Wdrożenie BIM w Climatech Sławomir Hankowski


15.07.2020
Wdrożenie BIM w Climatech Sławomir Hankowski

Czasy się zmieniają, standardy i wymagania stawiane przez inwestorów również. Obecnie, chcąc sprostać oczekiwaniom rynków zagranicznych oraz dynamicznie rozwijającego się rynku Polskiego trzeba trzymać rękę na pulsie i inwestować w rozwiązania innowacyjne. Taki kierunek obrała firma Climatech Sławomir Hankowski – posiadająca 15 lat doświadczenia na rynku projektowym instalacji sanitarnych.

Przedsiębiorstwo specjalizuje się w HVAC oraz instalacjach wod-kan, gwarantuje najwyższą jakość projektu uwzględniającą cykl życia inwestycji. Standardem jest, że już na etapie koncepcji, w trakcie konsultacji z inwestorem, brane pod uwagę są takie aspekty jak energooszczędność, efektywność oraz zasobochłonność instalacji obiektów użyteczności publicznej, hoteli czy szpitali. Dzięki takiemu podejściu Climatech uczestniczy w inwestycjach o zasięgu międzynarodowym, przez co musi sprostać wymaganiom stawianym przez rynki zagraniczne (standardy BIM w UK oraz Skandynawii). Mając to na uwadze oraz dostrzegając dodatkowe szanse biznesowe firma Climatech zdecydował się na realizację projektu wdrożenia BIM.

Z radością przyjęliśmy informację o wyłonieniu w ramach konkursu, jako wykonawcę powyższego wdrożenia nas – firmę Arkance Systems Poland. Oprócz klasycznych szkoleń przeprowadziliśmy spotkania warsztatowo-wdrożeniowe wraz z uruchomieniem projektu pilotażowego (w formule „step by step”). Całość przedsięwzięcia została oparta o wymagania stawiane przez rynki zagraniczne.

Cieszymy się z oceny przeprowadzonego wdrożenia, wystawionej przez zarząd oraz pracowników Climatech, potwierdzającej nasze kompetencje, zaangażowanie i profesjonalizm. My ze swojej strony serdecznie zapraszamy inwestorów, architektów i wszystkich zainteresowanych do współpracy z firmą Climatech (http://climatech-bialystok.pl/). Od teraz, współpracy opartej o modele BIM.