreszcie zabrać rodzinę do kina, obejrzyj cykl webinariów.
Poznaj pozostałe historie pracowników tej firmy i przekonaj się, że źródło Waszych problemów tkwi w tym samym miejscu.

 

Szefowie produkcji, szefowie projektów, dyrektorzy

Z życia firmy produkcyjnej - Odcinek 2

Janusz od 12 lat jest szefem produkcji w tej samej firmie co Tomek. Właśnie dostał informację od swojego kolegi, że jego upatrzony, wymarzony domek w górach został wystawiony na sprzedaż.

Wspaniała okazja, na którą czekał od kilku lat. Jedyny warunek jest taki, że musi wpłacić zaliczkę do końca stycznia. Nie powinno być z tym problemu, ponieważ zbliża się właśnie czas wypłacania premii rocznej, wystarczy jeszcze tylko doprowadzić do końca ostatni, duży projekt.

Spokojny i pewny swego Janusz, w swojej wyobraźni planujący ferie w górach, otwiera skrzynkę mailową i czyta ostatnie wiadomości.

Okazuje się, że dla projektu w którym już mają poślizg, przyszło zbyt mało siłowników, bo trzech konstruktorów uznało, że policzy je kto inny… co więcej, prefabrykacja zgłasza problem, że detale z kwasówki znów nie gną się tak jak powinny i całą partię trzeba zrobić od nowa, a przyczyną są znalezione w dokumentacji błędy.

Cały misternie poukładany harmonogram się posypał, a wraz z nim legły w gruzach marzenia o wymarzonym domku, ponieważ premii na pewno nie będzie w terminie, o ile w ogóle będzie…

Przygnębiony i zły czyta kolejne maile, zastanawiając się, gdzie tkwi błąd, „KURCZE PIÓRO przecież tak dłużej nie pociągniemy, koszty będą wyższe niż zyski, a tego nikt nie przetrwa”.

„Jak to zrobić, aby mieć pewność, że zamówimy wszystko co jest potrzebne do montażu, tak żeby nie było przestojów i w końcu zarobić na kontrakcie zgodnie z oczekiwaniami.”
„A gdyby tak mieć pewność, że to co puszczamy na maszyny wyjdzie dobrze za pierwszym razem?”

Coś Ci to przypomina? Też jesteś jak Janusz?

Aby dowiedzieć się jak uniknąć problemów, które zniweczyły plan Janusza, obejrzyj cykl webinariów.

Konstruktorzy

Z życia firmy produkcyjnej - Odcinek 3

Krzysiek od 3 lat jest konstruktorem, pracuje w tej samej firmie co Tomek i Janusz. Właśnie kończy przerwę, podstawia do automatu kubek z logo uczelni, którą ukończył, myśląc, że jako jej absolwent będzie miał ciekawą i kreatywną pracę – wszyscy mu tak tłumaczyli.

Wciskając przycisk, z dużą, czarną kawą, którą pija bez cukru, zastanawia się po co komu 5 lat studiów, 2 lata staży zagranicznych oraz dziesiątki certyfikatów i kursów, skoro praca nawet w tak nowoczesnej firmie oznacza przepisywanie danych z tabelki do tabelki i przestawianie kresek, które znów się rozjechały w trakcie kopiowania...

Zamyślił się….w biurze, w którym odbywał staż, wszystkie niezbędne dane potrzebne sprzedaży, zamówieniom czy produkcji na co dzień dostępne były z centralnej bazy, gdzie składowano modele 3D, które dzięki wykorzystaniu makr i skryptów można było w mgnieniu oka dostosowywać do kolejnych zleceń - całą resztę robiły automaty...

Sygnał dźwiękowy z ekspresu poinformował go, że kawa jest gotowa i pora wracać do smutnej rzeczywistości przepisywania i poprawiania dokumentów na CITO…

Coś Ci to przypomina? Też jesteś jak Krzysiek?

Aby dowiedzieć się jak Krzyśkowi udało się odmienić swoją codzienną pracę, obejrzyj cykl webinariów.