BIM w firmie Tétris


Arkance Systems partnerem międzynarodowego wdrożenia.

08.02.2021

Zapraszamy do posłuchania wywiadu z Joanną Gajewską-Sokołowską – Deputy COO for Tétris EMEA, która opowiada o międzynarodowym wdrożeniu Autodesk BIM 360 we współpracy z Arkance. Tétris jest czołowym europejskim specjalistą w aranżacji przestrzeni biznesowych. Zatrudnia 900 pracowników w 34 biurach, 15 krajach w regionie Europy, Środkowego Wschodu, Afryki oraz Brazylii.

Na ten moment wraz z firmą Tétris skończyliśmy projekty w czterech krajach pilotażowych. Wspólnie zrealizowaliśmy serię warsztatów, zainwentaryzowaliśmy wszystkie procesy i zaplanowaliśmy dokładny plan działania oraz jego fazy. W pierwszej fazie skoncentrowaliśmy się na samym procesie projektowania i usprawnieniu pracy architektów. Z uwagi na sukces wdrożenia metodyki BIM na etapie projektowania, firma Tetris kontynuuje współpracę z Arkance Systems w zakresie wdrożenia BIM 360 w fazie wykonawstwa.

W opisywanym projekcie Tétris wykorzystuje oprogramowanie Autodesk BIM 360 wraz z modulami Design, Docs, Build

Wdrożenie BIM wpisuje się w strategię digitalizacji wszystkich procesów w firmie, ujednolicenia wszystkich wykorzystywanych narzędzi oraz poprawienia współpracy pomiędzy oddziałami. Chcemy również usprawnić pracę na każdym projekcie, a tym samym oferować jeszcze lepszy poziom naszych usług. BIM ma zapewnić nam lepszą kontrolę procesu projektowego, pozwolić na szybszy i szerszy dostęp do danych projektowych w jednym miejscu.

(…) Wdrożenie rozpoczęliśmy pilotażowo w 4 krajach. Wybraliśmy współpracę z partnerem zewnętrznym, firmą Arkance Systems (…). W pierwszej fazie skoncentrowaliśmy się na samym procesie projektowania i usprawnieniu pracy architektów, na przykład zdefiniowaniu wspólnych standardów, zasobów oraz rodzin.

Nasze główne wyzwanie to wdrażanie BIM na poziomie międzynarodowym, różny poziom znajomości istoty BIMu, znajomości oprogramowania oraz przywiązania do starych metod pracy. Skończyliśmy już pierwsze projekty w krajach pilotażowych, mamy stworzoną całą dokumentację projektową i rozszerzamy komunikację o kolejne kraje i zespoły architektów (…).

Postrzegamy BIM jako proces ciągłych ulepszeń i innowacji. Liczymy na to, ze dostęp do informacji w jednym miejscu, lepsza współpraca między biurem a budową znacznie poprawią efektywność pracy w całej organizacji. – Dodaje Joanna Gajewska-Sokołowska z firmy Tétris.

Zapraszamy również do przeczytania artykułu w czasopiśmie “Builder Polska” o wdrożeniu BIM. Artykuł przedstawia perspektywę osób zaangażowanych w realizacje projektu: 

CASE STUDY: WDROŻENIE BIM W TÉTRIS EMEA – BUILDER POLSKA