Przejęcie Asidek przez Arkance - spółkę zależną Monnoyeur 


Informacja prasowa, Madryt, Paryż, 13 września 2022 r.

13.09.2022

13 września 2022 roku, ARKANCE – spółka zależna MONNOYEUR – nabyła ASIDEK od CT. Założony w 1992 roku Asidek jest kluczowym graczem w digitalizacji budownictwa i przemysłu wytwórczego w Hiszpanii i Portugalii. Tym samym uzupełnia swoje portfolio rozwiązań i umacnia pozycję lidera w dystrybucji technologii CAD i BIM w całej Europie i Turcji. Arkance Systems wzmacnia swoją pozycję w Europie jako Platynowy Partner Autodesk z biurami w krajach Beneluksu, Francji, Polsce, Czechach, Słowacji, Turcji, Finlandii, Węgrzech, Hiszpanii i Portugalii.

Partner, by budować inteligentniej

To przejęcie jest zgodne ze strategią MONNOYEUR, która zakłada stworzenie wiodącej europejskiej sieci dystrybucji, aby wspierać swoich klientów – wykonawców robót budowlanych i ziemnych, biura projektowe, głównych inwestorów, firmy produkcyjne oraz operatorów kopalń i kamieniołomów – w ich podróży związanej z cyfryzacją.

“W ciągu zaledwie kilku lat ARKANCE stał się głównym graczem w sieci kanałów AUTODESK w Europie, a obecnie zajmuje czołową pozycję w wielu krajach Europy. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z rozwoju tej działalności w ramach naszej Grupy oraz z unikalnej propozycji wartości, którą pozwala nam zaoferować naszym klientom z branży budowlanej i produkcyjnej” mówi Philippe MONNOYEUR, CEO Grupy MONNOYEUR.

Historycznie związany z branżą budowlaną poprzez działalność dealerską CATERPILLAR w Europie, MONNOYEUR był w stanie bardzo wcześnie dostrzec duży wpływ, jaki cyfryzacja będzie miała na jego klientów w dłuższej perspektywie.

Poprzez nabycie ASIDEK, ARKANCE inwestuje w jednego z największych sprzedawców AUTODESK w Europie Południowej, gdzie posiada sieć 9 biur rozmieszczonych w całej Hiszpanii i Portugalii.

Wejście na rynek hiszpański i portugalski

Gregoire ARRANZ, CEO ARKANCE mówi: “Jestem bardzo podekscytowany i dumny, że mogę podzielić się z Państwem informacją, że ASIDEK staje się częścią Arkance. ASIDEK ma silną pozycję na rynku południowoeuropejskim, dzięki czemu znacząco zwiększamy naszą obecność na rynku europejskim. Nasz zespół ekspertów i specjalistów rośnie, dzięki czemu jesteśmy jeszcze bardziej zdolni do wspierania naszych klientów w ich cyfrowej transformacji, teraz i w przyszłości. Cieszę się, że mogę powitać 42 kolegów z ASIDEK w rodzinie ARKANCE. ASIDEK skupia się na doradztwie i wdrażaniu technologii CAD/CAM/CAE/PLM dla najróżniejszych sektorów przemysłowych (architektura, inżynieria, budownictwo, zasoby naturalne, aeronautyka, motoryzacja czy maszyny przemysłowe).”

Jesus Prieto, dyrektor generalny i prezes CT powiedział “Arkance wysoko ocenia przywództwo Asidek jako jednego z najbardziej znaczących resellerów Platinum w Europie Południowej.  Integracja pozwoli Ikerowi Ochoa i całemu zespołowi Asidek na dalszy rozwój w ramach organizacji, która skupia się wyłącznie na działalności Autodesk. CT będzie nadal koncentrować się na rozwoju nowych biznesów opartych na digitalizacji.”

“Zespół Asidek ma przyjemność stać się częścią grupy ARKANCE SYSTEMS. Jesteśmy przekonani, że podjęte kroki przyczynią się zarówno do rozwoju zawodowego, jak i osobistego zespołu Asidek, a także do utrzymania pozycji lidera w Hiszpanii i Portugalii. Niewątpliwie ten krok pozwoli nam nadal pomagać naszym klientom w procesach cyfrowej transformacji, aby byli bardziej efektywni i konkurencyjni” – mówi Iker Otxoa, Managing Director Spain & Portugal.

O CT – ASIDEK

Asidek, jest Platynowym Partnerem Autodesk i wiodącą firmą w zakresie usług konsultingowych, szkoleń i wdrażania rozwiązań Autodesk CAD, CAM, CAE, PLM i BIM. Od momentu powstania w 1992 roku, Asidek jest zaangażowany w innowacje i zastosowanie najbardziej zaawansowanych technologii dla przemysłu, architektury, inżynierii i budownictwa w Hiszpanii i Portugalii.

CT jest wiodącą grupą technologiczną, która dostarcza rozwiązania innowacyjne i usługi inżynierskie w sektorach: lotniczym, kosmicznym, morskim, motoryzacyjnym, kolejowym, energetycznym i zakładów przemysłowych. Od 1988 roku CT przesuwa granice technologii poprzez innowacje, wznosząc wydajność na nowe poziomy w całym cyklu życia produktów, od projektowania i produkcji przez wsparcie inżynieryjne po sprzedaż. Sukces CT jest napędzany przez ponad 1800 utalentowanych pracowników w ośmiu krajach. www.thectengineeringgroup.com

O MONNOYEUR

MONNOYEUR, firma rodzinna założona w 1906 roku, dostarcza swoim klientom z sektora budowlanego i przemysłowego wydajne, produktywne maszyny i rozwiązania manipulacyjne – poprzez sieci dystrybucyjne BERGERAT MONNOYEUR, APROLIS i IPSO. Ponadto, GRUPA MONNOYEUR wspiera swoich klientów w rozwiązywaniu problemów związanych z dostawami energii i cyfryzacją poprzez dedykowane spółki zależne ENERIA i ARKANCE. Zatrudniając ponad 7.500 pracowników, Grupa działa w 18 krajach i odnotowała ponad 2,3 mld € obrotu w 2021 roku.

O ARKANCE

Misją ARKANCE jest wspieranie klientów w ich cyfrowej transformacji dzięki europejskiej sieci ekspertów. Zatrudniając 750 pracowników w 4 działach – ARKANCE SYSTEMS, ARKANCE OPTIMUM, ALLTERRA i SITECH – grupa współpracuje z globalnymi liderami, w szczególności z AUTODESK i TRIMBLE – w celu dystrybucji i wdrażania rozwiązań dedykowanych optymalizacji wszystkich faz cyklu życia projektu budowlanego lub przemysłowego, od biur po miejsca pracy.

O ARKANCE SYSTEMS

W ramach organizacji ARKANCE, ARKANCE SYSTEMS koncentruje się na dostarczaniu kompletnego oprogramowania i wiedzy o aplikacjach dla wszystkich faz cyklu życia projektu budowlanego. Po tych przejęciach, ARKANCE SYSTEMS zatrudnia obecnie 600 pracowników, w tym ponad 250 inżynierów aplikacji, którzy wspierają 120 000 użytkowników poprzez europejską sieć we Francji, krajach BeNeLux, Polsce, Finlandii, Litwie, w Czechach i na Słowacji, w Turcji i na Węgrzech. Jej eksperci są na czele wszystkich tematów dotyczących BIM, cyfrowych bliźniaków, przemysłu 4.0 i innych IoT. ARKANCE SYSTEMS jest platynowym partnerem AUTODESK® i autoryzowanym partnerem TRIMBLE na terytoriach, na których działa grupa.