Arkance Toolbox 4 Inventor

Za darmo!

Toolbox 4 Inventor – autorska aplikacja od Arkance Systems Poland, która usprawnia pracę w programie Autodesk Inventor.

Product price
Additional options total:
Order total:
 • Skomponuj swoją ofertę

  Szkolenia

  Arkance Systems - autoryzowane centrum szkoleniowe - oferuje szereg szkoleń mających na celu optymalizację wykorzystania naszych rozwiązań programowych. Dowiedz się więcej

  Usługi dodatkowe

  Wsparcie zarządzania zmianą, szkolenia, delegowanie ekspertów technicznych: szereg usług, które pomogą Ci w łatwym przyjęciu BIM. Usługi

Opis

Arkance Toolbox 4 Inventor

Arkance Toolbox 4 Inventor to autorska aplikacja usprawniająca pracę w programie Inventor od Arkance Systems Poland, stworzona jako odpowiedź na oczekiwania i potrzeby naszych klientów. Jako inżynierowie, którzy także w praktyce wykorzystują narzędzia do projektowania wiemy, jak istotna jest użyteczność w codziennej pracy.

Aplikacja dodaje się do standardowego paska narzędzi programu Inventor. Zestaw zastosowanych funkcji dostosowany jest do aktualnego kontekstu pracy – inny zestaw pojawi się dla złożeń, części oraz plików 2D.

Arkance Toolbox for Inventor

Toolbox 4 Inventor - funkcjonalności:

Work ON/OFF

Narzędzie Work ON/OFF pozwala na wygaszanie wybranych elementów konstrukcyjnych we wszystkich plikach złożenia. Funkcja ta jest szczególnie przydatna przed zatwierdzeniem danej dokumentacji i jej archiwizacją. Dzięki jej wykorzystaniu przy ponownym użyciu elementów projektu będzie on uporządkowany bez zbędnego zaśmiecenia elementami pomocniczymi takimi jak osie czy płaszczyzny.

toolbox4inventor -work on work off

IAM to STEP, IPT to STEP

Funkcja IAM to STEP automatyzuje eksport wszystkich plików z danego złożenia jako pliki STEP (na życzenie naszych klientów rozbudowujemy tę funkcje także o inne formaty w zależności od potrzeb tj. np. IGS, SAT, STL). Użycie tej funkcji znacząco przyspiesza skompletowanie plików do wysyłki klientowi czy poddostawcy. Wszystkie pliki są konfekcjonowane do jednego folderu i przygotowane do wysyłki. Narzędzie IPT to STEP eksportuje do formatu STEP pojedynczy plik części programu Inventor.

toolbox4inventor_iam_to_step

IAM to PDF, IPT to PDF

Narzędzie IAM to PDF działa dla wszystkich plików składowych złożenia, które mają utworzone pliki rysunkowe IDW lub DWG. Dla wszystkich plików mających tę zależność generowane są pliki PDF z aktywnych arkuszy projektu. Funkcja ta jest szczególnie przydatna na styku działów konstrukcyjnego i technologicznego i pozwala na szybkie zaktualizowanie dokumentacji 2D w pdf do najnowszej wersji. Narzędzie IPT to STEP eksportuje do formatu PDF arkusze dla pojedynczego pliku części programu Inventor.

toolbox4inventor_iam_to_pdf

Policz cięcia i gięcia

Funkcja Policz cięcia i gięcia tworzy raport, który ułatwia oszacowanie kosztów wytworzenia elementów blaszanych użytych w złożeniu. W raporcie zliczane są ilości gięć oraz długości cięć elementów blaszanych.

Toolbox4inventor - policz cięcia i gięcia

Rozwiń blachy

Funkcja Rozwiń blachy pozwala na sprawdzenie czy wszystkie blachy w złożeniu posiadają poprawne rozwinięcia, np. czy ktoś przez pomyłkę nie umieścił części standardowej czy element nie da się rozwinąć z innych przyczyn np. nie jest prostokreślny lub rozcięty. Ta funkcja znacząco przyspieszy proces weryfikacji elementów przygotowywanych do rozkroju na laser lub plazmę.

Toolbox 4 inventor - rozwiń blachy

Utwórz DXF’y

Narzędzie Utwórz DXF’y generuje pliki DXF z poprawnych rozwinięć w projekcie. Pozwala to na przyspieszenie procesu wydawania plików na obrabiarki NC. Pliki są konfekcjonowane w jednym folderze i nazywane wg szablonu, dodatkowo w pliku źródłowym blachy tworzony jest link do utworzonego pliku.

toolbox4inventor_utworz_dxfy

Policz pokrycia

Funkcja Policz pokrycia grupuje i zlicza pola powierzchni wszystkich ścianek przedmiotu na podstawie koloru jaki im został nadany. Jej zastosowanie jest wszechstronne: od zliczania farb podkładowych i kryjących, do zliczania np. izolacji termicznej, powłok ochronnych takich jak chromowanie.

toolbox 4 inventor - policz pokrycia

Lista pasowań

Funkcja Lista pasowań pozwala na zebranie informacji z rysunku IDW lub DWG o wszystkich używanych wymiarach tolerowanych i umieszczenie tabeli z odchyleniami tych wymiarów. Ułatwia to konstruktorowi przygotowanie pełnej dokumentacji, szczególnie na klasyczne maszyny.

Toolbox 4 inventor - lista pasowań
 • Skomponuj swoją ofertę

  Szkolenia

  Arkance Systems - autoryzowane centrum szkoleniowe - oferuje szereg szkoleń mających na celu optymalizację wykorzystania naszych rozwiązań programowych. Dowiedz się więcej

  Usługi dodatkowe

  Wsparcie zarządzania zmianą, szkolenia, delegowanie ekspertów technicznych: szereg usług, które pomogą Ci w łatwym przyjęciu BIM. Usługi

Te rozwiązania mogą Cię również zainteresować:

  Odkryj szkolenia Arkance Systems

   

  Dodatkowe informacje

  Filtrowanie według produktów

  Inventor, Inventor Pro

  Filtrowanie według zawodu

  Architekci, Inżynierowie, Kierownicy robót, Menadżer, Osoby decyzyjne

  Filtrowanie według rozwiązania

  BIM dla infrastruktury, Bliźniaki cyfrowe / IoT, Koleje, Routes, Rozwiązania wspomagające współpracę, Sieć, Warsztaty połączone

  Filtrowanie według marki

  Arkance

  Opinie

  Na razie nie ma opinii o produkcie.

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Opublikuj komentarz