Nowa era dla grupy ARKANCE


– kilka słów podsumowania roku 2023

08.01.2024

Witając Nowy Rok, z entuzjazmem oddajemy się refleksji nad minionym rokiem. Podsumowujemy jakie zwycięstwa odnieśliśmy nie tylko w sferze biznesowej, ale także jak ewoluowaliśmy wewnętrznie – jako firma i zgrany zespół specjalistów. Ta chwila introspekcji daje nam niepowtarzalną okazję do zastanowienia się, gdzie obecnie się znajdujemy i jakie cele chcemy osiągnąć w nadchodzącym roku, kolejny raz podsumowując naszą drogę. Jak Arkance Systems Poland podsumowuje przełomowy rok 2023? Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treścią naszego artykułu, w którym przybliżamy nasze doświadczenia i kształtujemy plany na przyszłość.

Łukasz Tonecki, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu

W 2023 roku firma ARKANCE wdrożyła szereg zmian, które zwiastują nową erę dla przedsiębiorstwa i naszych klientów. Kulminacyjnym momentem tego okresu była finalizacja rekordowej akwizycji w naszej historii – przejęcie grupy Vinzero, jednego z największych i najbardziej uhonorowanych partnerów Autodesk w USA, która miała miejsce 1 czerwca. Ten strategiczny krok podwoił naszą wielkość. Uczynił z nas jednego z dwóch największych partnerów Autodesk na skalę światową. A przede wszystkim wzmocnił nasze kompetencje, umożliwiając jeszcze lepsze wsparcie dla naszych klientów. Rok ten przyniósł nam również unikalne miano jedynego globalnego platynowego partnera Autodesk.

W branży, która staje przed bezprecedensowymi wyzwaniami, takimi jak zmienne przepisy, niedobory surowców oraz rosnące oczekiwania dotyczące zrównoważonego rozwoju i zgodności z ESG, ARKANCE integruje zdobyte w wyniku akwizycji kompetencje i doświadczenia. Naszym celem jest wspieranie firm w przygotowaniu się do wyzwań cyfrowej transformacji, umożliwiając dostęp do kluczowych danych potrzebnych do optymalizacji zasobów oraz zwiększenia efektywności i rezultatów projektów.

W tym roku zaprezentowaliśmy również nowe podejście do rozwiązań, w postaci dwóch portfeli:
  • “Think.Future” – utożsamia nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój budownictwa i przemysłu jako lidera w dostarczaniu rozwiązań nie tylko zaawansowanych technologicznie, ale również innowacyjnych, w pełni zorientowanych na przyszłe wyzwania branży. Nasza strategia Think.Future opiera się na wiedzy, skutecznie wdrażanej poprzez adopcję nowoczesnych rozwiązań od partnerów technologicznych i wprowadzanie własnego oprogramowania na rynek. Te działania znacząco poszerzają korzyści i potencjał wartościowego wzrostu biznesu naszych klientów.
  • “Be.Smart” – stanowi selekcję stworzonych przez nas i naszych partnerów ponad 35 rozwiązań tworzących odpowiedź na każde z wyzwań ewolucji rynku, która za sprawą przyśpieszenia adopcji nowych technologii, takich jak BIM i szerokorozumiana cyfryzacja, stała się realnym sprawdzianem dla wielu firm.

Jako firma doradcza, nie tylko dostarczamy rozwiązania. Przede wszystkim budujemy partnerstwo, mające na celu osiągnięcie sukcesów naszych klientów w dzisiejszym złożonym świecie biznesu.

Rok 2024 niesie dla firmy Arkance Systems obietnicę inspirujących zmian i nowych wyzwań. Z dumą wchodzimy w ten nowy rozdział, gotowi na nowe wyzwania i możliwości, jakie przyniesie nam przyszłość. Dziękujemy naszym klientom, partnerom i zespołowi za dotychczasowe wsparcie, a jednocześnie zapraszamy do wspólnego budowania sukcesów w nadchodzącym roku. Wspólnie stawiamy kolejne kroki na drodze do innowacyjności, doskonałości i wzajemnego rozwoju.

Arkadiusz Leśko

Arkadiusz Leśko, Dyrektor Rynku – Budownictwo i Infrastruktura

Rok 2023, biorąc pod uwagę prowadzenie działalności gospodarczej, stanowił nie lada wyzwanie. Zmienne otoczenie makro- oraz mikroekonomiczne stawiały przed nami wyzwania natury biznesowej, którym udało się sprostać. To, co istotne, udało się nam, pomimo niekorzystnych trendów rynkowych, po raz kolejny zwiększyć zakres naszej działalności – zarówno pod względem sprzedaży, jak i obszaru realizowanych przez nas usług. Obrana strategia pozwoliła na osiągnięcie stabilnej pozycji jako firma doradczo-consultingowa z zakresu cyfryzacji prowadzenia procesu inwestycyjnego w obszarach szeroko pojętego budownictwa oraz przemysłu.

Na dzisiaj jesteśmy najszybciej rozwijającą się firmą w branży. Staliśmy się największym partnerem na świecie firmy Autodesk i jako jedyni posiadamy najwyższy, globalny, platynowy status partnerstwa Autodesk co jest powodem do dumy dla całej organizacji. Oczywiście planujemy utrzymać trend wzrostowy w roku 2024 choć powtórzenie rezultatów z roku 2023 nie będzie łatwe. Czeka nas sporo zmian, wprowadzenie na rynek nowych produktów takich jak Be.Smart czy kolejnych narzędzi z portfela Agacad. Nie zapominamy również o poszerzaniu zakresu oferowanych usług w oparciu o każdą dostępną na rynku platformę projektową.

Z pokorą spoglądamy w przyszłość. Choć rok 2024 będzie obfitujący w wyzwania, ale dający stabilizację i pewność nam i naszym klientom.

#ArkanceSystemsConsultingEngineers

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim klientom Arkance Systems Poland za zaufanie i dotychczasową współpracę. Życzymy, aby nadchodzący rok stał się dla Was doskonałą okazją do rozwoju i osiągania nowych szczytów. Wyrażamy także głęboką wdzięczność wobec wszystkich pracowników. Dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy tworzymy zgraną ekipę Arkance Systems Poland, umożliwiając nam osiąganie zamierzonych celów. Bez Waszej determinacji nie byłoby to możliwe! Życzymy, abyśmy wszyscy w Nowym Roku 2024 odnaleźli więcej wspólnych wartości, a niech te, które nas dzielą, znikną.