Przejęcie HungaroCAD przez Arkance


Informacja prasowa, Budapeszt, 23 sierpnia 2022 r.

23.08.2022

23 sierpnia 2022 roku, ARKANCE – spółka zależna MONNOYEUR – nabyła HungaroCAD, głównego gracza w digitalizacji budownictwa i przemysłu wytwórczego na Węgrzech. Tym samym uzupełnia swoje portfolio rozwiązań i wzmacnia pozycję lidera w dystrybucji technologii CAD i BIM na terenie Europy i Turcji. Arkance Systems wzmacnia swoją pozycję w Europie jako Platynowy Partner Autodesk z biurami w krajach Beneluksu, Francji, Polsce, Czechach, Słowacji, Turcji, Finlandii i na Węgrzech.

Partner, by budować efektywniej

Przejęcie jest zgodne ze strategią MONNOYEUR, która zakłada utworzenie wiodącej europejskiej sieci dystrybucji, aby wspierać swoich klientów – wykonawców robót budowlanych i ziemnych, biur projektowych, właścicieli infrastruktury, firm produkcyjnych oraz operatorów kopalni i kamieniołomów – w ich podróży związanej z cyfryzacją.

“W ciągu zaledwie kilku lat ARKANCE stał się głównym graczem w sieci kanałów AUTODESK w Europie, a obecnie zajmuje czołową pozycję w wielu krajach Europy. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z rozwoju tej działalności w ramach naszej Grupy oraz z unikalnych wartości, które jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom z branży budowlanej i produkcyjnej” mówi Philippe MONNOYEUR, CEO Grupy MONNOYEUR.

Historycznie związany z branżą budowlaną poprzez działalność dealerską CATERPILLAR w Europie, MONNOYEUR był w stanie bardzo wcześnie dostrzec duży wpływ, jaki cyfryzacja będzie miała na jego klientów w dłuższej perspektywie.

Poprzez nabycie HungaroCAD, firma ARKANCE uzupełnia swoje doświadczenie na Węgrzech, gdzie już wcześniej (w 2020 roku) nabyła działalność CAD i GIS innego dużego gracza: Varinex. Po okresie przejściowym obie firmy będą działać pod tym samym logotypem ARKANCE SYSTEMS, części ARKANCE zajmującej się wdrażaniem rozwiązań CAD, CAM, PD&M i BIM.

Połączenie sił

Benjamin VAN DAELE, COO firmy ARKANCE SYSTEMS dodaje: “Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy powitać zespół HungaroCAD w rodzinie Arkance. Dodanie HungaroCAD jest ważnym krokiem w ramach naszych ambicji wspierania klientów w całej Europie w ich cyfrowej transformacji. HungaroCAD ugruntował swoją pozycję jako wiodąca firma w branży architektonicznej, inżynieryjnej i budowlanej, natomiast w momencie przejęcia (29.05.2020) Varinex-CADStudio był wiodącym graczem w zakresie rozwiązań BIM dla produkcji i infrastruktury. Arkance Systems HU (dawniej Varinex-CADStudio) posiada dogłębną wiedzę branżową i programową, która pozwala zawsze rekomendować naszym klientom najbardziej odpowiednie rozwiązania. Możemy w ten sposób jeszcze bardziej wzmocnić naszą pozycję na rynku węgierskim i europejskim.”

“Cieszymy się, że możemy dołączyć do rodziny ARKANCE jako wiodący węgierski Autodesk Gold Partner. W ciągu ostatnich lat doświadczyliśmy organicznego wzrostu dzięki poleceniom naszych klientów, którzy zaufali nam jako swojemu partnerowi biznesowemu w ich podróży automatyzacji i digitalizacji. Pozyskaliśmy wysoko wykwalifikowanych, zaangażowanych profesjonalistów i zainwestowaliśmy w ich rozwój, abyśmy mogli świadczyć wartościowe usługi odpowiadające złożoności wyzwań w branży. Wierzymy, że jako członek dużej grupy międzynarodowych ekspertów ARKANCE będziemy mogli świadczyć szerszy zakres usług. Cieszymy się na ten nowy, ekscytujący rozdział i będziemy kontynuować współpracę z naszymi partnerami z branży architektonicznej, inżynieryjnej, budowlanej i produkcyjnej, aby realizować ich cele biznesowe” – mówi Balazs Sabathiel, CEO HungaroCAD.

O HungaroCAD

Założony w 1991 roku jako jeden z pierwszych sprzedawców AutoCAD w kraju, HungaroCAD stał się zaufanym i szanowanym partnerem dla firm architektonicznych, inżynieryjnych, budowlanych i produkcyjnych na Węgrzech. HungaroCAD jest dostawcą rozwiązań Autodesk z ponad 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu oprogramowania CAD oraz usług.

Zespół ekspertów branżowych i inżynierów wykorzystuje swoje umiejętności i wiedzę branżową, aby pomóc klientom osiągnąć ich cele. Firma bada i optymalizuje procesy konceptualizacji, projektowania i produkcji. Jest w stanie dopasować odpowiednie oprogramowanie i narzędzia sprzętowe do właściwych procesów, aby stworzyć płynny cyfrowy przepływ pracy dla procesów biznesowych.


O MONNOYEUR

MONNOYEUR, firma rodzinna założona w 1906 roku, dostarcza swoim klientom z sektora budowlanego i przemysłowego wydajne, produktywne maszyny i rozwiązania manipulacyjne – poprzez sieci dystrybucyjne BERGERAT MONNOYEUR, APROLIS i IPSO. Ponadto, GRUPA MONNOYEUR wspiera swoich klientów w rozwiązywaniu problemów związanych z dostawami energii i cyfryzacją poprzez dedykowane spółki zależne ENERIA i ARKANCE. Zatrudniając ponad 7.500 pracowników, Grupa działa w 18 krajach i odnotowała ponad 2,3 mld € obrotu w 2021 roku.


O ARKANCE

Misją ARKANCE jest wspieranie klientów w ich cyfrowej transformacji dzięki europejskiej sieci ekspertów. Zatrudniając 750 pracowników w 4 działach – ARKANCE SYSTEMS, ARKANCE OPTIMUM, ALLTERRA i SITECH – grupa współpracuje z globalnymi liderami, w szczególności z AUTODESK i TRIMBLE – w celu dystrybucji i wdrażania rozwiązań dedykowanych optymalizacji wszystkich faz cyklu życia projektu budowlanego lub przemysłowego, od biur po miejsca pracy.


O ARKANCE SYSTEMS

W ramach organizacji ARKANCE, ARKANCE SYSTEMS koncentruje się na dostarczaniu kompletnego oprogramowania i wiedzy o aplikacjach dla wszystkich faz cyklu życia projektu budowlanego. Po tych przejęciach, ARKANCE SYSTEMS zatrudnia obecnie 600 pracowników, w tym ponad 250 inżynierów aplikacji, którzy wspierają 120 000 użytkowników poprzez europejską sieć we Francji, krajach BeNeLux, Polsce, Finlandii, Litwie, w Czechach i na Słowacji, w Turcji i na Węgrzech. Jej eksperci są na czele wszystkich tematów dotyczących BIM, cyfrowych bliźniaków, przemysłu 4.0 i innych IoT. ARKANCE SYSTEMS jest platynowym partnerem AUTODESK® i autoryzowanym partnerem TRIMBLE na terytoriach, na których działa grupa.