ARKANCE przejmuje VinZero i podwaja swoją wielkość


Informacja prasowa, 1 czerwca 2023 r.

01.06.2023

ARKANCE staje się globalnym graczem w dziedzinie cyfryzacji, dokonując największego przejęcia w historii grupy. Spółka zależna Monnoyeur, ponad 100-letniej francuskiej grupy rodzinnej, przejęła międzynarodową firmę VinZero i jej marki: A2K Technologies, A2K Cloud, Cadline, Capricot Technologies i U.S. CAD.

Nowa globalna grupa specjalizuje się w cyfryzacji i transformacji cyfrowej dla sektora budowlanego i przemysłowego: „ARKANCE ma teraz masę krytyczną do opracowywania zaawansowanych rozwiązań oraz zwiększoną zdolność do ich dostarczania i wychwytywania trendów rozwoju cyfryzacji” – mówi Gregoire Arranz, dyrektor generalny firmy ARKANCE.


O MONNOYEUR

MONNOYEUR, firma rodzinna założona w 1906 roku, dostarcza swoim klientom z sektora budowlanego i przemysłowego wydajne, produktywne maszyny i rozwiązania manipulacyjne – poprzez sieci dystrybucyjne BERGERAT MONNOYEUR, APROLIS i IPSO. Ponadto, GRUPA MONNOYEUR wspiera swoich klientów w rozwiązywaniu problemów związanych z dostawami energii i cyfryzacją poprzez dedykowane spółki zależne ENERIA i ARKANCE. Zatrudniając ponad 7.500 pracowników, Grupa działa w 18 krajach i odnotowała ponad 2,3 mld € obrotu w 2021 roku.

O ARKANCE

Misją ARKANCE jest wspieranie klientów w ich cyfrowej transformacji dzięki europejskiej sieci ekspertów. Zatrudniając 750 pracowników w 4 działach – ARKANCE SYSTEMS, ARKANCE OPTIMUM, ALLTERRA i SITECH – grupa współpracuje z globalnymi liderami, w szczególności z AUTODESK i TRIMBLE – w celu dystrybucji i wdrażania rozwiązań dedykowanych optymalizacji wszystkich faz cyklu życia projektu budowlanego lub przemysłowego, od biur po miejsca pracy.

O ARKANCE SYSTEMS

W ramach organizacji ARKANCE, ARKANCE SYSTEMS koncentruje się na dostarczaniu kompletnego oprogramowania i wiedzy o aplikacjach dla wszystkich faz cyklu życia projektu budowlanego. Po tych przejęciach, ARKANCE SYSTEMS zatrudnia obecnie 600 pracowników, w tym ponad 250 inżynierów aplikacji, którzy wspierają 120 000 użytkowników poprzez europejską sieć we Francji, krajach BeNeLux, Polsce, Finlandii, Litwie, w Czechach i na Słowacji, w Turcji i na Węgrzech. Jej eksperci są na czele wszystkich tematów dotyczących BIM, cyfrowych bliźniaków, przemysłu 4.0 i innych IoT. ARKANCE SYSTEMS jest platynowym partnerem AUTODESK® i autoryzowanym partnerem TRIMBLE na terytoriach, na których działa grupa.