Opis

Trimble Quadri
Oprogramowanie Trimble Quadri to narzędzie pozwalające na sprawne zarządzanie, koordynację i ujednolicenie standardów pracy na modelach BIM (niezależnie od systemu projektowania), co rewolucjonizuje współpracę na etapie projektowym oraz wykonawczym.
Quadri jako rozwiązanie serwerowe zrywa z tradycyjnym podejściem do koordynacji międzybranżowej opartej na wymianie plików. Architektura systemu pozwala na współpracę „współbieżną” – każdy ma jednoczesny dostęp do centralnego modelu koordynacyjnego, który jest aktualizowany w czasie rzeczywistym (tzw. BIM Level 3).
Trimble Quadri
Oprogramowanie Trimble Quadri to narzędzie pozwalające na sprawne zarządzanie, koordynację, wygodną współpracę wszystkich uczestników procesu i ujednolicenie standardów pracy na modelach BIM (niezależnie od systemu projektowania), co rewolucjonizuje współpracę na etapie projektowym oraz wykonawczym.
Quadri jako rozwiązanie serwerowe zrywa z tradycyjnym podejściem do koordynacji międzybranżowej opartej na wymianie plików. Architektura systemu pozwala na współpracę „współbieżną” – każdy ma jednoczesny dostęp do centralnego modelu koordynacyjnego, który jest aktualizowany w czasie rzeczywistym (tzw. BIM Level 3). Każda z osób uczestniczących w tworzeniu modelu samodzielnie decyduje, kiedy oraz jakie dane chce udostępnić. W rezultacie zostaje ograniczony chaos komunikacyjny przy zachowaniu spójnej struktury wymiany informacji.
Dodatkowo importując lub wysyłając dane opieramy się o reguły konwersji, tzw. „FCR”. Jest to największa zaleta rozwiązania – sami uczestnicy projektu decydują, jakie parametry lub części modelu trafiają do centralnej bazy danych. Co więcej, importując dane z różnych źródeł (urządzeń geodezyjnych, maszyn budowlanych itp.) można je w kilku krokach ustandaryzować, zmienić parametry na zgodne z wymaganiami zamawiającego, a na koniec wyeksportować jeden, zunifikowany plik (np. IFC, LandXML), który może posłużyć jako produkt końcowy.
Jakie korzyści i możliwości oferuje Trimble Quadri?
- Współpraca na jednym, centralnym modelu w czasie rzeczywistym: łatwość dostrzeżenia problemów, ograniczeń, konfliktów oraz poprawa jakości projektowania, dzięki dostępowi do centralnego modelu dla wszystkich specjalistów branżowych zaangażowanych w proces.
- Wygodny import i udostępnianie danych: kontrola uczestników projektu, jakie części modelu są udostępniane do centralnej bazy danych.
- Zarządzanie złożonymi zbiorami danych: dostosowanie programu do potrzeb dużych projektów infrastrukturalnych i możliwość zarządzania obszernymi danymi geograficznymi (pod względem georeferencji i ilości danych).
- Współpraca w obszarze BIM: oprogramowanie Quadri jest kompatybilne ze wszystkimi rozwiązaniami programowymi, obsługującymi formaty, tj. LandXML, GML, BCF i IFC.
- Interoperacyjność: możliwość importu informacji z różnych źródeł, standaryzacja danych, zmiana parametrów na zgodne z wymaganiami i eksport jednego pliku – produktu końcowego. Dodatkowo możliwość połączenia Trimble Quadri z popularnym oprogramowaniem Autodesk.
- Śledzenie zmian: podgląd kto, co i kiedy wprowadzał do projektu w czasie rzeczywistym.
- Quadri For Browser: umożliwienie menadżerom, kierownikom projektów i innym zainteresowanym stronom stały przegląd modelu w czasie rzeczywistym oraz dostępny na wszystkich urządzeniach.


Korzyści dla wykonawców:
- Uniezależnienie od dostawców oprogramowania do projektowania (obsługa wielu formatów danych).
- Ograniczenie ryzyk związanych z pracami ziemnymi (eksportowanie zawsze aktualnego modelu do systemów sterowania maszyn).
- Monitorowanie zaawansowania prac na podstawie danych powrotnych z systemów sterowania maszyn.
- Prowadzenie wstępnego raportowania aktualnego postępu prac ziemnych na podstawie danych pochodzących z pomiarów w terenie (np. „DTM z dronów”).
- Ustanowienie jednego, spójnego źródła danych do narzędzi geodezyjnych, harmonogramowania, przedmiarowania, narzędzi VR/AR/MR.
- Ustanowienie jednego, spójnego środowiska dla całej firmy, uniezależnionego od dostawcy modeli projektowych.

Korzyści dla inwestorów
- Uniezależnienie od dostawców oprogramowania do projektowania (obsługa wielu formatów danych).
- Standaryzacja nazewnictwa elementów/parametrów modelu (Feature Conversion Rules).
- Repozytorium modeli (MMS) jako integralna część środowiska CDE.
- Komunikacja prowadzona bezpośrednio na modelach (narady techniczne, konsultacje).
- Dostęp do informacji projektowej za pomocą uproszczonego interfejsu dedykowanego dla inwestorów.
- Konsultacje społeczne na modelach.
- Automatyzacja procesów.
- Ograniczenie ryzyk nieterminowej realizacji projektu (ograniczenie kolizji, spójny i przejrzysty system komunikacji).
Te rozwiązania mogą Cię również zainteresować:
Opinie
Share your experienceNa razie nie ma opinii o produkcie.