Trimble Quadri

Za darmo!

Poznaj Trimble Quadri – narzędzie pozwalające na sprawne zarządzanie, współpracę i koordynację projektów infrastrukturalnych BIM.

Product price
Additional options total:
Order total:

  Szkolenie

  Arkance Systems - autoryzowane centrum szkoleniowe - oferuje szereg szkoleń mających na celu optymalizację wykorzystania naszych rozwiązań programowych. Dowiedz się więcej

  Usługi dodatkowe

  Wsparcie zarządzania zmianą, szkolenia, delegowanie ekspertów technicznych: szereg usług, które pomogą Ci w łatwym przyjęciu BIM. Usługi

Opis

Trimble Quadri

Oprogramowanie Trimble Quadri to narzędzie pozwalające na sprawne zarządzanie, koordynację i ujednolicenie standardów pracy na modelach BIM (niezależnie od systemu projektowania), co rewolucjonizuje współpracę na etapie projektowym oraz wykonawczym.

Quadri jako rozwiązanie serwerowe zrywa z tradycyjnym podejściem do koordynacji międzybranżowej opartej na wymianie plików. Architektura systemu pozwala na współpracę „współbieżną” – każdy ma jednoczesny dostęp do centralnego modelu koordynacyjnego, który jest aktualizowany w czasie rzeczywistym (tzw. BIM Level 3).

Seria warsztatów:

Jak usprawnić proces inwestycyjny w budownictwie kubaturowym?

Seria warsztatów:

Jak usprawnić proces inwestycyjny w budownictwie kubaturowym?

Trimble Quadri

Oprogramowanie Trimble Quadri to narzędzie pozwalające na sprawne zarządzanie, koordynację, wygodną współpracę wszystkich uczestników procesu i ujednolicenie standardów pracy na modelach BIM (niezależnie od systemu projektowania), co rewolucjonizuje współpracę na etapie projektowym oraz wykonawczym.

Quadri jako rozwiązanie serwerowe zrywa z tradycyjnym podejściem do koordynacji międzybranżowej opartej na wymianie plików. Architektura systemu pozwala na współpracę „współbieżną” – każdy ma jednoczesny dostęp do centralnego modelu koordynacyjnego, który jest aktualizowany w czasie rzeczywistym (tzw. BIM Level 3). Każda z osób uczestniczących w tworzeniu modelu samodzielnie decyduje, kiedy oraz jakie dane chce udostępnić. W rezultacie zostaje ograniczony chaos komunikacyjny przy zachowaniu spójnej struktury wymiany informacji.

Dodatkowo importując lub wysyłając dane opieramy się o reguły konwersji, tzw. „FCR”. Jest to największa zaleta rozwiązania – sami uczestnicy projektu decydują, jakie parametry lub części modelu trafiają do centralnej bazy danych. Co więcej, importując dane z różnych źródeł (urządzeń geodezyjnych, maszyn budowlanych itp.) można je w kilku krokach ustandaryzować, zmienić parametry na zgodne z wymaganiami zamawiającego, a na koniec wyeksportować jeden, zunifikowany plik (np. IFC, LandXML), który może posłużyć jako produkt końcowy.

 

Jakie korzyści i możliwości oferuje Trimble Quadri?

 1. Współpraca na jednym, centralnym modelu w czasie rzeczywistym: łatwość dostrzeżenia problemów, ograniczeń, konfliktów oraz poprawa jakości projektowania, dzięki dostępowi do centralnego modelu dla wszystkich specjalistów branżowych zaangażowanych w proces.
 2. Wygodny import i udostępnianie danych: kontrola uczestników projektu, jakie części modelu są udostępniane do centralnej bazy danych.
 3. Zarządzanie złożonymi zbiorami danych: dostosowanie programu do potrzeb dużych projektów infrastrukturalnych i możliwość zarządzania obszernymi danymi geograficznymi (pod względem georeferencji i ilości danych).
 4. Współpraca w obszarze BIM: oprogramowanie Quadri jest kompatybilne ze wszystkimi rozwiązaniami programowymi, obsługującymi formaty, tj. LandXML, GML, BCF i IFC.
 5. Interoperacyjność: możliwość importu informacji z różnych źródeł, standaryzacja danych, zmiana parametrów na zgodne z wymaganiami i eksport jednego pliku – produktu końcowego. Dodatkowo możliwość połączenia Trimble Quadri z popularnym oprogramowaniem Autodesk.
 6. Śledzenie zmian: podgląd kto, co i kiedy wprowadzał do projektu w czasie rzeczywistym.
 7. Quadri For Browser: umożliwienie menadżerom, kierownikom projektów i innym zainteresowanym stronom stały przegląd modelu w czasie rzeczywistym oraz dostępny na wszystkich urządzeniach.

Korzyści dla wykonawców:

 1. Uniezależnienie od dostawców oprogramowania do projektowania (obsługa wielu formatów danych).
 2. Ograniczenie ryzyk związanych z pracami ziemnymi (eksportowanie zawsze aktualnego modelu do systemów sterowania maszyn).
 3. Monitorowanie zaawansowania prac na podstawie danych powrotnych z systemów sterowania maszyn.
 4. Prowadzenie wstępnego raportowania aktualnego postępu prac ziemnych na podstawie danych pochodzących z pomiarów w terenie (np. „DTM z dronów”).
 5. Ustanowienie jednego, spójnego źródła danych do narzędzi geodezyjnych, harmonogramowania, przedmiarowania, narzędzi VR/AR/MR.
 6. Ustanowienie jednego, spójnego środowiska dla całej firmy, uniezależnionego od dostawcy modeli projektowych.

Korzyści dla inwestorów

 1. Uniezależnienie od dostawców oprogramowania do projektowania (obsługa wielu formatów danych).
 2. Standaryzacja nazewnictwa elementów/parametrów modelu (Feature Conversion Rules).
 3. Repozytorium modeli (MMS) jako integralna część środowiska CDE.
 4. Komunikacja prowadzona bezpośrednio na modelach (narady techniczne, konsultacje).
 5. Dostęp do informacji projektowej za pomocą uproszczonego interfejsu dedykowanego dla inwestorów.
 6. Konsultacje społeczne na modelach.
 7. Automatyzacja procesów.
 8. Ograniczenie ryzyk nieterminowej realizacji projektu (ograniczenie kolizji, spójny i przejrzysty system komunikacji).

  Szkolenie

  Arkance Systems - autoryzowane centrum szkoleniowe - oferuje szereg szkoleń mających na celu optymalizację wykorzystania naszych rozwiązań programowych. Dowiedz się więcej

  Usługi dodatkowe

  Wsparcie zarządzania zmianą, szkolenia, delegowanie ekspertów technicznych: szereg usług, które pomogą Ci w łatwym przyjęciu BIM. Usługi

Te rozwiązania mogą Cię również zainteresować:

  Odkryj szkolenia Arkance Systems

   

  Dodatkowe informacje

  Filtrowanie według produktów

  Quadri

  Filtrowanie według marki

  Trimble

  Filtrowanie według zawodu

  Architekci, Inżynierowie, Kierownicy robót, Menadżer, Osoby decyzyjne

  Filtrowanie według rozwiązania

  BIM dla infrastruktury, Bliźniaki cyfrowe / IoT, Koleje, Routes, Rozwiązania wspomagające współpracę, Sieć, Warsztaty połączone

  Opinie

  Na razie nie ma opinii o produkcie.

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Opublikuj komentarz