Menu

Autodesk Fusion 360

Zintegrowana Platforma Rozwoju Produktu (Product Development Platform)

Fusion 360 to:

 • system CAD/CAM oparty na rozwiązaniu chmurowym;
 • jedno połączone narzędzie do modelowania i produkcji;
 • modelowanie, testy funkcjonalne, produkcja i zarządzanie;
 • ograniczenie błędów konstrukcyjnych – symulacje;
 • tworzenie listy części (BOM).

Program Autodesk Fusion 360, przez ostatnie kilka lat, przeszedł dużo zmian.

Zobacz jakie możliwości obecnie oferuje.

Jedna platforma do projektowania, testów i produkcji

Koniec z przenoszeniem modelu pomiędzy aplikacjami służącymi do projektowania i cyfrowego prototypowania. Teraz zarówno wstępną koncepcję jak i model mechaniczny wykonasz za pomocą jednego programu. Możesz modyfikować geometrię projektowanego produktu za pomocą kilku ruchów. Możesz wybrać, w jaki sposób chcesz projektować. Możesz tworzyć projekt w czasie rzeczywistym, nanosić zmiany a do tego masz możliwość modelowania za pomocą elementów parametrycznych. Po utworzeniu modelu jest możliwe wyeksportowanie do formatu CAD. Fusion 360 umożliwia konwersję do ponad 50 różnych typów plików w tym OBJ, .dxf, .dwg .sldprt i PDF i inne. Umożliwia to łatwą komunikację pomiędzy wszystkimi uczestnikami procesu projektowego.

Niezależność sprzętowa – praca na każdym urządzeniu i każdej platformie.

Aplikacja uruchamiana jest niemalże w całości z internetu, zaś na lokalnym dysku przechowywana jest tylko część aplikacji niezbędna do komunikacji z chmurą i zapewnienia podstawowej funkcjonalności. Zaletą takiego rozwiązania jest stały dostęp do najnowszej wersji aplikacji, którą można uruchomić nie tylko na komputerze PC czy Mac, ale też na telefonie czy tablecie.

Co ważne, licencja jest przypisana do użytkownika, a nie do urządzenia. Możesz więc zainstalować Fusion 360 na każdym urządzeniu, z którego będziesz korzystać.

Dostęp i możliwość współpracy z każdym, z dowolnego miejsca.

Współpraca i moc obliczeniowa w dowolnym czasie i miejscu. Teraz można uzyskać dostęp do narzędzi przez Internet bez konieczności blokowania swojego komputera. Uzyskaj dostęp do wybranych usług w chmurze Autodesk, które służą do tworzenia, edytowania, analizowania i udostępniania prac w modelu subskrypcyjnym oprogramowania jako usługi. W terenie, w biurze lub w domu – dostęp do chmury Autodesk 360 oznacza bezpieczny dostęp do plików projektowych, wydajnych narzędzi i aktualnego oprogramowania w dowolnym czasie i miejscu.

W chmurze są również przechowywane wszystkie dane projektowe, tak więc można mieć do nich dostęp z dowolnego miejsca na ziemi pod warunkiem, że mamy dostęp do internetu.

Łączność między zespołami

Taka dostępność danych pozwala na łatwą organizację grup projektowych. Projektanci z różnych miejsc na świecie mogą łatwo współpracować nad projektem dzięki wbudowanym funkcjom zarządzania projektem i związanymi z nimi danymi.

Porównanie funkcjonalności

Fusion 360Fusion 360 Ultimate
 • Modelowanie: bryłowe, powierzchniowe
 • Animacje
 • Liniowa analiza naprężeń: symulacje MES
 • Produkcja z użyciem CAM: 2,5 osi, 3 osie, toczenie
 • Zarządzanie: wersjonowanie, udostępnianie, komentarze, adnotacje itp.
 • Modelowanie: bryłowe, powierzchniowe
 • Animacje
 • Liniowa analiza naprężeń: symulacje MES
 • Produkcja z użyciem CAM: 2,5 osi, 3 osie, toczenie
 • Zarządzanie: wersjonowanie, udostępnianie, komentarze, adnotacje itp.
 • Produkcja z użyciem CAM: 5 osi
 • Zaawansowane symulacje*
 • Współpraca z Active Directory* (podpięcie konta Autodesk pod użytkownika domeny systemu Windows;  udogodnienie dla administratorów sieci)
 • Dodatkowe 1000 punktów chmurowych
 • Bardziej zaawansowane wsparcie techniczne
  * dostępne już wkrótce

 

Kurs on-line: Tworzenie produktu od prototypu do produkcji w Fusion 360

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak rozwijać pomysł za pomocą łatwego w użyciu, ale mocnego i prostego w dopasowaniu do twoich potrzeb systemu CAD. Często wiele czasu zajmuje przejście od nauki pracy z narzędziem do tworzenia produktywnych wyników pracy. Fusion360 oraz ten kurs pomogą Ci szybko rozwinąć kluczowe umiejętności w posługiwaniu się tym systemem, żeby móc tworzyć produkty wysokiej jakości. W tym kursie nauczysz jak przejść od prostego prototypu, poprzez tworzenie części i złożeń aż po tworzenie dokumentacji technicznej, renderingów oraz przygotowanie produkcji na maszynie CNC czy drukarce 3D.

Pobierz testową wersję Fusion360 („Download Free Trial”) oraz dokument Fusion360-Guide, w którym znajdziesz link do pobrania plików ćwiczeniowych, a następnie obejrzyj kolejne filmy szkoleniowe.

  Skontaktuj się z nami

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Wystarczy wypełnić formularz:

  Imię i nazwisko
  Telefon
  E-mail
  Firma
  W celu realizacji zgłoszenia prosimy o zaznaczenie poniższych zgód dotyczących działalności marketingowo/handlowej Arkance Systems Poland Sp z o.o. Jednocześnie informujemy o możliwości ich późniejszego wycofania


  Administratorem Twoich danych jest firma Arkance Systems Poland Sp. z o.o. Będziemy przetwarzać dane w celu wykonania umowy oraz w celach marketingowych. Podstawą przetwarzania danych jest obowiązek realizacji umowy, udzielone przez Ciebie zgody lub tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować swoją ofertę. Całość informacji w zakresie przetwarzania danych dostępna jest pod linkiem: RODO