CADSOFT dołącza do Arkance Systems z dniem 1 lipca 2021


20.07.2021

CADSOFT częścią Arkance Systems Poland

Właściciel firmy Cadsoft Tomasz Grzyb oraz Zarząd spółki Arkance Systems Poland Sp. z o.o. z przyjemnością informują o podpisaniu w dniu 30 czerwca 2021 r. umowy zakupu firmy CADSOFT przez firmę Arkance Systems Poland oraz o połączeniu firm z dniem 1 lipca 2021 roku.

Na rynku coraz mniej istotnym staje się temat pojedynczych aplikacji, a bardziej kluczowym jest obszar BIM w budownictwie i infrastrukturze, czyli zarządzanie inwestycją oraz kierowanie przedsiębiorstwem produkcyjnym, poprzez lepsze zarządzanie cyfrową informacją. Za tymi zmianami stoi również wiele czynników mających globalny wpływ na świat, jak ograniczenie produkcji CO2 w budownictwie, pocovidowa stymulacja biznesu, czy cały czas postępująca urbanizacja.

Rynek stoi w obliczu zmian, szeroko rozumianej cyfryzacji – takie podejście wymaga zdecydowanie większego zaplecza inżynierów, specjalistów i programistów niż obsługa bieżąca i szkolenia w zakresie dostaw pojedynczych licencji – a więc większego potencjału merytorycznego, osobowego i finansowego.

O firmie CADSOFT

Firma CADSOFT została założona w styczniu 2000 roku. Od początku swojej działalności specjalizuje się w obsłudze firm projektowych w zakresie szkoleń, dostawy i wdrażania systemów komputerowego wspomagania projektowania. Z usług firmy korzystają zarówno małe firmy rodzinne, jak i giganci przemysłowi. Odbiorcami firmy są m.in. firmy z przemysłu samochodowego, lotniczego i stoczniowego, producenci mebli, maszyn i urządzeń, kopalnie i huty, pracownie architektoniczne, konstrukcyjne i budowlane, firmy telekomunikacyjne, szkoły i uczelnie. W ofercie CADSOFT znaleźć można zarówno podstawowe programy do tworzenia dokumentacji technicznej 2D, jak i zaawansowane systemy do projektowania i modelowania 3D. Cała oferta uzupełniona jest unikalną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem zgranego zespołu pracowników.

CADSOFT dołącza do Arkance Systems z dniem 1 lipca 2021

Firma CADSOFT od początku działalności jest ściśle związana z Autodesk. CADSOFT to:

  • Partnerstwo o statusie: Gold Partner – Autoryzowany Reseller Autodesk (AAR)
  • Autoryzowane Centrum Szkoleniowe i Certyfikujące (ATC i ACC) 
  • Akredytacja na sprzedaż oprogramowania w branży mechanicznej, architektoniczno-budowlanej, konstrukcyjnej, inżynierii lądowej, multimediów i animacji.

Firma w swojej dotychczasowej historii dostarczyła najwyższej jakości kompleksowe rozwiązania z zakresu oprogramowania inżynierskiego, sprzętu komputerowego i peryferyjnego, oraz związanych z nimi usług – m.in. wdrożeń systemów CAD/CAM.

O firmie Arkance Systems

Arkance Systems Poland Sp. z o.o. to firma, podobnie jak CADSOFT, wdrażająca innowacyjne rozwiązania informatyczne wspierające wiele branż, a w szczególności budownictwo. Arkance Systems Poland jest częścią grupy Monnoyeur, która wspiera branżę budowlaną od 1906 roku. Grupa operuje w 11 krajach na różnych kontynentach, posiada ponad 6 tysięcy pracowników i obrót bliski 2 miliardów euro. W Polsce notujemy obecność spółki Bergerat Monnoyeur od 1997 roku, obecnie zatrudnionych jest ponad 350 pracowników, w 14 lokalizacjach. Bergerat Monnoyeur jest dystrybutorem maszyn Caterpillar, a w Polsce grupa reprezentowana jest również przez spółki: Eneria (rozwiązania zasilania rezerwowego) i Sitech (systemy pomiarowe).

Wychodząc naprzeciw coraz szybciej rozwijającej się technologii, zmieniającej codzienne sposoby pracy, grupa zaczęła pozyskiwać innowacyjne kompetencje m.in. z obszaru IT. Działania te doprowadziły do powstania Arkance – organizacji, która skupia spółki grupy zajmujące się dostarczaniem zaawansowanej technologii: Allterra (cyfryzacja otoczenia), Arkance Optimum (optymalizacja placu budowy) i najbardziej widoczne w Polsce: Sitech (systemy pomiarowe) oraz Arkance Systems (rozwiązania BIM).

Arkance Systems obecny jest we Francji, Polsce, krajach Beneluksu, Skandynawii, Czechach, Słowacji Litwie i Węgrzech. Firma ofertuje portfele rozwiązań m.in. dwóch globalnych liderów branży: Autodesk i Trimble a także rozwija własną gałąź oprogramowania – Holixa i niedawno przejęty AGACAD. Platynowy Partner Autodesk, wyłączny przedstawiciel wybranych rozwiązań Trimble, a także bogaty zasób kompetencji czynią z Arkance Systems, najwyższej klasy firmę konsultingową – zapewniającą powodzenie transformacji cyfrowej nie tylko w branży budowlanej. Jedną z kluczowych wartości kompetencji całej grupy jest kompleksowa obsługa. Dzięki współpracy w ramach grupy mamy wiedzę i kompetencje by projektować kompletne procesy obsługujące wszystkie strony i uczestników inwestycji. Od inwestora po podwykonawcę, od rozwiązań Business Intelligence po geodezję i ciężki sprzęt na budowie – synergia w dobie automatyzacji i maksymalnej integracji systemów, daje nam kluczową przewagę konkurencyjną.

Połączenie firm – korzyści dla klientów

Dla Państwa jako klientów połączenie firm oznacza nie tylko zachowanie pełnej ciągłości obsługi, tę samą wykwalifikowaną kadrę i osoby kontaktowe, ale również dostęp do jeszcze szerszego zakresu produktów, możliwość ich porównania, testowania i wdrożenia. Wysoka jakość obsługi, do której przyzwyczaił Państwa zespół CADSOFT, zostanie teraz wsparty nowym źródłem wiedzy, praktyk i systemów, z krajów gdzie technologia BIM jest standardem pracy już od wielu lat.

Jesteśmy przekonani, że korzystając z bogatych doświadczeń połączonych zespołów, z synergii wynikającej ze zintegrowanej struktury oraz ze statusu Autodesk Platinum Partner, będziemy mogli być dla Państwa jeszcze lepszym Partnerem w biznesie a wyzwanie optymalizacji pracy i zmian, przed którymi stoi polski rynek, będzie dla Państwa jedynie dodatkową okazją na rozwój.