Cyfrowy Bliźniak / IoT


Podłącz swój budynek lub otoczenie do cyfrowego bliźniaka i ciesz się mocą technologii Internet of Things. Śledź, zarządzaj i eksploatuj projekt w dowolnym miejscu i czasie.

BIM: Digitalizacja

Cyfryzacja stopniowo staje się normą w świecie budownictwa – w fazie projektowania i realizacji, jak również utrzymania w trakcie eksploatacji obiektu. Ów proces cyfryzacji może być realizowany od momentu wstępnego modelowania informacji o budynku (BIM) bądź obejmować już istniejące obiekty w ramach retro-projektowania. Kluczem do sukcesu staje się Cyfrowy Bliźniak (Digital Twin), który umożliwia efektywne zarządzanie obiektem, wczesne wykrywanie awarii, monitorowanie zużycia elementów (i wiele więcej) przed rozpoczęciem prac budowlanych. Nasza firma Arkance Systems podpowiada, jakie narzędzia wykorzystać do przechwytywania, analizowania, monitorowania i zarządzania projektem na każdym etapie procesu.


Oprogramowanie

Inventor Professional

Autodesk Inventor Professional jest systemem 3D do projektowania mechanicznego o wysokiej wydajności. Program przeznaczony jest dla konstruktorów i inżynierów mechaników, którzy chcą zredukować czas projektowania, wprowadzić na rynek lepsze produkty w krótszym czasie oraz utrzymać swoją przewagę konkurencyjną. Ten zaawansowany modelator bryłowy, służy do zamodelowania projektowanego urządzenia jako modelu 3D. A następnie wygenerowanie na podstawie modelu rysunków złożeniowych, wykonawczych, eksplodujących, ofertowych, poglądowych i innych. Wszystkie zmiany wprowadzone w modelu zostaną automatycznie uwzględnione na wszystkich rysunkach płaskich. Program pozwala na stworzenie własnych bibliotek parametrycznych części, które są unikalne dla danej firmy i powszechnie przez nią używane w projektach.
Autodesk Fusion 360

Autodesk Fusion 360 to rozwiązanie, które łączy procesy projektowania przemysłowego oraz mechanicznego, symulacji, współpracy i obróbki w ramach zintegrowanego zestawu narzędzi obejmującego wszystkie etapy inwestycji — zaczynając od koncepcji po finalną produkcję. Ta aplikacja chmurowa CAD/CAM pozwala na wyeliminowane luk komunikacji w procesie rozwoju produktów, szczególnie na etapie projektowania i modelowania 3D, symulacji, tworzenia dokumentacji, współpracy czy finalnej produkcji.

Szkolenia

Autodesk Navisworks – Szkolenie podstawowe

Usprawnij koordynację międzybranżową, połącz wiele standardów modeli BIM oraz sprawnie weryfikuj ich poprawność dzięki oprogramowaniu Autodesk Navisworks. Na jednodniowym szkoleniu przekazujemy najlepsze porady od wieloletnich praktyków do wdrożenia od zaraz.
Rozliczenie mas ziemnych – Szkolenie warsztatowe

Poznaj nowoczesne narzędzia do projektowania i analiz. Wprowadź do swojej pracy projektowej sprawdzone metody ułatwiające i przyśpieszające pracę z modelami powierzchni, danymi numerycznymi lub chmurami punktów. Podczas jednodniowego szkolenia podpowiadamy narzędzia do sprawnych obliczeń objętości mas ziemnych, tworzenia raportów oraz analizy modeli terenu. Przekazujemy wiedzę w obszarze przygotowywania projektów przy użyciu chmur punktów oraz podpowiadamy, jak rozpocząć pracę z modelami 3D przy projektach z użyciem BIM.
Koordynacja międzybranżowa (Infrastruktura) – Szkolenie warsztatowe

Poznaj nowoczesne narzędzia do koordynacji procesów projektowych, bazując na modelach 3D i rozpocznij sprawne zarządzanie modelami oraz zespołami projektowymi różnych branż. Podczas jednodniowego szkolenia podpowiadamy narzędzia do łączenia różnych formatów i plików, przekazujemy wiedzę w obszarze pełnego przeniesienia współpracy międzybranżowej do chmury oraz wskazujemy rozwiązania, którymi na co dzień posługują się BIM – Koordynatorzy.
Koordynacja międzybranżowa (Budownictwo) – Szkolenie warsztatowe

Poznaj nowoczesne narzędzia do koordynacji procesów projektowych, bazując na modelach 3D i rozpocznij sprawne zarządzanie modelami oraz zespołami projektowymi różnych branż. Podczas jednodniowego szkolenia podpowiadamy narzędzia do łączenia różnych formatów i plików, przekazujemy wiedzę w obszarze pełnego przeniesienia współpracy międzybranżowej do chmury oraz wskazujemy rozwiązania, którymi na co dzień posługują się BIM – Koordynatorzy.
Inwestycja z punktu widzenia inwestora – Szkolenie warsztatowe

Poznaj nowoczesne narzędzia do weryfikacji i zarządzania projektami. Podczas jednodniowego szkolenia podpowiadamy sposoby koordynacji inwestycji w oparciu o model BIM oraz sposoby weryfikacji modeli Autodesk Revit (lub formatów otwartych, tj. IFC), przekazujemy wiedzę w obszarze pełnego przeniesienia koordynacji procesu inwestycyjnego do chmury oraz wskazujemy rozwiązania, którymi na co dzień posługują się BIM – Managerowie.
BIM – Wstęp do innowacji w budownictwie – Szkolenie dedykowane

Uporządkuj posiadaną wiedzę nie tylko na temat BIM, ale szeroko pojętych innowacji w budownictwie na dwudniowym szkoleniu dedykowanym. Usprawnij swoje codzienne działania, szczególnie gdy pracujesz w roli projektanta, wykonawcy, zarządcy, inwestora lub pracownika służb publicznych i poszukujesz rozwiązania dostosowanego do zawodowych potrzeb.
BIM dla Wykonawców – Autodesk Construction Cloud – moduł Build

Chcesz podnieść jakość koordynacji międzybranżowej i wykrywania kolizji zanim problem ujawni się na budowie? To szkolenie jest dla Ciebie. Chcesz usystematyzować swoją wiedzę nie tylko na temat BIM, ale również na temat szeroko pojętych innowacji w budownictwie? Pracujesz jako inżynier budowy u generalnego wykonawcy, podwykonawcy, inwestora, inżyniera kontraktu i chciałbyś usprawnić swoją codzienną pracę? Zapisz się na nasze szkolenie!
BIM dla Managerów – zarządzanie i koordynacja projektów

Chcesz usystematyzować swoją wiedzę na temat BIM i szeroko pojętych innowacji w budownictwie? To szkolenie jest dla Ciebie.
BIM dla Koordynatorów i Managerów – Szkolenie dedykowane

Uporządkuj posiadaną wiedzę nie tylko na temat BIM, ale szeroko pojętych innowacji w budownictwie na dwudniowym szkoleniu dedykowanym. Usprawnij swoje codzienne działania, szczególnie gdy pracujesz w roli koordynatora inwestora, projektanta lub generalnego wykonawcy. Szkolenie jest skierowane również do osób pracujących na modelach BIM, a chcą ugruntować posiadane umiejętności.
Automatyzacja procesu ewidencji gruntów w Civil 3D i Map 3D

Chcesz zautomatyzować proces ewidencjonowania działek i terenu? Chcesz zautomatyzować swoją wiedzę związaną z wczytywaniem zewnętrznych map i plików? To szkolenie jest dla Ciebie.

Rozwiązania

Standaryzacja wewnątrzfirmowa

Firmy produkujące wyroby przemysłowe nieustannie poszukują rozwiązań obniżających koszty i skracających czas dostarczenia wyrobu do klienta. Jednym z takich rozwiązań, które przybliża osiągnięcie tych celów jest wdrożenie standaryzacji wewnątrzfirmowej w obszarze projektowania wyrobów. Standaryzacja wewnątrzfirmowa to zoptymalizowane kosztowo rozwiązania techniczne bazujące na przyjętych w danej firmie zasadach projektowania, typoszeregach wymiarowych, dostępnych technologiach i materiałach. Standaryzacja wewnątrzfirmowa może dotyczyć każdego aspektu projektu. W obecnym świecie indywidualizacji i konieczności precyzyjnego dostosowania się do potrzeb klienta inteligentne zastosowanie standaryzowanych rozwiązań tak, aby nie utracić wymaganych cech indywidualizacji i spełnić oczekiwania klienta, może przynieść znaczące korzyści.
Konfiguracja systemu Autodesk Inventor

Oprogramowanie Autodesk Inventor jest dostarczane przez producenta jako wstępnie skonfigurowana instalacja jednostanowiskowa, zoptymalizowana pod kątem tworzenia dokumentacji rysunkowej zgodnie z ogólnymi wytycznymi przyjętymi na całym świecie, takimi jak DIN, GB, ISO, ANSI, JIS, BSI, GOST. Mimo że domyślna konfiguracja pozwala na szybkie rozpoczęcie pracy z programem, nie gwarantuje pełnej zgodności z indywidualnymi standardami Twojej firmy. Dlatego też, dostosowanie dokumentacji projektowej do wymagań Twojej firmy może wymagać czasochłonnej i ręcznej pracy za każdym razem.
Wdrożenie PDM

Wdrożenie oprogramowania PDM do zarządzania plikami inżynierskimi Czy chciałbyś sprawniej zarządzać dużą ilością danych? Szybko wyszukiwać i wykorzystywać istniejące projekty? Nie martwić się o bezpieczeństwo przechowywania plików?  Arkance Systems dobierze i wdroży najbardziej odpowiedni system zarządzania danymi w Twojej firmie.
Szkolenia dedykowane

Nie znalazłeś programu szkoleniowego, który odpowiada Twoim potrzebom? Omówimy z Tobą interesujące Cię zagadnienia i zdiagnozujemy poziom wiedzy. Zaproponujemy ścieżkę szkoleniowo-rozwojową dobraną do procesów zachodzących w Twojej organizacji i konkretnych grup użytkowników. U nas możesz również ćwiczyć na swoich projektach.
Konsulting procesów

Czy chciałbyś skrócić czas przygotowania produkcji lub zredukować jej koszty? Może masz wrażenie, że proces przygotowania nie działa jak powinien, ale nie wiesz z jakiego powodu? Czy potrzebujesz wsparcia w optymalizacji procesów?
Konsulting aplikacji

Czy myślisz, że można pracować szybciej? Chciałbyś poznać inne sposoby wykonania codziennych zadań w Twoim oprogramowaniu CAD? Myślisz nad wdrożeniem nowego programu z kolekcji mechanicznej?
INTEGRACJA CAD – PDM – ERP

Arkance Business Connect to autorska aplikacja Arkance Systems, zapewniająca dwukierunkową łączność między CAD / PDM i ERP.
Aplikacje dedykowane

Niezliczona ilość codziennie powtarzanych operacji zabiera Twój czas? Masz pomysł jak coś zautomatyzować, ale nie masz działu programistycznego?
Konsultacje: plan wdrożenia BIM

Zbuduj wspólnie z profesjonalistami ścieżkę przejścia do BIM. Postaw na profesjonalne audyty, doradztwo i pomoc we wdrażaniu rozwiązań od wieloletnich praktyków. Firma Arkance Systems udziela podpowiedzi w obszarze wdrożenia i integracji nowych technologii. Poza wieloma korzyściami płynącymi z nowoczesnych rozwiązań, w tym większej dokładności, lepszej współpracy i komunikacji, to połączenie zespołu wokół projektu jest najważniejszym elementem. Dlatego codziennie wspieramy przedsiębiorstwa w wyborze oprogramowania najlepiej dostosowanego do realizowanych projektów i całej organizacji.
Szkolenia standardowe

Wiele lat doświadczeń w prowadzeniu szkoleń pozwoliło nam wypracować zakresy i metody zapewniające maksymalną efektywność poświęconego czasu. Nauczymy Cię obsługi oprogramowania na każdym poziomie zaawansowania. Jeżeli żeden z programów szkoleń nie spełnia Twoich oczekiwań skonfiguruj własny zakres za pomocą modułów.

Referencje


Wdrożenie BIM w Climatech Sławomir Hankowski

Czasy się zmieniają, standardy i wymagania stawiane przez inwestorów również. Obecnie, chcąc sprostać oczekiwaniom rynków zagranicznych oraz dynamicznie rozwijającego się rynku Polskiego trzeba trzymać rękę na pulsie i inwestować w rozwiązania innowacyjne. Taki kierunek obrała firma Climatech Sławomir Hankowski – posiadająca 15 lat doświadczenia na rynku projektowym instalacji sanitarnych. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w HVAC oraz…
BIM w firmie Tétris

Arkance Systems partnerem międzynarodowego wdrożenia Zapraszamy do posłuchania wywiadu z Joanną Gajewską-Sokołowską – Deputy COO for Tétris EMEA, która opowiada o międzynarodowym wdrożeniu Autodesk BIM 360 we współpracy z Arkance. Tétris jest czołowym europejskim specjalistą w aranżacji przestrzeni biznesowych. Zatrudnia 900 pracowników w 34 biurach, 15 krajach w regionie Europy, Środkowego Wschodu, Afryki oraz Brazylii. Na ten…
Budowa parkingu “Park&Ride”

Nazwa projektu: Budowa parkingu Park&Ride Lokalizacja: Warszawa, Polska Zespół projektowy: MT-Projekt Sp. z o.o., biuro projektowe zajmujące się przygotowaniem dokumentacji projektowej w zakresie inżynierii transportu, a w szczególności infrastruktury drogowej. Cel: Głównym celem projektu była budowa ponad 200 miejsc parkingowych, w tym stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz parkingu dla rowerów. Zastosowane rozwiązania: Plateia, Autopath Koszt projektu: 4 miliony euro…
Współpraca z Trzop Architekci

Arkance Systems wspiera pracownię Trzop Architekci w zakresie oprogramowania Autodesk Zapraszamy do posłuchania wywiadu z Emilią Dudzinską – BIM Manager w Trzop Architekci, która opowiada o technologii BIM w procesie projektowania przestrzeni biurowych oraz o zaletach projektowania w 3D. Emilia mówi również o owocnej współpracy z Arkance Systems Poland w zakresie realizacji dotychczasowych projektów. Pracownia Trzop Architekci…
Rozwiązania Autodesk w Biurze Projektów Kolejowych i Usług Inwestycyjnych Sp. z o.o.

245,1 mln pasażerów – tyle osób według Urzędu Transportu Kolejowego skorzystało z przewozów pasażerskich kolei polskiej w 2021 roku. Dokładnie tyle osób miało również okazję wyjrzeć przez okno i zobaczyć drogę kolejową, tory kolejowe, sieci trakcyjne, zabezpieczenie ruchu, budowle kolejowe, perony, dworce, teletechnikę, przesyłanie informacji i słupy teletechniczne przy nastawniach. A wszystko to idealnie opisuje…
Cyfryzacja procesów projektowania w EMIT S.A. z Arkance Systems

EMIT S.A. jest jednym z czołowych w Polsce producentów trójfazowych maszyn elektrycznych niskiego i wysokiego napięcia o średniej i dużej mocy. Firma posiada ponad stuletnią historię, współdziała z dwoma innymi producentami z Polski i jest częścią większej grupy, Cantoni. Tworzenie produktów przez EMIT S.A. opiera się na produkcji jednostkowej z wykorzystaniem zaawansowanych technologii cyfrowych. Proces…
Wdrożenie Vault Professional wraz z integracją z ERP w B&P Engineering

Zastanawiasz się nad cyfryzacją procesu przygotowania produkcji? Nie wiesz, jak połączyć środowisko CAD/PDM z systemem ERP? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z przedstawicielami B&P Engineering: Tomaszem Musiałem (Prezesem Zarządu) oraz Mateuszem Jagieła (Kierownikiem Działu Konstrukcyjnego), którzy opowiadają o zaletach takiego rozwiązania, wdrożonego we współpracy z Arkance Systems Poland.  Poniżej umieszczamy również opis pełnego zakresu współpracy pomiędzy B&P Engineering a Arkance Systems Poland, które obejmowało wdrożenia: Autodesk…
Wdrożenie oprogramowania Autodesk w firmie Wektor

Firma WEKTOR zajmuje się budową urządzeń przemysłowych i maszyn, zintegrowanych z istniejącymi liniami produkcyjnymi. Współpraca z firmą WEKTOR dotyczyła sprzedaży licencji oraz realizacji cyklu dedykowanych szkoleń z zakresu oprogramowania Inventor. Zakres prac Arkance Systems Poland: Realizacja szkoleń z tematyki dotyczącej I-LOGIC oraz NASTRAN IN CAD dla działu konstrukcyjnego. Korzyści ze współpracy: Dzięki przekazanym wskazówkom podczas…