Praktyczne podejście do projektowania lokalnej infrastruktury drogowej


Wykłady eksperckie i warsztaty dla drogowców, Warszawa, 7 lutego

7 lutego 2024 zapraszamy Cię na merytoryczną ucztę dla drogowców – konferencję „Praktyczne podejście do projektowania lokalnej infrastruktury”, którą mamy zaszczyt organizować wraz z firmą CGS Labs.

Budowa infrastruktury drogowej to przedsięwzięci inwestycyjne, w którym bierze udział wielu interesariuszy. Aby komunikacja między nimi przebiegała sprawnie a informacja była kompletna potrzebny jest nowoczesny plan realizacji takiego projektu. Podczas wydarzenia – na bazie case studies firm polskich i zagranicznych – pokażemy jak z zastosowaniem odpowiednich narzędzi i metodyki BIM możliwe jest osiągnięcie tego celu, a więc lepszej współpracy, większej wydajności i zrównoważonego rozwoju w zakresie projektowania infrastruktury drogowej.

Konferencja będzie się składać z części warsztatowej oraz wykładów eksperckich w języku polskim i angielskim. Wszystkie wykłady będą tłumaczone symultanicznie na język polski. Wydarzenie kierujemy w szczególności do: projektantów dróg, właścicieli biur projektowych, asystentów, geodetów, osób obsługujących inwestycje drogowe etc.

Spotkaj się z nami już 7 lutego (w środę), w godz. 10:00-15:20 w Venture Café Warsaw (ul. Chmielna 73, Warszawa, 00-801). Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne dla osób, które do dnia 31 stycznia 2024 r. zapiszą się korzystając z formularza dostępnego na tej na stronie.

Wspierają nas:

Dlaczego warto uczestniczyć w wydarzeni

  • Posłuchasz case studies – na przykładzie polskich i zagranicznych firm zobaczysz, jak w praktyce zastosować nowoczesne narzędzia i rozwiązania BIM w projektach drogowych
  • Będziesz uczestniczyć w praktycznych warsztatach z zakresu zarządzania zmianą w projektach drogowych oraz współpracy z wykonawcami
  • Dowiesz się jak skutecznie wykorzystywać informację projektową i komunikować się efektywnie z budową za pomocą danych zawartych w projekcie
  • Poznasz najnowsze trendy i technologię – dowiesz się jakie narzędzia i technologie są obecnie stosowane w branży, aby usprawnić proces projektowania i zarządzania projektami drogowym
  • Nawiążesz nowe kontakty biznesowe – poznasz specjalistów z branży drogowej realizujących kontrakty na terenie całej Polski
  • Spotkasz się z nami na żywo w dogodnej lokalizacji w samym sercu Warszawy. Podczas wydarzenia uruchomimy specjalną “strefę wiedzy”

UWAGA: Warunkiem wzięcia udziału w konferencji jest otrzymanie potwierdzenia od organizatora. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia (np. z braku miejsc, przyczyn formalnych lub regulaminowych).

Agenda

GodzinyPlan wydarzenia
09:30–10:00Rejestracja i przerwa kawowa
10:00–10:30Wstęp, dr inż. Arkadiusz Leśko, Arkance Systems Poland
10:30–11:30Jakie zmiany w praktyce inżynierskiej może powodować nowa struktura przepisów
techniczno-budowlanych w drogownictwie?, prof. dr hab. inż. Stanisław Gaca
11:30–12:00Strategia i rozwój CGS, Matjaž Šajn, CGS Labs
12:00–12:30Przerwa kawowa
12:30–13:30Warsztaty I – zarządzanie zmianą (relacja z inwestorem), Paweł Lesiak,
Arkance Systems Poland
13:30–14:30Warsztaty II – współpraca z firmą wykonawczą, Paweł Lesiak, Arkance Systems Poland
14:30 – 14:50Przerwa kawowa
14:50–15:10Case study klienta – “BIM w praktyce z wykorzystaniem Plateia”, Petra Tihole, CGS Labs
15:10–15:30Case study klienta – “Podejście do procesu projektowego i pełnienia nadzoru
autorskiego z wykorzystaniem Plateia”, Marcin Płużyński, Michał Gal, MT-Projekt
15:30–15:40Zakończenie
15:40 Lunch

Prelegenci

Marcin Płużyński

Prezes firmy, MT-Projekt

Absolwent Budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Posiada doświadczenie zawodowe przy budowie dużych obiektów infrastrukturalnych, a obecnie wykorzystuje zdobyte doświadczenie jako Inspektor Nadzoru Inwestorskiego. W MT-Projekt Sp. z o.o. odpowiedzialny za proces projektowy oraz koordynacje dokumentacji projektowej na etapie realizacji.

Michał Gal

Wiceprezes firmy MT-Projekt

Absolwent Gospodarki przestrzennej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Posiada 7-letnie doświadczenie w pracy przy projektach branży drogowej. W firmie MT-Projekt Sp. z o. o. jest odpowiedzialny za nadzorowanie procesu projektowego, koordynacje międzybranżowe oraz wdrażanie nowych rozwiązań z zakresu CAD/BIM.

Stanisław Gaca

Prof. dr hab. inż., Katedra Dróg, Kolei i Inżynierii Ruchu Politechniki Krakowskiej

Profesor w Katedrze Dróg, Kolei i Inżynierii Ruchu Politechniki Krakowskiej. Przez wiele lat pełnił funkcje Dyrektora Instytutu Inżynierii Drogowej i Kolejowej PK oraz kierownika Katedry Dróg, Kolei i Inżynierii Ruchu. W pracy naukowej i badawczej zajmował się: badaniami wybranych procesów ruchu pojazdów; symulacyjnymi modelami ruchu na skrzyżowaniach i doskonaleniem metod szacowania ich przepustowości; analizami bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym wdrażaniem audytu brd; problemami projektowania skrzyżowań i węzłów drogowych. Od 2018 r. czynnie uczestniczy w opracowywaniu nowych przepisów techniczno-budowlanych w drogownictwie jako lider konsorcjów przygotowujących nowe „Wzorce i Standardy” oraz współautor części z nich.

Matjaž Šajn

Managing Director, CGS Labs

Absolwent studiów na Wydziale Inżynierii Lądowej Uniwersytetu w Lublanie w Słowenii. Pionier i propagator technologii CAD na początku lat 90-tych. W 1990 roku założył firmę CGS, która w 2017 roku została przekształcona w CGS Plus, a w 2017 roku w CGS Labs. Obecnie jest dyrektorem zarządzającym firmy CGS Labs z siedzibą w Lublanie i oddziałami w Niemczech, Serbii i Czechach. Główna działalność firmy obejmuje tworzenie oprogramowania z zakresu infrastruktury drogowej, kolejowej oraz usług BIM. Jest promotorem technologii BIM i jednym z zalozycieli siBIM (słoweńskiego stowarzyszenia BIM, ktorego jest aktywnym członkiem), prowadzi również oddział BuildingSMART w Słowenii.

Dr inż. Arkadiusz Leśko

Dyrektor Rynku – Budownictwo i Infrastruktura, Arkance Systems Poland

Doktor inżynier budownictwa z wszechstronnym doświadczeniem jako BIM Manager, po stronie biur projektowych oraz wykonawców. Przez ostatnie lata wspierał inicjatywę i rozwój BIM u jednego z dominujących Generalnych Wykonawców. Skoncentrowany na interdyscyplinarnych rozwiązaniach wspierających złożone procesy inwestycyjne. Obecnie zaangażowany w rozwój i usprawnienie komunikacji w środowiskach CDE, pomiędzy systemami IT a urządzeniami oraz maszynami budowlanymi.

Paweł Lesiak

Specjalista ds. BIM, Arkance Systems Poland

Absolwent Budownictwa na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako inżynier budowy. W Arkance Systems Poland odpowiedzialny za realizację usług dla branży budowlanej i infrastrukturalnej. Specjalizuje się w systemach CAD / BIM. Trener z wieloletnim doświadczeniem komputerowego wspomagania projektowania AutoCAD, Revit, CGS na wszystkich poziomach zaawansowania.

Petra Tihole

Content Creator and Technical Support Engineer, CGS Labs

Z zawodu inżynier budownictwa (MEng), Petra ma duże doświadczenie w pracy nad projektami CAD i BIM. Pracowała między innymi przy największym obecnie słoweńskim projekcie infrastruktury kolejowej Druga linia kolejowa Divača – Koper. Petra przygotowuje dokumentację techniczną, tutoriale i prezentacje dla wszystkich rozwiązań programowych CGS Labs.

Zapisz się bezpłatnie

W związku z dużym zainteresowaniem liczba miejsc jest ograniczona. Zapisz się już dziś, aby zagwarantować swój udział w wydarzeniu.