AGACAD dołącza do ARKANCE SYSTEMS


europejskiego lidera w dziedzinie cyfrowej transformacji budownictwa i przemysłu

15.02.2021

ARKANCE, szybko rozwijający się europejski lider w dziedzinie cyfrowej transformacji budownictwa i produkcji, spółka należąca do francuskiej GROUPE MONNOYEUR, ma przyjemność ogłosić przejęcie firmy AGACAD, litewskiego producenta technologii do modelowania i zarządzania informacją o budynku, którego oprogramowanie jest używane przez 13 000 profesjonalistów BIM w 130 krajach.

ARKANCE nabył AGACAD w ramach transakcji, która stanowi dziesiąte przejęcie czołowej europejskiej firmy z branży CAD i BIM w ciągu ostatnich dwóch lat.

AGACAD udowodnił swoją zdolność do rozwijania światowej klasy innowacyjnych technologii cyfrowych, które oferują nowe możliwości i duży wzrost produktywności dla branży budowlanej i produkcyjnej. Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać tę wiedzę, aby wspierać naszych klientów w ich dążeniu do cyfryzacji, zgodnie ze strategią, którą kieruje się GROUPE MONNOYEUR. W ramach ARKANCE AGACAD wzmocni zespół programistów oraz skorzysta z naszej europejskiej sieci w celu dystrybucji swoich rozwiązań.

– mówi Gregoire Arranz, Prezes Zarządu ARKANCE.

Dołączenie do grupy ARKANCE zapewnia nam środki do pełniejszej realizacji naszej wizji tworzenia rozwiązań dla budownictwa. Pozwoli nam to jeszcze sprawniej obsługiwać obecnych klientów AGACAD na pięciu kontynentach – w większości małe i średnie firmy architektoniczne, inżynieryjne i budowlane, które liczą na nasze wsparcie ich konkurencyjności. Umożliwi nam to również wdrażanie i wspieranie naszych zaawansowanych rozwiązań BIM dla największych międzynarodowych graczy w branży budowlanej i przemysłowej, dla których do tej pory byliśmy po prostu zbyt małymi partnerami. ARKANCE ma długą historię sukcesów, obecne jest w wielu europejskich krajach, a AGACAD może wnieść znaczącą wartość dodaną do tego sukcesu.

mówi prezes AGACAD, Donatas Aksomitas.

Założona 30 lat temu firma AGACAD zawsze była pionierem technologii cyfrowych dla przemysłu budowlanego. W tym kontekście i we współpracy z ekspertami i praktykami BIM zbudowała największy na świecie wybór narzędzi eksperckich Autodesk Revit. W 2018 roku Autodesk wybrał AGACAD jednym ze swoich pierwszych “AEC Industry Partners” – zaufanych dostawców technologii, które uzupełniają platformy Autodesk.

Dyrektor generalny AGACAD zaznacza, że firma będzie podtrzymywać swoje motto “Wspólnie budujemy BIM” i “Dzielmy się Postępem BIM-u” – będzie ściśle współpracować z zaawansowanymi użytkownikami cyfrowych technologii budowlanych w celu osiągnięcia realnych korzyści w zakresie przepływu pracy i przekształcania spostrzeżeń ekspertów w narzędzia, które mogą być wykorzystywane przez wszystkich klientów.

AGACAD będzie nadal bezpośrednio obsługiwał swoich klientów na całym świecie, zapewniając im dostęp do tego samego, zaangażowanego i elastycznego wsparcia i szkoleń, które klienci tak bardzo doceniają, podkreśla Aksomitas. Firma zamierza również kontynuować współpracę z dotychczasowymi partnerami, agentami i resellerami.

Agacad dołącza do Arkance Systems

O AGACAD

AGACAD, z siedzibą od 1991 roku na Litwie, w kraju nadbałtyckim, jest twórcą technologii BIM dla przemysłu, dystrybutorem oprogramowania CAD i BIM oraz dostawcą usług konsultingowych i szkoleniowych dla profesjonalistów. Obszary szczególnie silnej specjalizacji obejmują zarządzanie treścią BIM i ich klasyfikacją, BIM dla prefabrykacji oraz cyfrową inwentaryzację aktywów i BIM dla zarządzania obiektami – z zaawansowanymi technologiami do projektowania konstrukcji drewnianych (w tym CLT, SIPS i ciężkich szkieletów drewnianych), konstrukcji metalowych (w tym wentylowanych fasad i ścian osłonowych oraz paneli), prefabrykatów betonowych, wieszaków i podpór, otworów MEP i tryskaczy oraz do zarządzania danymi BIM.

O GROUPE MONNOYEUR

GROUPE MONNOYEUR to firma rodzinna założona w 1906 roku, która dostarcza swoim klientom z branży budowlanej i przemysłowej wydajne i produktywne maszyny oraz rozwiązania w zakresie ich obsługi. Odbywa się to poprzez sieci dystrybucji BERGERAT MONNOYEUR, APROLIS i IPSO. Ponadto GROUPE MONNOYEUR pomaga swoim klientom w rozwiązywaniu problemów związanych z dostawą energii i cyfryzacją poprzez spółki zależne ENERIA i ARKANCE. Grupa zatrudnia ponad 6460 pracowników i prowadzi działalność w 17 krajach, a jej obroty w 2020 roku wyniosą 2 miliardy euro.

O ARKANCE

Misją firmy ARKANCE jest wspieranie klientów w procesie transformacji cyfrowej za pomocą europejskiej sieci ekspertów. Zatrudniamy 650 pracowników w 4 działach – ARKANCE SYSTEMS, ARKANCE OPTIMUM, ALLTERRA i SITECH – grupa współpracuje z globalnymi liderami, w szczególności z AUTODESK & TRIMBLE w celu dystrybucji i wdrażania rozwiązań mających na celu optymalizację wszystkich faz cyklu życia projektu budowlanego lub przemysłowego, od biura po działalność operacyjną (budynki, fabryki…).

O ARKANCE SYSTEMS

ARKANCE SYSTEMS koncentruje się na dostarczaniu kompletnego oprogramowania i aplikacji dla wszystkich faz cyklu życia projektu budowlanego. ARKANCE SYSTEMS liczy obecnie 470 pracowników, w tym ponad 250 inżynierów aplikacyjnych, obsługuje 70 000 użytkowników poprzez europejską sieć we Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Polsce, Finlandii, Czechach i na Słowacji oraz na Węgrzech i będzie kontynuować inwestycje w ramach rozwoju strategicznego. Jej eksperci są na czele wszystkich tematów dotyczących BIM, cyfrowego bliźniaka, przemysłu 4.0, IoT i innych. ARKANCE SYSTEMS jest resellerem AUTODESK® PLATINUM oraz TRIMBLE AUTHORIZED CHANNEL PARTNER na terytoriach, na których działa grupa.