Jaki był rok 2022 dla Arkance Systems Poland?


Podsumowanie roku

02.01.2023

Witając Nowy Rok, chętnie spoglądamy również w ten, który mija. Co osiągnęliśmy biznesowo, ale także jak udało nam się urosnąć wewnętrznie, jako firma i zespół specjalistów. Taka chwila refleksji daje nam przestrzeń na spojrzenie, gdzie dzisiaj się znajdujemy i gdzie chcemy się znaleźć w przyszłym roku, przy kolejnym podsumowaniu. Jaki był rok 2022 dla Arkance Systems Poland? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

Łukasz Tonecki, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu

Każdy rok w tak szybko rozwijającej się firmie jest dużym wyzwaniem, ale wyzwaniem, które przyjmuję z satysfakcją. Rok 2022 nie był inny – był to pierwszy pełny rok w zespole powiększonym o drugą akwizycję. Nowe twarze, szkolenia i wdrażanie kolegów i koleżanek w nowe, międzynarodowe perspektywy z Arkance Systems.

W tle niestety spowolnienie rynku i konflikt w Ukrainie, który również miał wpływ na sferę biznesu. Pomimo tych wyzwań, znów udało nam się osiągnąć bardzo znaczący rozwój wyników, a co najważniejsze, zrealizować go w najbardziej innowacyjnych obszarach, takich jak usługi z zakresu BIM i własnych rozwiązaniach: Arkance Holixa czy AGACAD.

Rok rozpoczęliśmy nagrodą za największy wzrost od jednego z naszych kluczowych partnerów, Autodesk za m.in. największą transakcję Autodesk w historii sprzedaży w Polsce, a zakończyliśmy rozpoczęciem długodystansowej współpracy z klientami, którzy docenili naszą wiedzę i kompetencje w zakresie konsultacji BIM-owych. W perspektywie rosnącej bazy klientów i ciekawych projektów, z dużym optymizmem patrzymy na nadchodzący rok.

Arkadiusz Leśko

Arkadiusz Leśko, Dyrektor Rynku – Budownictwo i Infrastruktura

Jesienią roku 2021 docierały do nas informacje o nadchodzącym, nieuchronnym ataku na Ukrainę. Ciężko się na to przygotować od strony biznesowej, a jeszcze ciężej od strony czysto ludzkiej. Mam jednak przekonanie, że daliśmy radę jako naród, ale również jako zespół Arkance Systems. Pamiętamy, że to nie koniec i myślami oraz czynami wciąż staramy się nieść pomoc.

Rok 2022 był dla nas prawdziwą kolejką górską, rokiem pełnym wyzwań oraz zmian w Arkance Systems. Osiągnęliśmy stabilną pozycję rynkową, rozbudowaliśmy i nadal rozbudowujemy kompetencje techniczne, a także uczestniczymy w coraz większej liczbie projektów consultingowych i wdrożeniowych oraz rozbudowujemy portfel rozwiązań własnych (np. AGACAD). Wszystko powyższe to dobry prognostyk na rok 2023, pewnie niemniej obfitujący w wyzwania, ale dający stabilizację i pewność nam i naszym klientom. #ArkanceSystemsConsultingEngineers

Marek Majewski

Marek Majewski, Dyrektor Rynku – Przemysł

Rok 2022 był rokiem trudnym dla przemysłu. Z jednej strony był to rok, w którym produkcja zaczęła wracać do normy po pandemii. Z drugiej strony to czas przerwanych łańcuchów dostaw oraz szalejących cen surowców i paliw spowodowanych rosyjską agresją na Ukrainę. Tym bardziej cieszy nas to, że w tak trudnym roku wielu naszych klientów postanowiło rozpocząć wraz z Arkance Systems cyfrową transformację przedsiębiorstwa. Za nami sporo ukończonych ciekawych projektów z zakresu wdrożeń systemów PDM/PLM. Większość z nich obejmowała swym zakresem również integrację z systemami ERP oraz aplikacje tworzone na zamówienie.

To pokazuje, że posiadamy profesjonalny i doświadczony zespół inżynierów oraz programistów, dzięki czemu jesteśmy wiarygodnym partnerem biznesowym. Zarówno zaufanie naszych klientów, jak i nasze wysokie kompetencje, pozwalają nam patrzeć z optymizmem na nadchodzący rok 2023.

Korzystając z okazji, chcemy również podziękować wszystkim klientom Arkance Systems Poland za zaufanie i dotychczasową współpracę. Mamy nadzieję, że również dla Was Nowy Rok będzie idealną okazją do rozwoju i sięgnięcia po nowe szczyty. Chcemy również podziękować wszystkim pracownikom, którzy swoim zaangażowaniem i pracą budują zespół Arkance Systems Poland, a więc pozwalają nam na osiąganie zamierzonych celów. Bez Was by się nie udało! Obyśmy wszyscy w Nowym Roku 2023 znaleźli więcej rzeczy, które nas łączą, a niech znikają te, które nas dzielą.