Nowości w programie Autodesk Inventor 2022


9 zmian, na które warto zwrócić uwagę

28.05.2021

Nowości wersji 2022

Stany modelu

Przedstawienie modelu pojedynczej części lub złożenia komponentów na kolejnych etapach procesu produkcyjnego, z uwzględnieniem operacji technologicznych lub montażu, w różnych poziomach uproszczenia i stopniu odkształcenia dla części elastycznych.

Stany modelu dla części

Stany modelu dla złożeń

Zwiększona produktywność

Dodatkowe opcje przyspieszające proces projektowania. Szybsza edycja części w kontekście złożenia, dostęp do właściwości iProperties każdego komponentu. Przejrzyste oznaczenia w drzewie modelu dla części związanych i tych posiadających jeszcze nieodebrane możliwości przesunięcia czy obrotu. Usprawnienia operacji zaokrąglenia, wprowadzenie paneli dla kolejnych funkcji, z wygodną obsługą skrótów klawiszowych i ustawień wstępnych. Możliwość szybkiego resetu interfejsu użytkownika.

Unikalne właściwości wystąpień

Możliwość nadania różnych wartości iProperties dla kolejnych wystąpień tego samego komponentu. Przedstawienie unikalnych wartości w drzewie projektu, zestawieniu komponentów BOM, znacznikach w rysunku 2D lub opisach 3D.

Udoskonalenia w rysunkach 2D

Lepsze wykorzystanie reprezentacji widoku, możliwość automatycznego przeniesienia opisów 3D i widoku kamery, zapisanie ustawień do szablonów formatów rysunkowych. Szybkie kopiowanie arkuszy w jednym pliku. Przechwytywanie stylu oświetlenia z modelu 3D do rzutów 2D.

Udoskonalenia w rysunkach 2D

Lepsze wykorzystanie reprezentacji widoku, możliwość automatycznego przeniesienia opisów 3D i widoku kamery, zapisanie ustawień do szablonów formatów rysunkowych. Szybkie kopiowanie arkuszy w jednym pliku. Przechwytywanie stylu oświetlenia z modelu 3D do rzutów 2D.

Eksport projektu do Revit

Kolejne możliwości w zakresie wymiany danych z branżą architektoniczno – budowlaną. Zapisywanie natywnego formatu projektu Revit z poziomu Inventor. Zapis bezpośrednio do platformy BIM360 usprawnia przepływ plików w projektach wielobranżowych.

Nowy interfejs uproszczenia

Przyjazny interfejs przygotowania uproszczonych reprezentacji komponentów w postaci wygodnego panelu, do wykorzystania w dużych złożeniach, symulacjach czy współpracy i udostępnianiu plików.

Stany modelu i uproszczenia

Współpraca z Fusion Team

Zapis do platformy chmurowej Fusion Team za pomocą jednego przycisku w Inventor. Szybki wybór miejsca zapisu z możliwością natychmiastowego przejścia do Fusion360.

Wydajność

Poprawa wydajności, szczególnie w zakresie edycji części w kontekście złożenia. Wykorzystanie większej mocy procesorów graficznych w stylach wizualnych, nawigacji w modelu 3D i animacji zależności. Znacznie szybsze otwieranie i zamykanie dokumentów.

Usprawnienia instalacji oprogramowania

Przygotowanie pakietu wielu aplikacji z niestandardowymi opcjami do szybkiej instalacji na stacjach roboczych w całej firmie. Możliwość korzystania z aplikacji już na etapie instalacji.